Concert met verschillende smaken kt Klassiek voor beginners 2 SHADOW MEN li cZyJjC np T i Reconstructie van een krankzinnig leven Intouchables Zo succesvol als de film 'Intouchables'was, kan het op toneel nooit worden. Maar het verhaal blijft fantastisch. Huub Stapel en Cyriel Guds weten dat verhaal met minder actiemaar met veel diepgang te vertolken. Uitgelicht Bfei. Wk Ooit eens een grote hap genomen uit een gevulde donut? De kans is groot dat de inhoud van dat gefrituurde broodje dan over je kin druipt. Dat overkomt je niet als je in een taralli bijt. Dat is een Italiaanse snack, een deegproduct in vele vormen en met verschil lende smaken. Taralli is ook de naam van een nieuw operaensemble. Vier operazangers en een pianist die een creatieve duizendpoot blijkt te zijn. Taralli brengt in Middelburg een theatraal concert. Bekende melodieën van Monteverdi tot en met de operettekoning Léhar. Een concert vol emotie en plezier. Tenor Marcel Reijans vormt met Jan Willem Schaafsma, Robbert Muuse en Frans Fiselier het vocale kwartet. Pia nist Maurice Lammerts van Bueren laat niet al leen zijn tien vingers over het klavier dansen, hij arrangeert de wer- ken en kan ook thea traal zijn mannetje staan. Serieuze momenten en komische situaties wisselen elkaar af De musici laten een breed publiek aan zijn trekken komen. Er worden aria's uit barokopera's van Monteverdi, Handel en Purcell, maar ook klappers uit opera's van Mozart en Rossini ge zongen. De humor is vaak aanwezig en er wordt gebruikgemaakt van attributen en kostuums. De groep zorgt voor afwisseling met hele seri euze momenten en komische situaties. Vele smaken dus, net als de Italiaanse lekkernij. Zij die denken dat deze mannen met scherp gaan schieten op het ijzeren operarepertoire, krijgen ongelijk. De voorstelling is geen paro die op opera en operette. Taralli brengt arrange menten die volledig gebaseerd zijn op de oor spronkelijke partituur. De musici voegen hun eigen inzichten toe. Zowel vocaal als muzikaal presteert de groep op hoog niveau. Als je Taralli eenmaal geproefd hebt, wil je blijven luisteren. BORDSPEL TOP 3 Bierto Rlco 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Boek ij na anderhalf mil joen Nederlanders zagen de film Intou chables (2012). In Frankrijk waren dat I er 19 miljoen. Onge looflijke aantallen. Het verhaal kwam aan. Even het geheugen opfrissen: Een snoeirijke man ('geld maakt niet ge lukkig' is beslist een ondertoontje) zit aan een rolstoel gekluisterd van wege een hoge dwarslaesie. Opgelo pen bij het paragliden. Juist omdat hij zo rijk is, kan hij 150 procent verzorgd worden. Hij is alleen nog maar pa tiënt. Met een verpleger voor dag en nacht. Maar die houden het nooit lang vol. Om de haverklap wordt een nieuwe gezocht. Dan komt een jonge kleurling solliciteren. Een kleine cri mineel, net uit de gevangenis. Niet omdat hij de baan zou willen, maar omdat hij voor zijn uitkering een be- wijsje nodig heeft. Uitersten Het onwaarschijnlijke gebeurt (zo gaat dat vaak in films). De verlamde zieke (Philippe) heeft wel zin in een keer iets anders. En de jonge crimi neel (Driss) zoekt een dak boven zijn hoofd. Twee uitersten, die elkaar nor maal niet zouden raken ('intoucha- ble' zijn), komen samen en er groeit iets heel moois tussen die twee. Het ongeremd vitale van Driss is deels gebrek aan opvoeding, maar komt ook voort uit zijn zuivere oprechte Zo hebben we dat graag: de goede afloop en de tegendraadse weg daarheen binnenste. Hij daagt Philippe, die figuurlijk al net zo verlamd was geworden als lichamelijk, uit tot actie. Op de eerste plaats levert dat heel veel heerlijk komische situa ties op. En een paar heel ontroe rende. En Driss zelf leert ook heel wat bij, vooral over kunst. De in directe weg naar het hart, zeg maar. Het onwaarschijnlijke gebeurt. Maar dit is een waargebeurd ver haal. En de aftiteling vertelt ons dat Philippe ondertussen ge trouwd is en verlamd en wel de vader van twee kindjes. Van de vrouw uit zijn onwaarschijnlijk poëtische brieven, die hij maar niet durfde ontmoeten. Driss heeft hen op ludieke wijze aan el kaar gekoppeld. De Driss die ook geslaagd is in het leven en die nog altijd Philippes beste vriend is. Zo donderdag 29 september 2016 PZ lij' j jij Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en klassieke muziek. Zij is MM muziekrecensente. Wat: Shadow Men door Taralli Ensemble Waar: Zeeuwse Concertzaal Middelburg Wanneer: vrijdag 7 oktober 20.00 uur Het programma is puur entertainment. Reageren? uitenthuis@persgroep.nl Wat zijn de best verkochte bord spellen voor volwassenen deze maand? 1. Dominion Basisspel Zeer knap 'deck building game,' waarin spelers starten met een vooraf bepaalde set kaarten en nadien extra kaarten toevoe gen of verande ren tijdens het verdere verloop van het spel. De legenden van Andor Spannend bord spel voor het hele gezin. Speelt zich af in fanta sieland Andor met monsters, trollen en draken. Ravensburger Puerto Rico Ingewikkeld stra tegisch spel in de geest van Kolo nisten van Catan. BRON: BORDSPELLEN- TOP10.COM B Taralli brengt opera- en operettemuziek met een dosis humor en theater. Toen zijn krankzinnige moeder Coef overleed, voelde journalist Rein Hannik zich verlost. Tot hij een doos vond met foto's, docu menten en opnames over Coefs traumatische jeugd in een jap penkamp, haar straatfobie, Isd-therapie en opna mes in inrichtingen. Hannik destilleerde uit die in formatie het meeslepende Coef, de weg van de waanzin, een tragisch-hilarische reconstructie van een onalledaags leven. Verschenen bij uitgeverij IJzer Het blijft een mooi verhaal Willem Nijssen 44 lINIoN Tragisch-hilarische memoires, tragikomische muziek en Duitse rock met humor: Mark Roos kan het wel waarderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54