20 °C Mam, ik ben VEILIG! Elite-eenheden grote calamiteiten op vijf plaatsen in het land De brandweer heeft vijf eliteteams opgericht om uit te rukken bij grote incidenten en complexe branden. Walcheren Bax-shop ligt onder vuur Nu nog zijn de 25 veiligheidsre gio's van Nederland afzonderlijk verantwoordelijk voor een goede aanpak van grote calamiteiten. „Zo'n groot incident komt niet vaak voor waardoor we zelf over te weinig kennis en ervaring be schikken", stelt Geoffrey Bos, spe cialist Operationele Voorbereiding bij de Veiligheidsregio IJsselland tegenover deze krant. De afgelo pen maanden zijn ruim 140 specia listen opgeleid, die over de vijf eliteteams zijn verdeeld. Daarmee is veel gespecialiseerde kennis en ervaring in huis gehaald. De teams worden ingezet bij grote incidenten met potentieel veel slachtoffers, zoals de gasexplo- sie op Urk afgelopen juni en het brugongeluk in Alphen aan den Rijn vorig jaar. Deze zogeheten STH-teams (Specialisme Techni sche Hulpverlening) zijn extreem goed getraind en 24 uur per dag in zetbaar. Ze worden herkenbaar aan oranje pakken en witte hel men. Een STH-team bestaat bij ie dere uitruk uit negen personen, onder wie een teamleider, red dingswerkers en twee logistiek on dersteuners die zorgen dat al het materieel op tijd op de juiste plek is. Ook zijn ze uitgerust met de modernste apparatuur: twee con- tainers vol gereedschap en high- techapparatuur, waaronder een 25.000 euro kostende searchcam en een hypergevoelige sensor waar mee naar slachtoffers onder het puin gezocht kan worden. Ze zijn verspreid over het land gestatio neerd: Zwolle, Alphen aan den Rijn, Drachten, Beusichem en Til burg. Hoewel de burgemeesters van de veiligheidsregio's pas in de cember hun handtekening zetten, is er al voor het eerst een elite team ingezet. Na de gasexplosie op Urk afgelo pen juni rukte team Oost (stand plaats Zwolle) uit. Bij de explosie, die zich voordeed als gevolg van werkzaamheden aan de riolering, raakten zes mensen gewond. Jen- ne Mul, teamleider: „We kregen het gevoel: hier doen we het voor. Iedereen was het erover eens dat we meerwaarde hadden." Nieuwsmedia Brandweer heeft superteams paraat Paolo Laconi Zwolle woensdag 28 september 2016 Brandweer STH-teams (Spe cialisme Technische Hulpverle ning) zijn extreem goed getraind en 24 uur per dag inzetbaar. Muziekwinkel Bax-shop moet heel snel afslanken en alle fysieke winkels slui ten. „Anders is het einde verhaal." Dat zegt bedrijfs econoom Robert Jan Blom. Hij reageert op de commotie die is ontstaan rond het personeelsbeleid. P2 en ZEELAND 2 De PZC is onderdeel van Wisselvalliger pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 229 7 11688 5 5 5 5 30 Huilend vliegt Niquacha Bos haar moeder in de armen bij De Rede nadat de politie het schoolgebouw heeft vrijgegeven. Leerlingen van de Terneuzense school moesten gisteren urenlang in hun lokaal blijven na een melding over een gewapende man bij het gebouw. De politie viel de school binnen. Er werd niemand gevonden. Niquacha maakte het van dichtbij mee. „Ik ben zo bang geweest." P3 FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1