Kustmarathon in cijfers ZEELAND 9 Koffie of thee? Sportapp Schoenen Hoeveel train jij? Bijgeloof en rituelen Ik zie op tegen... W Complete gezinnen raakten ontwricht door de vele trai- ningsarbeid die ver richt moest worden op ongelegen momenten, het avondeten werd voer voor dis cussie als er wéér pasta op het menu stond. De Kustmarathon maakt was los, blijkt uit de en quête. De beloning wacht ko mend weekend, waar een me daille symbool staat voor onver zettelijkheid. De 'gemiddelde' deelnemer trainde drie a vier keer per week. Ook zijn de atleten veel met gezondheid en voeding be zig (geweest), blijkt uit het on derzoek. PZC ONLINE Pieter Heijboer @PieterHeijboen Misschien was dit succesverhaal ook wel te mooi om waar te zijn woensdag 28 september 2016 r Sporten zonder app is voor de helft van de deelnemers ondenk baar. Populaire sport apps zijn Runkeeper, Strava en Garmin. Veruit de meeste hardlopers staan tijdens het Kustmarathonweekend met Asics om de voeten aan de start. Een goede tweede is Brooks. Nike en Saucouny staan gedeeld derde. De Hoka, een schoen die extra veel demping biedt, is sterk in opkomst. jfejs» .V MONDAY Zo n vijftig procent van de Kustmarathondeelnemers traint 3 a 4 keer per week. Vijf procent geeft aan hele maal niet te trainen. Een op de drie deelnemers traint het liefst alleen, de helft prefe reert een combinatie tussen een solotraining en trainen in groepsverband. Bijna een op de tien deelnemers heeft een bepaald bijgeloof. Van kruisje slaan tot elk jaar dezelfde muziek op de iPod. Of om aandacht te vragen voor een ziekte, zoals een deelneem ster meldt: „De maand oktober staat voor borstkanker dus elk jaar draag ik een roze armband als ik deelneem. Door dit te doen draag ik de sportieve activiteiten op aan hen die dit door deze vreselijke ziekte niet meer kunnen. Ik denk dan ook vaak loop toch gewoon door ondanks al die pijntjes, die stellen niets voor vergeleken met wat iemand moet doorstaan die echt ziek is." J'V Het strand is voor veel deelnemers de scherprech ter op het parkoers. Meer dan veertig procent ziet er tegen op. Dat zal dit jaar niet anders zijn, het is immers hoog water, springtij zelfs. Het betekent kilometers lang ploegen door mul zand. Ook de duinen worden als flinke kuitenbijter gezien. De weersomstandigheden houden veel deelnemers ook bezig. Voor deelne mers is het al snel of te warm of te koud. Eigenlijk is het weer nooit goed. 1 f-?-i INSTAGRAM Op ons Instagramaccount vindt u Zeeland en de wereld in de mooiste beelden. Volg ons en krijg de dagelijkse le zersfoto, #pzcfoto en nieuws foto van een van onze eigen fotografen te zien. Heeft u zelf een mooie (nieuws)foto gemaakt? Deel die met ons door op Insta- gram #pzcfoto te gebruiken. Of stuur hem via de website in op: pzc.nl/foto TWITTER Muziekwinkel Bax-shop moet heel snel afslanken en alle fysieke winkels sluiten. „Anders is het binnen nu en een jaar einde verhaal." Dat zegt bedrijfseconoom Robert Jan Blom, een autoriteit in Nederland op het gebied van ondernemerschap in al haar facetten. UW REACTIE Pakiek in Terneuzen gisteren. De politie is uitgerukt nadat er een melding was binnengeko men over een gewapende man bij scholengemeenschap De Rede in Terneuzen. Corrie Van der Waal zegt op Face- book: „Mag toch hopen dat er niks gebeurd en het loos alarm is?" ONLINE TOP 5 1. Massale politie-inzet na mel ding gewapende man bij De Rede Terneuzen 2. 'Leerlingen zijn geen mo ment in gevaar geweest' 3. 'Bax-shop moet fysieke win kels sluiten' 4. 'Kropjes sla' doen asfalt breken 5. Militairen 'veroveren' vlieg veld Midden-Zeeland (vi deo) Kijk op www.pzc.nl of D (Dpzcredactie O facebook.com/depzc ©pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37