Beloning na slotoffensief voor Dortmund tegen Real Madrid Jorritsma blijft: 'Rust in de tent' 24 VOETBAL CHAMPIONS LEAGUE Als je later terugkijkt is soms een punt ook waardevol Borussia Dortmund speelt onder trainer Thomas Tuchel de laatste weken als een machine. Zijn spe lers razen, schijnbaar onvermoei baar, over het veld en geven de term 'druk zetten' een nieuwe dimensie. Ook tegen Real Madrid wilden de Duitsers daar niet van afstappen. Soms daardoor ook gro te ruimtes achterlatend. Precies daarvan profiteerde Real na bijna twintig minuten. Na een perfecte counter hakte Gareth Bale rich ting Cristiano Ronaldo die nog maar eens scoorde in de Cham pions League. Toch werd Dort mund nog voor rust beloond voor de intenties. Daar had het wel de hulp van Real-keeper Keylor Navas voor nodig die zich gister avond had voorgenomen om alle ballen die op hem afkwamen weg te stompen. Bij een vrije trap van de Portugees Guerreiro werd hem dat fataal. Pierre-Emerick Auba- meyang profiteerde en maakte t-i. Maar in de tweede helft kon Bor ussia Dortmund minder impone ren en prompt keek het tegen een achterstand aan. De jonge Franse verdediger Raphael Varane scoor de uit de rebound nadat Karim Benzema eerst nog de paal had ge raakt. Omdat keeper Navas zich herstelde, leek Real Madrid ook de tweede groepswedstrijd te win nen. Maar het slotoffensief van Dortmund bracht toch nog gerech tigheid. Flitsen Teammanager Hans Jorritsma blijft, op aandringen van bondscoach Danny Blind, alsnog bij Oranje. Zijn aflopen de contract wordt verlengd tot decem ber 2ot7, wanneer de kwalificatiereeks voor het WK in Rusland afloopt. De KNVB wilde eerder afscheid ne men van Jorritsma, die met 67 jaar de pensioengerechtigde leeftijd heeft be reikt. De directie van de voetbalbond komt daar nu, na hevige interne dis cussies, alsnog op terug. „Het belangrijkste is nu: rust in de tent", zegt technisch directeur Hans van Breukelen. „Danny wilde graag dat Hans zou blijven, uit een gesprek met de spelersgroep bleek dat die daar net zo over dachten. Een opvolger heb ben we nog niet in huis, dus dan moet je gewoon pragmatisch zijn." Larsson Colbrelli Kerber In het najaar van 2014 was Phillip Cocu in het stadion van Dinamo Moskou nog een zoekende, onze kere trainer. Ervaringen daarna te gen Zenit Sint-Petersburg en CS- KA Moskou werkten vormend. Nu is Cocu zover dat hij zegt: „Als we wat willen in dit toernooi moeten we hier winnen." Cocu (45) is een denker en een toonbeeld van beschaving, al krijgt nu soms ook iets rauws over zich. Bij PSV ziet iedereen de groei en ontwikkeling al langer. Maar het grote publiek weet sinds dit weekeinde pas hoe dat eruit ziet: Cocu die overtuigend en ge meend zijn tanden laat zien. Hoe hij de eigen PSV-aanhang terecht wees voor de camera na hun bele digende teksten over scheidsrech ter Danny Makkelie, dat was in niets meer te vergelijken met hoe Cocu ooit in beeld kwam bij een uitbarsting op de training toen hij zijn spelers corrigeerde. Dat zag er toen geforceerd uit. Cocu, Giovanni van Bronck- horst, Frank de Boer. Ze hebben veel gezien en meegemaakt als speler. Hoe je wel en niet moet zijn op het veld, wat er te koop is in de top. Kennelijk kost het ge woon tijd om die inzichten ook over te brengen als trainer. Want wat velen zijn vergeten: ook De Boer kende een beroerd halfjaar toen hij voor het eerst zélf een selectie op een seizoen moest gaan voorbereiden (en niet het tussentijds overnam van Mar tin Jol). Blessures, botsingen met spelers, puntenverlies. Pas daarna kreeg hij het weer op de rit. Dit voorjaar zei Cocu al iets we zenlijks in een interview met de ze krant. Hij keek in zijn eigen ziel en merkte op: „Ik ben nu zo ver dat ik alles weer net zo beleef als in de 20 jaar dat ik speelde. Gas geven, beter worden, iets neerzetten, doelstellingen halen, prijzen winnen. Ik merk dat ik de controle heb gevonden en weer in dezelfde tredmolen zit, alleen dan aan de andere kant van de zijlijn." Bewust Trainer zijn is een ervaringsvak, dat was hem duidelijk geworden. En daar blijft hij zich nog steeds van bewust. „Ik heb aardig wat knowhow van het spelletje, maar er komt meer bij kijken. Ik kan niks laten lopen." Voorbeelden? Ook in dit sei zoen zijn die er weer volop. Neem de eerste competitiewedstrijd te gen FC Utrecht, Andrés Guardado Quote van de dag 'Als kind was ik er al dol op om steeds van positie te wisselen. Van doelman tot spits en andersom' woensdag 28 september 2016 PSV speelt vanavond om 20.45 uur het tweede duel in de groepsfase van de Champions League in en tegen Rostov. Phillip Cocu Een Champions League-duel in de hoogste versnelling tussen Borussia Dortmund en Real Madrid is gisteravond geëindigd in 2-2. Vlak voor tijd maakte in valler André Schürrle de gelijk maker voor de Duitsers. Daniël Dwarswaard Dortmund BORUSSIA DORTMUND 2 REAL MADRID 2 Ploegleider Rudi Kemna van Giant-Alpecin is door een ongeval op zijn fiets in Duitsland gewond geraakt. De 48-jarige Tukker, die met een makker een ritje maakte, liep diverse bot breuken op bij het eenzijdige ongeluk. Dario Vujicevic mag weer meetrainen met de selectie van Heracles Almelo. De midden velder werd twee weken geleden uit de selec tie gezet om disciplinaire redenen. Zwemmer Florent Manaudou (25) gaat voorlopig handballen. De zoon van een Fran se vader en Nederlandse moeder werd in 2012 olympisch kampioen op de 50 meter vrije slag en pakte deze zomer zilver in Rio. De KNVB heeft Sierd van der Berg aan gesteld als keeperstrainer bij Jong Oranje. De 47-jarige Van der Berg heeft al de doel mannen van FC Groningen onder zijn hoede en gaat beide functies nu combineren. De oud-prof van SC Cambuur volgt Feyen- oord-keeperstrainer Khalid Benlahsen op. Sjoerd Mossou Zeist Hans Jorritsma blijft tot eind 2017 teammanager bij Oranje, foto anp a Sam Larsson, smaakmaker van sc Heeren veen, is op 23-ja- rige leeftijd voor het eerst opge roepen voor het Zweedse elftal. De ploeg treft begin oktober in de WK-kwalifi- catie Luxemburg en Bulgarije. 3 Na de Coppa Agostoni en de Coppa Sabatini heeft de Italiaan se wielrenner Sonny Colbrelli ook de Omloop van de Drie Val leien (Tre Valli Varesine) gewon nen. Tom-Jelte Slagter (foto) fi nishte als vierde. l Tennisster An- gelique Kerber heeft haar eer ste partij als aan voerster van de wereldranglijst gewonnen. De Duitse verschalk te in de Chinese stad Wuhan de Frangaise Kris hna Mladenovic: 6-7 (4) 6-1 6-4. Maarten Wijffels Eindhoven Manchester City-keeper Claudio Bravo komt graag zijn doel uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24