World Tegel Expo! Wat gebeurde er precies? II Boekenprijs voor 'Ma' GEWAPENDE MAN MELDING HOUDT SCHOOL TERNEUZEN UREN IN GREEP 3 De politie neemt geen halve maat regelen na de melding dat er een gewapende man zou rondlopen bij de Terneuzense school De Rede. Leer lingen zitten uren 'opgesloten'. We weten niet of er écht iemand met een wapen bij de school was WorldTegelExpo zich ondertussen steeds meer ouders. De meesten zijn door hun kinderen geappt over de situatie. De kracht van social media doet zich gelden: door de overwegend geruststellende mededelingen van de leerlingen, van wie er ook nog regelmatig een stel vrolijk naar buiten zwaait, is er rond het ge bouw nooit sprake van paniek. Al neemt de onrust wel wat toe naar mate het wachten langer duurt en gewapende agenten korte tijd op het dak verschijnen. Na zo'n twee uur wordt duide lijk dat de dreiging afneemt. De politie haalt afzettingen rond de school weg: alleen het gebouw zelf blijft verboden terrein. Daar gaat het onderzoek nog een poos je door. De leerlingen worden naar de aula gedirigeerd, waar ze te horen krijgen wat er precies is gebeurd. Om twee uur, tweeënhalf uur na de melding, mogen ze naar bui ten. De meesten zijn rustig, een enkeling heeft een knuffel nodig. Sommige moeders ook. „Mam, niet zo overdreven", sist een jon gen gegeneerd, als ma hem bij het schoolhek tegen de borst drukt. Niquacha heeft er geen moeite mee. „Ik was zó blij om mijn papa en mama te zien", zegt ze even la ter. Ze kijkt op tegen morgen. „Ik ben bang om weer naar school te gaan." De leerlingen krijgen hulp, belooft woordvoerder Chris Dre- 11.30 uur: De politie krijgt een 112-melding: op of bij scholenge meenschap De Rede zou een ge wapend persoon rondlopen in een wit T-shirt. 11.35 uur: De politie valt de school binnen. Leerlingen krij gen via de intercom te horen dat ze in hun lokaal moeten blij ven. Agenten, waaronder een compleet arrestatieteam, gaan van ruimte naar ruimte, op zoek naar de eventuele dader en wapens. De omgeving van de school wordt afgezet. Een po- litiehelikopter cirkelt boven de school. ves van De Rede. „Alle docenten praten tijdens het eerste uur in de klas over wat er is gebeurd. En de kinderen kunnen desgewenst ook individueel met iemand in ge sprek." 12.30 uur: Rond de school verza melen zich honderden mensen, onder wie veel ouders. Ze wor den massaal door hun eigen kin deren via appjes op de hoogte gehouden. De politie bena drukt, onder meer via social me dia, dat de kinderen geen ge vaar lopen. 13.30 uur: De ergste dreiging is voorbij. De politie haalt de afzet tingen weg. Leerlingen komen in de aula bijeen en worden geïnformeerd over de situatie. 13.55 uur: De leerlingen mogen naar huis. „Even een foto van jullie maken met je duim in de lucht. Kunnen we papa laten weten dat jullie oké zijn." En hup, daar gaat een bijna lu diek appje naar het thuisfront. De meeste leerlingen en hun ouders zijn gisteren na afloop van de politie-actie op scholengemeen schap De Rede in Terneuzen niet heel erg onder de indruk. Al is niet iedereen even onverstoor baar. Niquacha Bos vliegt snik kend haar ouders in de armen. Dat heeft een reden. Waar de meeste leerlingen in de klassen zijn wanneer de politie binnen stormt en daardoor niet zo veel meekrijgen van de dreigende si tuatie, zit Niquacha tijdens de politie-actie zowat op de eerste rij. „Wij hadden een tussenuur", vertelt ze. „We zaten in de aula, toen we via de intercom hoorden dat we op onze plek moesten blij ven. En toen kwam er opeens alle maal politie binnen, met zware wapens en schilden. Veel kinde ren raakten in paniek. Ik was echt heel erg bang." Het arrestatieteam kwam af op een 112-melding, waarin bericht werd over een gewapende man in een wit T-shirt op of bij de school. „We weten dus absoluut niet zeker of er ook daadwerkelijk een gewapend persoon heeft rond gelopen", vertelt politiewoordvoer der Alwin Don na afloop. Maar de politie kan natuurlijk geen risico nemen. De school wordt herme tisch afgesloten, en een zoektocht begint. Ruimte na ruimte wordt doorzocht, en leerlingen met wit te T-shirts worden uit de klas ge haald en gefouilleerd. Rond de school verzamelen AMSTERDAM Hugo Borst kreeg gisteren voor zijn boek Ma een Hebban-award in de categorie beste non-fictie. Zo lang er leven is van Hendrik Groen werd uitgeroepen tot beste roman en De doodsvogel van Samuel Bjork kreeg de prijs voor beste thriller. Carry Slee ontving een award voor haar jeugdboek Kapot. Boeken site Hebban.nl organiseert de awards voor de tweede keer. In totaal kwamen er bijna 50.000 stemmen binnen van het publiek. De boekensite bestaat sinds 2014 en telt inmiddels meer dan 120.000 leden in Neder land en Vlaanderen. De awards werd gisteravond uitgereikt in Amsterdam. Nieuw in Nederland! 6000nTpAUL ROESCHERI Politie met wapens op school woensdag 28 september 2016 zoek naar de gewapende indringer op de school, foto tim koster Het arrestatieteam gaat op zoe Marlijn de Koning Terneuzen —Alwin Don, woordvoerder politie Leerlingen verlaten in gedrukte stemming het schoolplein van De Rede. foto peter nicolai De grote doorbraak! Niet eerder ging er zo'n wereld van mogelijkheden pi o YYI Met de juiste woonvloer geeft u uw VjltJa Ot sV/VL woning de juiste statuur. Met Giga a root formaat XXL tegels van 75x75 tot 160x320 cm. 1200 tegels in graniet, marmer, basalt, I tegel woonvloeren travertin en betonlooks. En meer dan f 100 soorten keramisch parket! J Keuze uit 50 fabrikaten wereldwijd! Uit Italië, Spanje, Arabische emiraten en Brazilië. Als u hier niet slaagt, slaagt u nergens! Megastore in Rijssen - Plaagslagen 2 (0548) 540 340

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3