Van deur tot deur II Oplossing voor slepend hoofdpijndossier nabij Het natuur- en recreatieproject bij Breskens is in augustus 2018 klaar. Het Rijk en de provincie passen elk 3,7 miljoen euro bij. Oude pophelden in De Piek Klaar voor de Kustmarathon We zijn nu heel duidelijk overeengekomen wat we gaan doen donderdag 29 september 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl Pophelden.NL brengt onder anderen Thijs van Leer (foto) en Hans Vandenburg naar podium De Piek in Vlissingen. Ze zor gen voor een intiem unplugged concert, met veel klassie kers. ZEELAND 13 De ervaren marathonloper Kim Reynierse (I) vraagt zich af waarom niemand Henk Geelhoed heeft afgeraden om zater dag 42 kilometer te gaan hardlopen, terwijl hij tot begin dit jaar nog nooit ook maar één meter had gerend. Henk pro beert Kim gerust te stellen. ZEELAND 14 Ernst Jan Rozendaal Breskens Rijk en provincie betalen elk 3,7 miljoen euro om het tekort op het recreatie- en natuurproject Water dunen bij Breskens te dekken. In augustus 2018 is het klaar. Dat is het voorstel dat het dagelijks pro vinciebestuur gisteren naar de Sta ten heeft gestuurd. Er werd reikhalzend uitgekeken naar een oplossing voor het pro ject, waarmee honderden miljoe nen euro's zijn gemoeid. De grondexploitatie (GREX), waar over de provincie de regie voert, bedraagt 89 miljoen euro. In fe bruari werd duidelijk dat het te kort zou kunnen oplopen tot 6,2 miljoen euro. Daar is onlangs zelfs nog een tegenvaller bijgekomen. Doordat de oeverbestorting duur der uitviel, liepen de kosten met nog eens 1,5 miljoen euro op. Maar er waren ook meevallers, zodat de provincie niet als enige aan de lat staat om de tekorten te dekken. Het ministerie van Econo mische Zaken draagt 3,75 miljoen meer bij in het kader van het Na- tuurpakket Westerschelde. Het Zeeuwse Landschap - met de gemeente Sluis, Waterschap Scheldestromen en projectontwik kelaar Molecaten ook partner in het project - betaalt de 2 ton extra die nodig is voor een brug bij het kustlaboratorium. Alle mee- en tegenvallers zijn opgenomen in een nieuwe GREX. Het uiteindelijke tekort blijkt daar in nog 3,7 miljoen euro te bedra gen. Het provinciebestuur stelt voor dat bij te passen uit de alge mene reserve. Er zijn nog andere scenario's mogelijk, maar die beschouwt de provincie als ongewenst. Nu de stekker uit Waterdunen trekken is geen optie. Maar duurdere varian ten evenmin. De kustboulevard bij het vakantiepark van Moleca ten wordt minder luxe. Er komt geen trappartij en er komen geen vlonders in de inlaatkreek, zoals op eerdere schetsen wel was voor zien. Dat scheelt 1,5 tot 2 miljoen euro. Ben de Reu, gedeputeerde En de paden in Waterdunen zijn halfverhard. Asfaltering zou een extra uitgave van een half mil joen euro betekenen. „Een aantal wensen en ideeën maakte geen deel uit van de scope van het project", verklaart gedepu teerde Ben de Reu. „We zijn nu heel duidelijk overeengekomen wat we gaan doen en wat er door wie betaald wordt." Er is ook een knip gelegd tussen de aanlegkosten van Waterdunen en het beheer na de realisatie in 2018. Volgens De Reu komen de beheerkosten niet voor rekening van de provincie. Daarover zijn af spraken op onderdelen gemaakt met Het Zeeuwse Landschap en Waterschap Scheldestromen en er wordt nog gesproken met Sluis. Volgens De Reu zal Waterdunen de gemeente jaarlijks zeker een miljoen euro aan extra inkomsten opleveren. De Staten bespreken het voor stel op vrijdag 7 oktober. ZEELAND 2 De verkoop van Kin derpostzegels is begonnen. In Krab- bendijke gaan Siem Rensen (foto) en andere leerlingen uit groep 7 en 8 op pad. mZEELAND 4 m Gat Waterdunen gedicht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33