0) K3DSG Rol als held op boorplatform past Mark Wahlberg perfect 6 FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop €171.475 €123.897 Nu in de bios €122.694 De Held 24Wochen The Magnificent Seven Roel Reiné maakt weer historisch epos Nieuwe film Robin Hood Maar één regisseur kwam in aanmerking om het boek Miss Peregrine's Home for Peculiar Children te verfilmen: Tim Burton. Met zijn achtergrond en oeuvre was hij de perfecte kandidaat. „Films maken is voor mij therapie." Als kind was Tim Burton al bijzonder. Het liefst bracht hij zijn tijd door op lu gubere plaatsen, zo als kerkhoven. Ook met zijn liefde voor zelfverzonnen filmmonsters liep hij niet bepaald in de pas. Zijn ouders maakten zich zorgen. „Op een gege ven moment werden bij ons thuis de ramen geïsoleerd met dubbelglas", zegt Burton, nog steeds voorzien van een warrige, ongekamde haardos die hem op een verstrooide professor doet lijken, in zijn Parijse hotelsuite. „Zogenaamd om op de stookkosten te besparen. Maar ik hield mijn ou ders voor: wij wonen in Californië en niet in Alaska! Het was een truc om mij in huis te houden." Voor de jonge Burton liepen fanta sie en werkelijkheid altijd flink door Deepwater Horizon elkaar. „Ik zag in ieder mens een po tentieel monster. Daardoor sloeg mijn fantasie op hol. Het gebeurt nog steeds: naar dat kapsel van Donald Trump kan ik uren kijken. Tekenen, verhalen verzinnen en films maken, hebben mij min of meer gered van de krankzinnigheid. Films regisseren is voor mij een vorm van duurbetaalde therapie. In mijn werk kan ik mijn demonen bestrijden." De Amerikaanse, in Londen wo nende regisseur-vooral bekend van de films die hij met zijn zielsver want Johnny Depp maakte - aar zelde dan ook geen moment toen hij de kans kreeg om het boek Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (De bijzondere kinderen van mevrouw Peregrine te verfilmen. Burton herkende zich in de jonge hoofdpersonen: kinderen die in een verlaten weeshuis zijn op geborgen, omdat zij stuk voor stuk over bijzondere krach ten beschikken, zoals het vermogen om de wind te be heersen, dromen te kunnen projec teren en met blote handen alles in brand te kunnen steken. Bij één jon gen komt een complete bijenkolonie naar buiten als hij zijn mond opent. Burton: „Deze kinderen zijn geen superhelden of griezels. Ik beschouw ze als normale zielen die tegen de buitenwereld beschermd moeten worden. Daar herken ik mij wel in. Maar wat mij ook aansprak was de on gebreidelde fantasie van de schrijver Ransom Riggs. Hij baseerde zijn boek op foto's die hij had verzameld van bizar uitziende kinderen. En na tuurlijk was ik ook gefascineerd door het personage van mevrouw Pere grine, die ervoor zorgt dat de kinde- 20 april 20io geldt als duistere dag in de Amerikaanse geschiedenis. Een explosie op een boorplatform in de Golf van Mexico zorgde op die datum voor de grootste olieramp in 's lands geschiedenis. Deze rampenfilm doet de angstaanjagende gebeurtenissen van die dag in chronologische volg orde uit de doeken, gezien door de ogen van boorplatformmedewerkers. Regisseur Berg Lone Survivoraast op een groot publiek, maar vertelt wel degelijk over de misstanden in deze wereld. Dat doet hij vaardig door de naar succes smachtende boosdoeners van oliemaatschappij BP een cruciale, weinig sympathieke rol te geven. De spanningsopbouw is ijzersterk, juist door die losse kantoorjongens sfeer op zo'n platform in het begin van de film en door onbegrijpelijk jargon. Gek genoeg maakt het deze oerspannende rampenfilm extra geloofwaardig. Ook een mooie troef is Wahlberg. Zijn rol als held uit de arbeidersklasse past hem als een soe pele, oude leren jas. donderdag 29 september 2016 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) B. Jones's Baby €1.029.924 2 (-) Magnificent Seven €388.494 3 (-) Nerve 4 (2) Sully 5 (3) Mechanic THRILLER Teleurstellende en warrige verfilming van het gelijknamige boek van Jessica Durlacher. Een joods gezin wordt lastiggevallen naar aanleiding van gebeurtenissen uit het verleden. Monic Hendrickx speelt de hoofdrol. DRAMA Een succesvolle cabaretière krijgt te horen dat zij zwanger is van een kind met downsyndroom. Het stelt haar voor een onmogelijk dilemma: wel of geen abortus plegen? Ze laat zich door niemand de wet voorschrijven. WESTERN Denzei Washington leidt zeven vech tersbazen die een dorp proberen te beschermen tegen een landeigenaar met terroristische praktijken. De film is een remake van een western uit 1960, die weer gebaseerd is op een Japanse samoeraifilm. Regisseur Roel Reiné Michiel de Ruyter verfilmt het leven van de Friese koning Radboud. De opnamen van Redbad 754 A.D. beginnen vol gend jaar sep tember. Redbad leefde in de achtste eeuw en heerste over een gebied dat als een van de weinige plekken in Europa vast hield aan na tuurgoden en geloofde in gelijkheid. Er komt een nieuwe speel film over Robin Hood, de held die stal van de rijken en zijn buit verdeelde onder de armen. Taron Egerton zal de titelrol vervullen. Jamie Foxx is gecast als Little John en Maid Marian wordt vertolkt door Eve Hewson. De regie is in han den van Otto Bathurst. De cast is nog niet helemaal compleet. E GO Tim Ik kan uren fantaseren over Ab Zagt Tim Burton: „Als regisseur moet je elke film maken -OTO LEAHGALLO ACTIETHRILLER Regie: Peter Berg. Hoofdrollen: Mark Wahlberg, Kate Hudson, Kurt Russell - Marieke Nieuwdorp Mark Wahlberg vervult op het olieplatform met verve de helden rol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58