Vol plannen voor de toekomst f Huis kopen, wat komt er allemaal bij kijken? 1 I Jong, ambitieus en vol plannen voor de toekomst. Dat zijn Daniël van Putten (22) en RenskeWard (21) uit Vrouwenpolder en Oostkapelle. Hij is Ingenieur/ontwerper van drinkwater- en afvalzuiveringsinstallaties, zij webdesigner/developer. Ze hebben de stap gezet om samen te gaan wonen, maar moeten nog wel even geduld hebben. In oktober van dit jaar wordt hun twee-onder-een-kapwoning gebouwd aan de Korenvliet, deelplan van de nieuwbouwwijk Rittenburg in Middelburg. 'Na een gedegen oriëntatiegesprek bij de Rabobank kozen we voor een generatie hypotheek'. Vragen en antwoorden bij de aankoop van uw eerste woning Het afsluiten van een lening voor een eerste huis is een van de belangrijkste financiële beslissingen die u in uw leven neemt. De Rabobank helpt u met het maken van beslissingen die u moet nemen bij de aankoop van een eerste woning. Het is belangrijk dat uw hypotheek past bij uw persoonlijke situatie. Gaat u samen kopen of alleen? Of verwacht u juist gezinsuitbreiding? Kortom het is belangrijk dat uw hypotheek nu en in de toekomst bij u past. Het afsluiten van een lening voor je eerste huis is een van de belangrijkste beslissingen in je leven. Tekst: Conny den Heijer Foto: Izaak Verkeste Daniël vertelt enthousiast: "Wij wilden een nieuwbouw woning zodat we er de ko mende jaren geen onderhoud aan hebben. Er wordt genoeg gebouwd overal, maar wij wil den graag naar Middelburg, wat meer onder de mensen maar ook weer niet midden in het centrum." Renske zegt: "We werken alle bei in Middelburg, het is een prachtige stad en alles is aan te fietsen." Het jonge stel koos na een gedegen oriëntatiegesprek bij de Rabobank voor een gene ratiehypotheek. Hierbij teke nen ouders voor het gedeelte van de lening dat het kind op basis van het inkomen (nog) niet zelfstandig kan dragen. De ouders worden hierdoor ook aansprakelijk. Met de ge neratiehypotheek worden de rente en de aflossing van de volledige financiering van de betaalrekening van het kind afgeschreven. Daniël vertelt: "We zijn bijzon der snel en goed geholpen door de Rabobank. Tijdens het oriëntatiegesprek hebben we gelijk een adviesgesprek ingepland, een anderhalve week later, om de benodigde documentatie te verzamelen. We zijn blij dat mijn ouders garant willen staan, anders hadden wij deze woning nu niet kunnen kopen." Renske zegt: "Twee dagen voor het adviesgesprek liep mijn proeftijd op mijn werk af. Nu kunnen we dus het hele jaar nog sparen voor de inrichting ook al gaan we vanaf vol gende maand al hypotheek en bouwkosten betalen. We kregen alle medewerking van de Rabobank zodat we nog op tijd waren voor de aankoop van deze woning, want er zijn er niet veel meer te koop. Nu konden we nog kiezen en hebben dus voor deze ruime twee-onder-een kap geko zen. Wij hebben komend jaar iets om naar uit te kijken en gaan zeker om de zoveeL tijd even langs om te kijken hoe de bouw vordert. En om daar foto's van te maken natuurlijk. Wij zijn zeer tevreden over de gang van zaken." Welke documenten moet ik allemaal aanleveren voor een hypotheek? Het hangt ervan af of u bij voorbeeld zelfstandige bent of in loondienst. Na het maken van de afspraak zal de Rabo bank uitleggen welke docu menten zij graag ontvangt. Hierbij wordt er een onder scheid gemaakt in verplichte documenten en gewenste do cumenten. Wat worden mijn maandlasten? Het hypotheekdossier, dat u samen met de financieel ad viseur maakt in het oriënta tiegesprek, geeft duidelijkheid over uw maandlasten. Het houdt rekening met al uw per soonlijke gegevens, zoals uw inkomen en pensioen en zorgt voor inzicht in de leenmoge- lijkheden. Hoe lang duurt het voordat de hypotheek rond is? Als alle verplichte documen ten aanwezig zijn, kan de Ra bobank als dat echt nodig is, uw hypotheekaanvraag snel, zelfs binnen één week, afhan delen. Kan ik met een studieschuld een hypotheek krijgen? Het is mogelijk om een hypotheek af te sluiten als u een studieschuld heeft. De studieschuld zal er wel voor zorgen dat u een minder hoge hypotheek zult kunnen afsluiten. Waarom zou ik voor de Rabo bank kiezen? De Rabobank zorgt dat uw hy potheek altijd voldoet aan uw persoonlijke situatie. Zij blijven ook na het afsluiten van uw hypotheek met u in gesprek. Dit doen zij in onderhoudsge- sprekken waardoor uw hypo theek ook na enkele jaren blijft voldoen aan uw persoonlijke situatie. De Rabobank hypo theek kent enkele voordelen ten opzichte van andere hypo theekverstrekkers: Getekende offerte is 12 maanden geldig; 20% boetevrij aflossen van uw oorspronkelijke hypotheeksom; Hypotheekofferte geeft zekerheid dat u de hypotheek krijgt; Bij eventuele verbouwing praktisch bouwdepot zonder extra kosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63