27 Reconstructie van Fenerbahee - Feyenoord in 2002 Feyenoord is morgen terug op de plek waar trainer Bert van Marwijk in 2002 voor zijn veilig heid in een politiebusje moest. Sanctiebeleid van schaatsbond tegen EU-regels Greipel kopman Duitsers op WK Gesink nog fris voor Lombardije IPP en uur en vijfenveertig minuten voor aanvang van de wedstrijd tussen Fenerbahqe en Feye noord wandelt Bert van Marwijk het veld op om de onder grond te inspecteren. De trainer kijkt om zich heen en hoort het hartstochtelijke gezang. Als de term heksenketel ooit zonder gêne gebruikt mag worden, dan is het wel op deze hectische, grimmige, dampende dinsdagavond in het Stikrü Saracoglu. „Het stadion zat al tjokvol. Ze wilden ons bang maken. Dat voelden we aan alles." Een dag eerder is de ontvangst in Istanboel allesbehalve prettig ge weest, vertelt Paul Bosvelt. „Turken met bivakmutsen op die snijbewe- gingen bij hun keel maakten." In die beladen sfeer moeten de Rotterdam mers zich plaatsen voor de Cham pions League. Fenerbahce is van tevoren groot gemaakt, ook door de media. Op het doel staat Rüstü Regber, in de zomer met Turkije nog als derde geëindigd op het WK. „Maar wij waren niet zo snel meer gek te krijgen", zegt Bosvelt, de stoere aanvoerder van het onver zettelijke elftal dat een seizoen eer der iets deed wat eigenlijk helemaal niet kon: de UEFA Cup winnen. Een hecht, gemêleerd collectief haalde het beste in elkaar naar boven. Aan de hand van de magistrale Pierre van Hooijdonk werden onder ande re PSV, Internazionale en Borussia Dortmund opzijgezet. De opstelling tegen Fenerbahce is bijna een kopie van die in de histori sche finale in de Kuip. Alleen Jon Dahl Tomasson is in de zomer ver trokken en Robin van Persie zit op de bank. En dankzij de historische winst speelt Feyenoord vrijdag in Monaco ook nog tegen Real Madrid voor de strijd om de Supercup. Feestweek Het is een feestweek voor de fans. Een groepje supporters heeft zelfs een dagenlange treinreis over gehad om in Istanboel aanwezig te zijn bij de eerste helft tegen de Turken. In de rust gaan de vier halsoverkop naar het station, om op tijd in Mona co te zijn. Maar aan Real Madrid denkt Van Marwijk nu nog niet. Hij wil de Champions League in, te mid den van een ongelooflijke chaos. „Ik ben een keer of twee in mijn hele loopbaan de tribune opgestuurd en dat is daar ook gebeurd", zegt Van Marwijk. „Bij doelman Edwin Zoetebier lag een stuk glas en een ijzeren staaf, maar de scheidsrechter deed net of hij mij niet zag. Uit angst voor het publiek. Toen ben ik maar in het veld gaan staan. Hij zei: 'je moet de tribune op'. Ik zei: 'dat doe ik niet, maar ik ga wel weg als jij nu bij Zoe tebier gaat kijken, want dit is levens gevaarlijk'." Op slot Nog voor rust verlaat Van Marwijk het stadion. De met rood wegge stuurde trainer stapt een politie busje in en wordt aan de andere kant het stadion weer binnen gelaten. „Naar de kleedkamer, daar werd de deur op slot gedaan. Toen heb ik mijn vrouw gebeld om te vragen hoeveel het stond." In de tweede helft scoort Shinji Ono, net als in de heenwedstrijd (t-o). Feyenoord is beter dan Fener bahce. En Robin van Persie loopt warm. Althans, hij sjokt. Is veronge lijkt. Assistenten Mario Been en John Metgod zijn het gedrag van het 18-jarige talent zat en laten Thomas Buffel invallen. De jonge Belg schiet van afstand. 0-2. De fanatieke Turkse aanhang applaudisseert. Voor Feye noord. De Rotterdammers, zeker van de Champions League, vliegen met een lach door naar Nice. Dit elftal is voor niemand bang, maar het kwaliteits verschil met het Real Madrid van Zinedine Zidane, Luis Figo en Raül blijkt simpelweg te groot. Al snel staat het 0-2 door een eigen doel punt van Patrick Paauwe en een streep van Roberto Carlos. Bosvelt: „Roberto Carlos strooide met passes over veertig meter. Ze waren zo ongelooflijk goed. Het was echt galleryplay." Van Hooijdonk redt de eer met, hoe kan het ook an ders, een vrije trap. Guti beslist de wedstrijd: 1-3. De Rotterdammers vertoeven nog twee dagen in Monaco, als afsluiting van een glanzende week internatio naal topvoetbal. woensdag 28 september 2016 SCHAATSEN Er is geen reden meer voor schaatsers om nieuwe, lucra tieve wedstrijden te mijden. In een voorlopig standpunt stelt de Europese Commissie dat de internationale schaatsbond ISU sporters niet mag verhin deren deel te nemen aan niet- erkende evenementen, aange zien dit in strijd is met de Euro pese concurrentieregels. De uitspraak volgt na een klacht van Mark Tuitert en Niels Kerstholt. Al in 2014 dienden de oud-schaatsers een klacht in bij de EC naar aanleiding van een slepende discussie rond de Icederby in Dubai. De ISU dreigde hen destijds met een levenslange schorsing. m WIELRENNEN Met André Greipel (foto) als kopman en Marcel Kittel als joker neemt Duitsland op 16 ok tober deel aan de wegwed strijd bij de WK wielrennen in Qatar. Kittel lijkt momenteel wat minder fit dan Greipel. De coureur van Etixx-QuickStep verscheen afgelopen zondag door maagprobemen niet meer aan de start van de laat ste etappe in de Eneco Tour. Zowel Greipel (Lot to-Soudal) als Kittel won dit jaar in de Ronde van Frankrijk een etappe. Beide sprinters worden op het vlakke par cours als kanshebbers gezien op de wereldtitel. John Degen- kolb is ook geselecteerd. WIELRENNEN Robert Gesink en Wilco Kelder man zijn zaterdag de kopman nen van Lotto-Jumbo in de Ronde van Lombardije. „Met Gesink en Kelderman hebben we twee mannen die in de fina le een rol kunnen spelen", licht te ploegleider Addy Engels toe. „Robert Gesink is goed uit de Vuelta gekomen en is fris genoeg om van voren mee te doen." Joaquim Rodriguez zal ook starten. De Spaanse klim mer gaf na de olympische weg wedstrijd in Rio aan direct te zullen stoppen. Voor 'de koers van de vallende bladeren', die hij in 2012 en 2013 won, stelt 'Purito' zijn pensioen toch nog even uit. Bert van Marwijk wordt van het veld gestuurd in Istanboel. foto anp I Grimmig en dampend avondi e in Istanboel Pim Bijl Rotterdam Shinji Ono zet Feyen oord op 0-1FOTO ANP In 2002 viel in de 77ste minuut Thomas Buffel in voor Anthony Lurling. Robin van Per sie bleef daardoor op de bank tegen 'Fener'. Morgen kan hij met die club voor het eerst te gen Feyenoord spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27