O CD Bouwman heeft bij Ermis 12 ZEELANE KUSTMARATHON FYSIOTHERAPEUTEN A De Koeyer krijgt plek in A-kader De Nooijer koploper met Levski Sofia De Bevelanders heeft het moeilijk k Fysiotherapeuten Anton Engels, Erwin Pouwelse en Lorenzo D'Hont merken dat hardlopers steeds gerichter naar een marathon toewerken. „Ik heb het idee dat de lopers steeds beter trainen." In aanloop naar de kustmarathon Afstraffing PAARDENSPORT Dressuuramazone Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen is door Tineke Bartels, bonds coach van de dressuur jeugd, toegevoegd aan het A-kader bij de Young Riders. De Koeyer heeft met de zevenjarige merrie Esperanza voldaan aan de eisen voor opname in het A-kader. De negentienjarige Zeeuws-Vlaam se amazone behaalde scores boven de 70 procent tijdens de observatiewedstrijden in Roosendaal en Kronenberg. Jasmien de Koeyer maakte dit jaar in juli met Esperan za ook al deel uit van het dressuurteam voor Young Riders dat zilver won op het EK in het Spaanse Olivia. Ook na acht speelronden is Jeremy de Nooijer met zijn ploeg Levski Sofia nog steeds koploper in de hoogste Bulgaarse di visie. Levski won maandagavond met 0-1 bij Lokomotiv Gorna Oryahovitsa en boek te daarmee de zesde overwinning van het seizoen. Levski Sofia is nog ongeslagen - het speelde ook twee keer gelijk - en heeft drie punten voorsprong op Dunav Ruse. Re gerend kampioen Ludogorets heeft een ach terstand van vier punten maar speelde één wedstrijd minder. De uit Vlissingen afkom stige De Nooijer speelde ook maandag weer de volle negentig minuten. Het driebandenteam van De Bevelanders keerde met lege handen huiswaarts na het bezoek aan Autobedrijf Schrauwen in Zun- dert. Het duel werd met 5-3 verloren. Ook na drie ronden in poule vijf van de der de divisie is het team daardoor nog punt loos. Rinus Kramer speelde op bord één ge lijk na een meer spannend dan goed duel (35-35 in 81 beurten). Alfred van den Dries was de man van de wedstrijd, met een 24-30-overwinning in slechts 42 beurten. André Karelse verloor met gering verschil, Rinus Rijk had in zijn partij weinig in te brengen. Kerkhove ardlopers wer ken steeds ge richter naar een marathon toe. Dat is de conclu sie van de fysio therapeuten An ton Engels, Erwin Pouwelse en Lo renzo D'Hont. Waar de telefoon vroeger roodgloeiend stond in de laatste weken voor de Kustmara- thon, hebben de fysiotherapeuten het tegenwoordig rustiger. „Lo pers verzorgen zich steeds beter", klinkt het. Je zou verwachten dat de prak tijk van fysiotherapeut Anton En gels in aanloop naar de Kustmara- thon overladen wordt door lopers, maar niets is minder waar. „Voor alsnog valt de drukte bij ons mee. In de loop der jaren zijn lopers steeds beter voor zichzelf gaan zor gen. Mensen wachten bijvoor beeld niet meer tot het laatste mo ment om een pijntje te behande len, maar komen direct." Ook bij zijn collega Erwin Pou welse is het allesbehalve een stormloop. „Ik heb het idee dat de lopers steeds beter trainen. Daar naast is er de laatste jaren veel on derzoek gedaan naar het voorko men van blessures. Lopers nemen dat op in hun trainingsschema's en gaan preventief te werk in aan loop naar een marathon." De Zeeuws-Vlaamse fysiothera peut Lorenzo D'Hont bevestigt dat verhaal. „Het was bij ons met name ontzettend druk vooraf gaand aan de Marathon Zeeuws- Vlaanderen, maar we merken dat het aantal patiënten de voorbije ja ren is afgenomen. Samen met mijn collega Michel van Bunder geef ik nu al zo'n vijfjaar lezingen en we merken dat het effect heeft." Opbouwen Engels spreekt over een positieve ontwikkeling. „De begeleiding van de hardlopers is in de loop der jaren beter geworden. De lo pers werken nu bewuster toe naar zware evenementen als de Kust marathon. Dat is een goede ont wikkeling. Het is