Mathieu van Bellen wint Kersjesprijs ÉgL zeelandtheaters.nl 8 ZEELAND Dress to impress, was gisteren het motto op de veertiende Nationale Zeeuwse Oesterpartij in het Middelburgse Abdijcomplex. rill NETWERKBIJEENKOMST DRESSCODE: TENUE DE Uiterlijk mag dan belangrijk zijn, op de Oesterpartij gaat het toch vooral om de inhoud Prada, Prada Maatwerk De uit Hulst afkomstige Mathieu van Bellen (foto) heeft samen met zijn collega's van het Busch Trio de Kersjesprijs gewonnen. Dit werd dinsdag bekendgemaakt. De prijsuitreiking vindt plaats op 3 de cember in het Concertgebouw in Amsterdam. De prijs (50.000 euro) mag naar eigen goeddunken aan studie of carrière worden besteed. Het Kers jes Fonds beheert de nalatenschap van dirigent Anton Kersjes (1923-2004) en stimuleert daar mee jong muziektalent. The Busch Trio bestaat uit pia nist Omri Epstein (1986), violist Mathieu van Bellen (1988) en cel list Ori Epstein (1993). Het trio is genoemd naar Adolf Busch. Van Bellen bespeelt een Adolf Busch Guadagnini- viool uit 1783. Het Busch Trio resideert in de Koningin Elisabeth Ka pel in Brus sel. De jury van de Kersjesprijs schreef: 'Dit jonge pianotrio is in korte tijd geëvolueerd in een en semble van hoog niveau. Hun con certagenda ziet er indrukwekkend uit met optredens in het binnen- en buitenland. Veelbelovend voor een interna tionale carrière, waaraan deze prijs hopelijk zal bijdragen. Met hun warme, weelderige klank, per fecte balans en meeslepende wij ze van spelen, zijn zij de ideale uit voerders van het rijke repertoire voor pianotrio'. Zonder uitnodiging kwam je er niet in. Dresscode: tenue de ville, stond daarop te lezen. De 700 persoon lijk genodigden die gisteren aan wezig waren op het minisympo sium in de Nieuwe Kerk en aan sluitend op de netwerkbijeen komst op het Abdijplein, waren dan ook niet over één nacht ijs ge gaan met hun outfit. Hoewel we tot onze verrassing ook sokken in sandalen tegenkwamen, bij het van top tot teen monsteren van de aanwezige prominenten. Even recapituleren: tenue de vil le is jasje, tasje voor de dames, met een rok die niet boven de knie komt - of een geklede broek. Eventueel een hoed. En 0 ja: geen blote benen. Laarzen mogen, maar dan bij voorkeur met een ondoor zichtige panty in de kleur van de rok eronder (vanwege dat stukje been tussen rok en laars). Voor de heren: jasje, dasje in de kleuren grijs, blauw, lichte aarde- tinten, zwart. Wie het netjes doet, heeft een riem in dezelfde kleur als de schoenen - brogues bijvoor beeld. Uiterlijk mag dan belangrijk zijn, op de Oesterpartij gaat het toch vooral om de inhoud. Tijdens het minisymposium ging het over onderwerpen die hoog op de Zeeuwse agenda staan en het be lang van grensoverschrijdende sa menwerking tussen Zeeland en Vlaanderen. Daarover spraken Maarten Camps (secretaris-gene raal van het ministerie van Econo mische Zaken) en Eddy Bruinin- ckx (scheidend CEO van de Ha ven van Antwerpen). Camps zei onder meer: „De Commissie Balkenende heeft dui delijk aangegeven welke acties de economische structuur van Zee land sterker en duurzamer maken. De boodschap is overgekomen." Gastheer Han Polman, commissa ris van de koning, ging het gezel schap daarna voor naar de net werkbijeenkomst op het Abijd- plein. Want daar speelde zich het belangrijkste deel van het evene ment af. Op de kasseien, waartus sen het lastig laveren was voor hooggehakte dames, waren tenten opgesteld waaronder exclusieve restaurants als Puur, Scherp en De Oesterij fantasievolle creaties met de oester als middelpunt presen teerden. De perfecte ambiance voor relaties uit Vlaanderen, Zee land en de rest van Nederland om de banden aan te halen, de tempe ratuur van het water te voelen en stekken te steken voor nieuwe pro jecten. Tas van Prada, elegant jurkje en vestje van Twin Set, schoenen van Prada. Kostten zo'n 500 eu ro, maar lopen geweldig. Hono rair Consul Leen Verschraegen loopt thuis graag in sportievere outfits rond, maar als de gele genheid daarom vraagt, kleedt ze zich representatief. „Ik houd rekening met de dress code zonder mijn eigen persoonlijkheid te verliezen. Ik in een deux-pièces, dat zou wringen. Deze jurk is gedistin geerd, maar het zwarte kant geeft iets frivools." Het hals snoer van grillig gevormde pa rels om haar hals heeft dezelfde ivoortint als de zijde van de rok. Helemaal goed. Cees Siermann, mede-organisa tor van de Oesterpartij, koos voor een zakelijke uitstraling met een blauw maatpak van Suit Supply, uitgevoerd in dun ne zomerwol. Daaronder een wit overhemd met gele strop das ('Die heeft mijn vriendin uitgekozen'). En blauwe sok ken, uiteraard. De schoenen zijn nieuw. „Vorige week in Antwerpen gekocht. Floris van Bommel, 300 euro." Van dezelf de kleur een riem, in hetzelfde leer. En nu het mooiste: de wij zerplaat van het Milanese horlo ge. „Die heeft dezelfde kleur als de schoenen." Perfectionist. VR 7 okt Goes geeft thuis i ZA 8 okt Tribute to Michael Jackson ZA 1 okt Sjors van der Panne donderdag 29 september 2016 Op chic voor de Jeanette Vergouwen Vlissingen Ondine van der Vleuten Middelburg Leen Verschraegen, Honorair Consul der Nederlanden voor Oost- en West-Vlaanderen Cees Siermann, voorzitter van de Stichting Nationale Zeeuwse Oesterpartij WO 5 okt Cabarestafette Scheldetheater Terneuzen 0115 695555 Schouwburg Middelburg 0118 659666 Theater de Mythe Goes 0113 213213 ui «'I dm Myth* L ZA 01 okt Ashton Brothers WO 5 okt 15.00 u. Buurman Buurman VR Z okt Niet Schieten!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40