Failliet Arsenaal verrast Kijkje nemen in prefab-woningen ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Wereldkampioenen geven les in de gemeente Hulst Wereldkampioenen Jean Paul de Bruijn en Frederic Caudron bezoeken vijf plekken in de gemeente Hulst om biljartliefhebbers de fijne kneepjes van de sport te leren. Hulstenaar Jean Paul de Bruijn en Vla ming Frederic Caudron zijn het neusje van de zalm in de biljartwereld. Ze hebben alle bei ontelbare kampioenschappen gewonnen en spelen wedstrijden over heel de wereld. Dat de twee in vijf Hulster ge meenschapscentra een gratis intro ductieles geven, is bijzonder. Al helemaal omdat het idee van Jean Paul de Bruijn zelf komt. De biljar ter wilde iets doen voor de vele hobbybiljarters in zijn thuisplaats. „Er zijn hier veel clubs waar hon derden mensen spelen. Ik heb bij de gemeente Hulst het idee geop perd daar wat mee te doen", legt hij uit. „Het idee is om mensen wat bij te leren. Daardoor wordt het leuker en krijg je meer lol in het spel. Ik wil de verwondering Het idee is om mensen wat bij te leren. Daardoor wordt het leuker in die ogen zien. Dat je mensen ziet kijken: kan ik dat?" Onder lei ding van Hulst voor Elkaar waren er gisteren in De Lieve in Hulst, De Warande in Sint Jansteen en Malpertuus in Clinge lessen. Veel biljarters lieten die kans niet schie ten, elke bijeenkomst waren er dertig tot veertig deelnemers. In De Warande kwamen de mensen veelal van de KBO biljartclub Ka naalzone, die in Sint Jansteen is opgedeeld in clubs 't Steen en De Warande. Er werden korte wed strijden gespeeld én veel tips gege ven. Bij een deelnemer wipte de biljartbal omhoog. „Aha, dit is in teressant", zei De Bruijn enthou siast. „Je gebruikt teveel kracht." Met zijn hand op de rug van de deelnemer, ging het beter. De re den? „Houd de rest van je lichaam stil." Walter Koemans uit Hulst deed het goed, maar dat had een reden: „Ik heb in het verleden al eens les sen genomen bij Jean Paul, dus ik kan goed mijn plan trekken. Zo kan ik andere mannen bij de club af en toe ook op iets wijzen." Dames Aan dames ontbrak het gisteren nog, constateerde Jos van Eek van de biljartclub met spijt. „Vrouwen zijn ook van harte welkom, maar helaas zijn ze er niet." Wie wil, kan zich aanmelden voor groeps lessen die De Bruijn in de toe komst gaat geven. De Bruijn: „We gaan in samenwerking met de ge meente proberen de kosten zo laag mogelijk te houden." OOSTBURG Woongoed Zeeuws Vlaanderen zet zaterdag de deu ren open van de nieuwe huurwo ningen aan de Finlandstraat in Oostburg. Die zijn de afgelopen weken in recordtempo neerge zet. Het gaat om achttien prefab woningen, die grotendeels in een fabriek zijn gebouwd. Ze zijn levensloopbestendig en ener giezuinig. In het project werken onder meer Woongoed, Casco Totaal, bouwbedrijf Leenhouts en Paras Concepts samen. De plaatsing begon eind augustus, waarna nog wel het dak op de huizen gezet moest worden. De bouw is bijna afgerond: de eerste bewoners krijgen in de loop van oktober hun sleutels. Tussen 24.00 uur en r5.30 uur mogen huurders van Woongoed een kijkje nemen. Van 16.00 uur tot 17.30 uur zijn alle andere be langstellenden welkom in de Fin landstraat. De open dag vindt plaats tij dens de landelijke 'Dag van het Huren'. Woongoed houdt in dat kader zaterdag ook een inloop ochtend in het gezondheidscen trum in Axel (09.00 uur tot 10.30 uur) en in een koopwoning aan de Wilhelminastraat in Zaam- slag (11.30 uur tot 12.30 uur). Restaurant en Wijnkelder Het Ar senaal was een eenmanszaak van Leon Pronk. Op Facebook schrijft hij na de sluiting: „Door oplich ting en een totaal ander beeld schetsen dan de werkelijkheid is onze droom een nachtmerrie ge worden! Wij zijn per direct geslo ten!" „Er is mij een veel te roos kleurig beeld geschetst toen ik de zaak overnam", zegt Pronk. „De te verwachten omzet was gebaseerd op getallen uit 2006. Maar het is nu geen 2006 meer, zeker niet in de Nieuwstraat in Terneuzen. De Albert Heijn-actie heeft in 2015 De put werd na verloop van tijd wel erg diep nog wel wat goed gemaakt, maar afgelopen jaar liep het niet. Sinds februari ging het dramatisch." Volgens curator Bart van de Wijnckel is na de overname flink in de zaak geïnvesteerd. Deson danks draaide Het Arsenaal sinds dien alleen maar verlies. „Het is op zich een simpel verhaal", stelt Van de Wijnckel. „Er is veel voor de zaak betaald, er is veel geld in gestoken, maar er was te weinig omzet. De put werd na verloop van tijd wel erg diep." Omdat Het Arsenaal een eenmanszaak was, is de eigenaar persoonlijk aansprake lijk en raakt hij zijn huis kwijt. Pronk: „Wat ik nu ga doen? Tja, solliciteren en op zoek naar woon ruimte. Dan zien we wel verder." woensdag 28 september 2016 'Ik wil de verwondering bij die biljarters zien: kan ik dat echt?' Sophie Stockman Sint Jansteen —Jean Paul de Bruijn A Walter Koemans (I) krijgt in de Warande biljarttips van Frederic Caudron (m) en Jean Paul de Bruijn (r). foto peter nicolai Jean Paul de Bruijn en Frederic Caudron geven morgen nog twee gratis biljartintroducties. Om 09.30 uur in dorpshuis de Binnendeur in Kloosterzande en om 13.00 uur in het dorps centrum van Vogelwaarde. Aanmelden is niet nodig. Voor veel gasten van Het Arse naal in Terneuzen kwam het nieuws ais een verrassing. Van de ene dag op de andere was het restaurant aan de Nieuwstraat gesloten. Op 13 sep tember sprak de rechtbank het faillissement uit. Guido van der Heijden Terneuzen Bart van de Wijnckel, curator

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84