3 dgn Achterhoek**** 99.- 8 NI Hollande belooft vermoeid Calais oplossing voor 'Jungle' Hij verdient meer dan de minister. Deze krant heeft uitgezocht wat 'buitengewoon adviseur' Bernard Weiten (61) van de Nationale Politie doet voor zijn topsalaris. Dat blijkt vooral het geven van praatjes en adviezen buiten het korps te zijn. ACHTERGROND BERNARD WELTEN Wellens salaris is een erfenis van zijn moeizame periode als politiechef in Amsterdam Na oud-president Nicolas Sarko- zy, zijn mogelijke tegenstander in de presidentsverkiezingen van komend voorjaar, heeft ook de Franse president Francois Hollande gisteren Calais be zocht voor overleg over het vluchtelingenkamp aldaar. Hol lande beloofde de 'vermoeide inwoners' dat 'een oplossing na bij' is. Het kampement met de bijnaam La Jungle waar zo'n 8.000 migranten verblijven zou 'voorgoed' verdwijnen. Veel inwoners van Calais gin gen afgelopen tijd de straat op 'Vluchtmisdrijf' zwaarder bestraft uit onvrede over de overlast die de migranten veroorzaken. Zij wachten in Calais op een kans om een oversteek naar Groot-Brittannië te maken. Hol lande sprak in de havenstad met bestuurders, politieagen ten, ondernemers en vertegen woordigers van het maatschap pelijk middenveld, maar liet het vluchtelingenkamp in de buurt van de ingang van de Kanaal tunnel links liggen. Hij riep tij dens het bezoek de Britten op „hun verantwoordelijkheid te nemen en Frankrijk te helpen." OM wil hogere straf doodrijder Duterte wil eigen koers varen 3 dagen Delft 3 dgn IJsselmeer Halfpension www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cpg Deal Weltens salaris is een er fenis van zijn moeizame periode als politiechef in Amsterdam. Oud-burgemees- ter Job Cohen wilde Weiten, toen nog chef in Groningen, kos te wat kost naar de hoofdstad ha- 255.000 euro. Dat is het bedrag dat Bernard Weiten (61) vorig jaar - bruto - opstreek. Daarmee verdient hij 48.000 euro meer dan zijn baas, korpschef Erik Akerboom. En maar liefst 77.000 euro meer dan minister Ard van der Steur van Veiligheid en Justi tie. Dankzij een goudgerande rege ling als oud-korpschef van Am sterdam is de eigengereide Wei ten al jaren de bestbetaalde dien der van Nederland. Elk halfjaar moet hij aan de politietop verant woording afleggen over zijn werkzaamheden. Deze krant vroeg naar die taken met een be roep op de Wet openbaarheid van bestuur (WOB) - en kreeg een lijst van twee A4'tjes. Adviseur Op papier is hij 'buitengewoon adviseur van de korpsleiding'. Van die adviezen aan de politie top is in de A4'tjes weinig terug te vinden. Ja, Weiten is lid van een stuurgroep die de administra tieve lastendruk bij de politie moet terugschroeven. Ook hij advies gegeven in aanloop naar de benoeming van korpschef Akerboom. Maar het gros van zijn werk zaamheden verricht hij buiten de deur. Zo schreef Weiten voor de Onderzoeksraad voor Veiligheid mee aan rappor ten over de vliegramp met de MH17 en het onge val met de monstertruck in Haaksbergen. Daarnaast houdt hij regelmatig een praat je op allerlei congressen, onder meer bij MKB Nederland, de Be lastingdienst en accountantskan toren PwC (PricewaterhouseCoo- pers) en Ernst Young. Ook sprak hij op een congres van de stichting Industrie voor Neder landse Defensie en Veiligheid, een brancheorganisatie voor be drijven in de oorlogsindustrie. Een politiewoordvoerder bena drukt dat hij geen extra bonus krijgt voor klussen buiten de deur. Behalve dan voor zijn lid maatschap van de Raad van Toe zicht van het Trimbos-instituut. Die vergoeding is 2.500 euro. „Dat heeft niets te maken met po litie en veiligheid", verklaart de woordvoerder. Veel van Weltens politietaken blijken gerelateerd aan 'ïOver- heid', een denktank tegen fraude waarvan Weiten voorzitter en een oprichter is. Opvallend ge noeg noemt 'tOverheid' zich een burgerinitiatief, maar wordt Wei ten voor dit werk wel betaald. „De politietaak is ook: doen wat het meeste oplevert", zegt een woordvoerder. „In dit geval leve ren de betrokken burgers toege voegde waarde aan samenwer kingsverbanden tussen politie en andere veiligheidspartijen." Weiten werkt ook als media tor en coach, onder meer bij de bekritiseerde Centrale On dernemingsraad (COR) van de Politie. De COR ligt on der vuur vanwege torenhoge declaraties en snoepreisjes. Daarnaast begeleidt Wei ten scripties van studen ten aan de Politieacade mie. dinsdag 27 september 2016 CALAIS BRUSSEL Automobilisten in België die weg rijden na een ongeluk zonder mel ding aan de politie, worden in de toekomst zwaarder bestraft. De maximumstraf voor een zoge noemd vluchtmisdrijf gaat van twee naar drie jaar cel als er ge wonden zijn gevallen. Bij alleen blikschade verandert de straf van een naar twee jaar. Vorig jaar reed een op de tien bestuurders na een ongeluk met gewonden gewoon door. Een 19-jarige aanhanger van IS mag van de rechtbank niet binnen twee kilometer van de landsgrenzen komen. Ook luchthavens zijn taboe. Om hem te controleren draagt de man verplicht een enkelband. Goud geld voor klussen buiten de politiedeur UTRECHT Het Openbaar Ministerie (OM) gaat in hoger beroep tegen de straf van drie jaar cel die Neil van der L. kreeg wegens het veroor zaken van een dodelijk ongeval op de A2. Daarbij kwam in decem ber vorig jaar een vader van een gezin om het leven en raakten vijf andere inzittenden zwaarge wond. De officier van justitie van het parket Midden-Nederland zegt zich niet te kunnen vinden in de strafmaat. Tegen Van der L. was acht jaar cel geëist. De man reed op de A2 onder invloed van speed met een snelheid van ruim 200 kilometer achterop de auto van de slachtoffers. MANILLA De Filipijnse president Rodrigo Duterte wil een eigen buitenland se politiek voeren, onafhankelijk van de Verenigde Staten. Hij is van plan dit jaar Rusland en Chi na te bezoeken om „allianties aan te gaan", zei hij gisteren. Met China hebben de Filipijnen een geschil over de Zuid-Chinese Zee. Een arbitragehof in Den Haag verwierp in juli de Chinese aanspraken op de wateren, in een zaak die door de Filipijnse re gering was aangespannen. Duterte zei dat de Filipijnen niet betrokken willen raken bij een maritiem conflict, mocht dat door de VS worden begonnen. Laat je verwennen in dit boetiek hotel wat wordt beoordeeld met 8,9! 2 nachten incl. ontbijt in 4* Boetiek Hotel BonAparte 1 keer 4-gangendiner en 1 keer 3-gangendiner Gratis parkeren, wifi, sauna en binnenzwembad Aankomsten t/m feb. Betaal pas bij aankomst! 4* Shanghai Hotel Holland (7,6) 4* Beach Hotel de Vigilante, Makkum (8,1) 2 nachten incl. ontbijtbu Gratis gebruik van wifi Betaal pas bij aankomst! fet 2 nachten incl. ontbijtbuffet Gratis gebruik van wifi Betaal pas bij aankomst! Voor maar: Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Koen Voskuil Peter Winterman Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8