u ZEELAND 15 Ik heb trainings schema's gehad en ik loop ook met een hartslagmeter 5 km Start: 17.30 uur in de Langstraat in Zoutelande, waar ook gefinisht wordt. Aantal inschrijvingen: 761 10 km Start: 17.40 uur in de Langstraat in Zoutelande, waar ook gefinisht wordt. Aantal inschrijvingen: 900 11,2 km Start: 20.16 uur op de Babelweg in Domburg. Finish in de Langstraat in Zoutelande. Aantal inschrijvingen: 1253 53 km Start: 8.45 uur in de Langstraat in Zoutelande. Finish op de Burghse Ring in Burgh-Haamstede. Aantal inschrijvingen: 1231 1000 m Starts: tussen 12.30 en 13.30 uur in de Langstraat in 2000 m Zoutelande, waar ook gefinisht wordt. 3000 m Aantal inschrijvingen: 221 42,195 km Start: 12.00 uur op de Burghse Ring in Burgh-Haamstede. Finish in de Langstraat in Zoutelande. Aantal inschrijvingen: 1725 42,195 km Start: 8.00-8.30 uur bij Sportcentrum Westen- schouwen in Burgh-Haamstede. Finish in de Langstraat in Zoutelande. wondering voor de atleten die heel hard kunnen lopen. Nu ik zelf hardloop, kan ik veel beter in schatten wat ze ervoor moeten doen om zo'n prestatie te kunnen leveren." Kim: „Ook dit is natuurlijk een lastige vraag, het is maar net hoe je het benadert. De toppers die de Kustmarathon in 2.30 uur lopen, hebben veel minder lang een in spanning moeten leveren, minder lang pijn en herstellen sneller. Ie mand die er 5.30 uur over doet, heeft het een stuk zwaarder ge had. Ik heb voor iedereen respect, maar ik houd staande: is dat nog gezond?" Henk: „Dit slaat zeker op mij?" Kim: „Ja, Henk, vertel.heb je al 30 kilometer getraind? Ik heb in de krant gelezen dat dat nog niet erg wilde lukken en dat je niet ver der kwam dan 25 kilometer." Henk: „Nou, toevallig wel ja. Het viel niet mee, het was erg warm. Ik had een koelmuts op m'n hoofd gezet, maar daar heb ik ach teraf spijt van. Het leek net of ik met een natte kap op m'n hoofd liep. Maar ik heb het wel gedaan en ben er zonder blessures door heen gekomen." Kim: „Een koelmuts? Nooit van ge hoord... Maar goed van je dat je die 30 kilometer hebt gedaan. Dan denk ik dat die laatste t2 kilome ter ook nog wel moet lukken. Krijg je eigenlijk begeleiding?" Henk: „Ja, ik heb trainingssche ma's gehad en ik loop ook met een hartslagmeter. Verder word ik begeleid door een trainer, ik doe het dus allemaal verantwoord. Via een app stuur ik gegevens van m'n trainingen naar hem door en krijg ik adviezen terug. Ik weet waar ik mee bezig ben en nog maals: ik ga geen gekke dingen doen." Stelling 4: Het mentale aspect speelt een grotere rol in de mara thon dan het fysieke Kim: „Daar geloof ik niks van. Als je goed getraind bent, word je van zelf ook mentaal sterk. Als je in vorm bent, heb je ook veel minder last van zenuwen. Als je fysiek in orde bent, ben je psychisch ook sterk." Henk: „Mentaal is belangrijk, maar op is op. Als 't lichaam niet meer wil, kun je mentaal nog zo sterk zijn, maar dan haal je de fi nish echt niet." Kim: „Eigenlijk ben ik door dit ge sprek wel gerustgesteld. Ik weet nu dat Henk zaterdag geen gekke dingen gaat doen en het verstan dig aanpakt. Hij is beter voorbe reid dan ik dacht en er serieus mee bezig geweest. Ik wens Henk heel veel succes, maar kan nog niet beloven of ik nog in Zoutelan de ben als hij finisht. Ik wil ook weer op tijd naar huis." Henk: „Tot nu toe heb ik geen pijn tjes of blessures opgelopen, de voorbereiding is naar wens ge gaan. Ik ga m'n best doen en zal proberen een beetje door te lopen, Kim. Wie weet tot zaterdag." Ladiesrun PROGRAMMA KUSTMARATHONWEEKEINDE Light Kustrun ZATERDAG 1 oktober MTB-toertocht Minimarathon Kustmarathon Wandelmarathon donderdag 29 september 2016 Aantal inschrijvingen: 5113 de vernieling in' succes voor de Kustmarathon. foto dirk jan gjeltema Henk Geelhoed Stelling 3: Wie in een training nog geen 30 kilometer kan hardlopen, kan beter niet starten op de mara thon Tot slot Kim, heb je nog een tip voor Henk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47