Knegt weer fit na zware val Lezersdagen Diergaarde Blijdorp 30 Er was een tijd dat Jorien ter Mors (26) altijd gretig was. Elke wed strijd moest de schaatsster win nen, elke training was een kans voor het tonen van haar superiori teit. Maar de 'Jorien van Sotsji', de vrouw die in 2014 olympisch kam pioen werd, is niet meer. Dat lukt fysiek niet. Zelfs niet nu ze alweer anderhalfjaar aan het trainen is. Een jaar geleden, net nadat ze twaalf maanden aan de kant had gestaan door zware overbelasting, had Ter Mors een week nodig om bij te komen van één trainings wedstrijd. Zo is het nu niet meer. Sterker, in vergelijking met des tijds heeft ze een grote stap voor uit gemaakt. „Maar het is voor mij nog steeds niet haalbaar zoveel te trainen als de anderen uit mijn ploeg", zegt de Enschedese. En of dat ooit nog overgaat, is de vraag. Belasting „Mijn lichaam is extreem veran derd. In trainingswaardes en in hartslagwaardes", geeft Ter Mors aan tijdens een persbijeenkomst van de nationale shorttrackploeg. Toch werd ze vorig jaar tweevou dig wereldkampioen op de 1.000 en 1.500 meter op de langebaan. Hoe dat kan? Allereerst doordat ze simpelweg meer langebaantrainin- gen in haar benen heeft. Ter Mors is tenslotte pas sinds een paar jaar actief als langebaanschaatsster. „Die verbeterslag op die discipline blijft doorgaan, ook al kan ze qua belasting nu niet hetzelfde aan als de Jorien van een paar jaar gele den. Technisch rijdt ze inmiddels zo ontzettend goed", stelt bonds coach Jeroen Otter. Daarnaast maakt Ter Mors ande re keuzes. „Als ik nu hard wil schaatsen, moet ik dat op een an dere manier doen", zegt Ter Mors. Ze kiest duidelijker de momenten waarop ze wil pieken. Dan maar niet de beste van de dag. „Liever een wedstrijd minder rijden en GEBROKEN RIBBEN vervolgens wereldkampioen wor den, dan een wedstrijd te veel en uiteindelijk tweede zijn." Ze is voorzichtiger, en dat moet ook wel, vindt ze. „Ik kan het me niet meer permitteren om daar te be landen waar ik was. Dan is het klaar. Misschien niet eens fysiek, maar mentaal wel. Ik kan het niet opbrengen om nog een keer hele maal terug te komen." Test Het komende seizoen ziet Ter Mors als een test voor de Winter spelen van volgend jaar in Zuid- Korea. De verdeling tussen short track en langebaan wordt 50-50. Ze wil drie wereldkampioenschap pen schaatsen, een afstandskam pioenschap en een sprintkam pioenschap bij het langebaan en de WK shorttrack. Daarvoor moet ze in beide disciplines diverse se lectiewedstrijden rijden. Ter Mors: „Maar nu kan ik zien of die verdeling fysiek haalbaar is. Mocht dat niet zo zijn, dan zal ik keuzes moeten maken volgend jaar. Maar hard schaatsen kan ik nog steeds." Geen Zenit - AZ voor Ricksen Marketeer baas van Den Bosch Zaterdag 8 en zondag 9 oktober Bestel uw tickets op uitjekrant.nl/blijdorp donderdag 29 september 2016 'Nieuwe' Ter Mors kiest haar piekmomenten A Jorien ter Mors: „Hard schaatsen kan ik nog steeds." foto martin de jong Jorien ter Mors kampt nog steeds met fysiek ongemak, maar de olympisch kampioene van Sotsji is terug. Voorzichtiger én doelgerichter. Lisette van der Geest Leeuwarden Sjinkie Knegt is weer volledig hersteld van de zware blessures die hij opliep tijdens de wereldbekerfinale in Dordrecht. Aan zijn valpartij in febru ari hield hij onder meer drie gebroken ribben, een klein scheurtje in zijn lever en inwendige kneu zingen over. „Ik heb een sterk lichaam en daardoor herstelde ik supersnel. Ik heb dit nieuwe seizoen al les gewoon mee kun nen doen met de rest van de ploeg", zegt Knegt (27). Nuchter: „Iets aan je benen is erger." Dat laatste geldt voor zijn teamgenoot Freek van der Wart. De 28-jarige Voorbur ger brak zijn enkel en een paar weken later bleek zijn kuitbeen te kort waardoor hij een tweede operatie moest ondergaan. In maart hoopt Van der Wart toch fit genoeg te zijn om met de ach- tervolgingsploeg mee te doen aan de WK in Ahoy. VOETBAL Fernando Ricksen zal van avond (21.05 uur) niet aan wezig zijn bij het Europa League-duel tussen Zenit Sint-Petersburg en AZ. De oud-international is de eni ge speler die voor beide clubs uitkwam. Ricksen (40) woont momenteel in Spanje waar hij zo goed mogelijk probeert om te gaan met de neurologische ziekte ALS, die in 2013 is gecon stateerd. Als gevolg van zijn ziekte verplaatst hij zich steeds vaker in een rolstoel. Tennisster Angelique Kerber heeft haar eerste nederlaag als nummer één van de wereld gele den. Petra Kvitova had na 210 minuten de primeur te pakken in het Chinese Wuhan: 6-7 (10) 7-5 6-4. BASKETBAL Sportmarketeer Bob van Oosterhout en oud-basket baller Jos Frederiks zijn de nieuwe eigenaren van bas ketbalclub Shooters Den Bosch. Het duo krijgt na mens sportmarketingbu reau Triple Double, waar van Van Oosterhout eige naar is, de volledige zeggen schap. „Nieuw in Nederland, maar niets bijzonders in bij voorbeeld de Amerikaanse sport", zegt Van Ooster hout, die in het verleden al manager van de club was. Prijzen zijn excl. transactiekosten BLIJDORP Sta oog in oog met de mooie giraffen en zebra's op de Afrikaanse savanne. Laat de eigen 'aapjes' lekker klimmen en glijden in de Oewanja Kinderjungle en binnenspeeltuin Biotopia. Kom op bezoek bij het jonge olifantje Sunay of neem een kijkje bij de pasgeboren zeldzame Maleise tapir. V Normaal 22,- nu 12,50 Inclusief een uniek kijkje achter de schermen en Kcux*,! vele kinderactiviteiten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30