ZEELAND 9 VILLE PZC ONLINE Renée @ReneeRijk Indrukwekkend werk door #JIT. Benieuwd naar reacties en gevol gen voor interna tionale politiek. #MH17 Krokodil van koe De riem moet bij de schoe nen passen, zegt de dressco- de tenue de ville voor heren. Wilhelm Verton van Omoda Schoenen heeft zich daar keurig aan gehouden: schoe nen en riem hebben beide een krokoprint (maar eigen lijk is het koeienleer). De schoenen zijn van het Neder landse merk Greve. Broek en overhemd van Hugo Boss, ge kocht bij Klein Kleding in Zierikzee. En het jasje, van Gentiluomo? Dat lag toeval lig in de auto. En past toeval lig uitstekend bij de outfit. Alles slim fit, of zoals het bij de dames zo mooi heet: fi guurvolgend. Hij kan het hebben. Als directeur van het oer-Zeeuwse Omoda staat Verton elk jaar op de lijst van genodigden. Wat niet wil zeggen dat hij nooit eens een jaartje overslaat. Dit jaar was dat niet aan de orde. Ver ton loopt helemaal in zijn nopjes rond. „Want we zijn Zeeuws Familiebedrijf van het jaar geworden! Zijn we echt heel trots op. Op ieder een die daar aan bijgedragen heeft!" Let op de das Let op de das: zo'n dubbel en kele smalle knoop, die zie je in Zeeland niet vaak. Perry Ken- tin, directeur van reclamebu reau LMG in Goes, is van de details. Het montuur van de Ray-Ban zonnebril die hij op het tafeltje legt, is van het zelfde bruingrijs als zijn slank gesneden maatpak van Suitsupply. De wolmix oogt wat ruig, herfstig. Eronder een overhemd met een des sin van heel dunne witte en lichtblauwe streepjes. En ja wel: de kleuren komen terug in het weefsel van de taupe stropdas. Piepkleine stipjes, maar inderdaad lichtblauw. De schoenen: halfhoog, van Greve, bruin suède. Eigen lijk niet zijn favoriete merk: dat zijn het Italiaanse Santo- ni en het Spaanse schoenen- merk Magnanni. „Ik bestel ze online en stap er zó in." Eveneens in bruin suède is de riem, met less-is-more zil verkleurige gesp. Zijn enige accessoire: een Apple Watch. Een functioneel sieraad, zeg maar, want Kentins halve le ven zit erin: agenda, e-mail, hartslagmeter en nog véél meer. Die lippen Een dun naaldhakje van acht centimeter. Wie daarmee de keien van het Abdijplein durft te betreden, heeft lef. Marleen Hulshof doet het met zwier. De zwarte, lakle ren pumps zijn van Peter Kaiser en gekocht bij van Van der Sloot in Middelburg. „Ik zwéér bij schoenen van Kaiser", aldus de eigenaresse van Proteye. Al net zo trouw is Hulshof aan haar lipstick. „Daar kun je me mee uittekenen. Altijd dezelfde kleur." Vandaag zijn ook haar nagels in die kleur gelakt. Geheel volgens de dresscode draagt Hulshof een over de knie vallende, zwarte japon. De stof is soe pel, de zoom asymmetrische in punten vallend. Daaron der zwarte kousen en die mooie, glanzende pumps. Het gele jasje is van lin nen, maar dan wel van een goede, weinig kreukende kwaliteit. De zwarte tas van Michael Kors heeft een goud metalen hengsel en accenten en matcht met de armban den en andere sieraden. „Bij mij moet alles matchen." Wees jezelf Een dresscode biedt houvast aan mensen die voor veilig heid kiezen, zegt Wilmar Hartman. Zelf vind ze het veel be langrijker dat ze iets draagt waarin ze zichzelf kan zijn. En dat kan Hartman in het ensemble dat ze voor deze gelegenheid uit de kast trok. Nee, speciaal kopen was niet nodig: de eigenaar van het bedrijfsverzamelgebouw in het oude Postkantoor in Mid delburg handelt in Den Haag in exclusieve tweede hands merkkleding. Een slimme move voor iemand die verzot is op design en na men als Prada, Gucci, Cha nel en Marni. Vandaag draagt Hartman: een zwarte pantalon van Marni met goude biezen die ooit zo'n 300 euro moet heb ben gekost. De jas is van Bel- lerose (circa too euro), de schoenen zijn van Prada (zeg maar 500 euro), de zij den blouse in felle kleuren van Scotch and Soda (200). De tas is, hoe kan het an ders, van Luis Vuitton. Sieraden zijn bij zo'n out fit niet meer nodig. donderdag 29 september 2016 VIDEO Een wens voor veel Playsta- tion-spelers gaat vandaag in vervulling: de verkoop begint van het populaire voetbalspel FIFA 17. Vlissinger Niels Sla ger kon niet wachten en kocht het spel twee dagen eerder over de grens in Bel gië. Het was voor hem de moeite waard. „FIFA wordt steeds realistischer. Het blijft een geweldig spel." Bekijk de video op pzc.nl/video TWITTER Uit onderzoek van het Joint Investigation Team (JIT) blijkt dat de vlucht MH17 van Malay sia Airlines is neergeschoten met een Bukraket afgevuurd van een veld dat toen in han den was van pro-Russische re bellen. Bij de ramp op 17 juli 2014 stierven 298 mensen, van wie 196 Nederlanders. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. 'Bax-shop moet fysieke win kels sluiten' 2. Vier gewonden bij ongeval met diverse voertuigen in Westerscheldetunnel 3. 'Mam, niet zo overdreven': gewapende politie in de school, maar geen paniek 4. Toeristisch Zeeland juicht na warme september 5. Melding over gewapende man kwam vanuit school UW REACTIE Was de massale politie-inzet wel nodig op de middelbare school De Rede in Terneuzen na een valse melding over een man met een vuurwapen? 'Beter te veel ingezet dan te weinig en met 1 of meer dode kinderen te zitten', zegt Keith de Vos op Facebook. Daar is Charlotte Becker het mee eens: 'Laat die beoordeling lekker aan de professionals over. Neem aan dat die weten waar ze mee bezig zijn!' Kijk op www.pzc.nl of O ©pzcredactie n facebook.com/depzc -r @pzcredactie Perry Kentin, reclamebu reau LMG Strategie Creatie in Goes Wilhelm Verton, directeur Omoda Wilmar Hartman, PTK Business Center in Middelburg Marleen Hulshof, eigenaar Pro teye Veiligheidsbrillen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41