namelijk belang rijk dat lopers geleidelijk opbou wen naar een marathon." Dat je in de aanloop naar een Kustmarathon meer moet doen dan alleen lopen, staat voor de fy siotherapeut uit Middelburg als een paal boven water. „Natuurlijk is hardlopen de basis van een goe de voorbereiding, maar krachttrai- Hij is net terug van een sfeervol etentje met zijn ploeggenoten. Er mis Aradippou bezet in de hoogste Cypriotische divisie de vijfde plaats en dan is er veel mogelijk. „De president van de club is hier echt de baas", vertelt Pim Bouw man. „Hij is heel tevreden nu. Maar ik weet dat het hier ook an ders kan gaan." De middenvelder heeft met Elson Hooi een Nederlandse ploeg genoot en trekt ook veel op met Emmerick de Vriese, een Belg die in het verleden nog bij BV Veen- dam voetbalde. „Het is fijn als je jongens om je heen hebt die dezelf de taal spreken. Met Elson heb ik vijf, zes jaar in de jeugd van NAC gespeeld. Hij is via zijn zaakwaar nemer hier gekomen, maar heeft me voordat hij tekende wel even gebeld over het leven en het voet bal hier." Jordy Deckers was deze zomer de derde Nederlandse speler bij Er mis Aradippou, maar de oud-doel man van onder meer VW-Venlo en Excelsior beleefde een bijzon der kort avontuur op Cyprus. „Na de eerste competitiewedstrijd ^ADAAinnOY F.r; 1958 kreeg Jordy te horen dat zijn con tract werd ontbonden", legt Bouw man uit. „Tijdens de voorbereiding waren ze niet tevreden over hem en kreeg hij te horen dat er iets moest veranderen. In de eerste competitiewedstrijd tegen Omo- woensdag 28 september 2016 VOETBAL BILJARTEN In de kantine van zondag-tweedeklasser Zeelandia Middelburg wordt morgenavond het boek 'We zullen er wezen' gepresen teerd. Het boek, geschreven door Wim van Gorsel, neemt de lezer mee naar eind ja ren zestig. In 1966 - precies vijftig jaar ge leden - werd Middelburg voor de eerste keer amateurkampioen van Nederland. Dat kunststukje werd vervolgens in 1967 en 1969 herhaald. Over die periode vol suc cessen, waarvan trainer Piet Lindenberg de architect was, is nu het boek 'We zullen er wezen' geschreven. Het eerste exem plaar wordt morgenavond overhandigd tij dens de jaarlijkse aftrapbijeenkomst van Zeelandia Middelburg. Istvan Bakx en Tom Boere le den maandag avond de groot ste nederlaag uit de nog prille prof historie van FC Oss. Vier da gen na het beker- verlies tegen Feyenoord in de Kuip (4-1), eindig de het competi tieduel met Jong Ajax in 7-0. Bij rust was het 2-0, in de tweede helft scoorde in valler Gino Dek ker drie keer. Vijf seizoenen gele den verloor de Brabantse club al eens met 7-2 van Go Ahead Eagles, maar ze ven doelpunten verschil was een unicum. l Tennisster Les ley Kerkhove heeft bij het 25.000 dollar- toernooi van Clermont-Fer rand eenvoudig de tweede ron de bereikt. De Zierikzeese ver sloeg gisteren de Francaise Lou Brouleau in twee sets: 6-2 6-2. Lesley Kerk hove is bij het Franse toernooi als achtste ge plaatst. ■c o a (0 Hardlopers gaan voor 'n marathon preventief te werk Job de Feijter Zoutelande ZATERDAG Ramon van de Grift, van judoka tot fervent hardloper DINSDAG Marjon Neels is klaar voor de Ladiesrun VANDAAG Hebben de fysio's het nu drukker? Henk Geelhoed vs Kim Reynierse DONDERDAG VRIJDAG Lein Lievense over 'zijn' Kustmarathon Na de degradatie van Enosis Neon Paralimni verkaste Pim Bouwman (25) deze zomer op Cyprus naar een nieuwe club. Met Ermis Aradippou heeft de Zeeuwse middenvelder een pri ma competitiestart achter de rug. De eerste twee duels wer den verloren, maar daarna won Ermis drie keer op rij. „De club wil bij de eerste zes eindigen en daar hebben we ook de kwalitei ten voor", zegt Bouwman. Barry van der Hooft Vlissingen Het logo van Ermis Aradippou FOTO I MADIA FOTOGRAFIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73