Eis celstraf voor mishandelen II I §a Eerste prijs voor docu Jeannice Adriaansens -VLAANDEREN 7 Vertraging Cadzand-Maritiem was bijna onontkoombaar Cadzand-Maritiem, waarin kustversterking, de aanleg van een jachthaven en het opknappen van de omgeving hand in hand gaan, is straks ruim een half jaar later klaar dan aanvankelijk gepland. Maar het resultaat mag er zijn. De datum verschoof al een paar keer, maar nog dit jaar moet het er toch écht van komen: de opening van de nieuwe jachthaven in Cad- zand-Bad. Een bezoekje aan de lo catie toont dat het werk nu echt in de afrondende fase zit. De klus zou aanvankelijk afgelo pen voorjaar klaar zijn. Dat het na de zomer werd, viel even tegen. Eén duidelijke reden is er niet, het ging vooral om meerdere kleine te genvallers tijdens het werk: het zoeken naar explosieven duurde langer dan gedacht, een storm zorgde voor schade aan de strek dammen, de nieuwe brug kwam later dan gepland, de bestelde stei gers waren niet in orde. De vertraging leidt tot enige er gernis, maar er is ook begrip. „Het gaat natuurlijk om een heel groot project", erkent Tom Janssens van de Royal Yacht Club België (RYCB), die de haven gaat exploi teren. „Dan kan er wel eens iets misgaan. En alles hangt met el kaar samen: als het ene vertraging oploopt, dan de rest ook." De kritiek verstomt ook wel als je ter plekke gaat kijken. Sinds een poosje mogen voetgangers en fiet sers over de inmiddels 'opgetilde' weg langs de haven - het zoge naamde 'maritiem balkon'. Vanaf daar hebben ze een prachtig over zicht over de locatie. De transfor matie van de omgeving is er goed te zien. In de haven, tussen de nieuwe strekdammen, zijn de steigerpalen inmiddels in de bodem geheid. Snel begint daar de plaatsing van de steigers zelf. Het hellende vlon derplein, dat de boulevard ver- Die vertraging was jammer. Maar dat kan gebeuren, bij zo'n groot project bindt met het havengebied, is een heel eind klaar, net als de zeetribu ne en de afwerking van het bal kon. De buitenzijde van het nieu we havengebouw, dat aan de wes telijke dam gekleefd lijkt, is ook af gerond. De binnenkant wordt momen teel afgewerkt. De onderste verdie ping, met jachthavenfaciliteiten, komt tegelijk met de haven in ge bruik. Het nieuwe restaurant van Sergio Herman, op de bovenste etage, opent naar verwachting in februari. Zowel Janssens van de RYCB, als de aannemer durft, wijs gewor den door de eerdere tegenvallers, geen exacte opleverdatum meer te noemen. „Maar het is nu een kwestie van weken", schat Jans sens in. „We gaan ervan uit dat eind dit jaar sowieso alles klaar is, zodat we in het nieuwe jaar fris kunnen beginnen." Voor zware mishandeling van zijn vriendin is gisteren in Mid delburg tegen de 35-jarige Terneu- zenaar C.P. 90 dagen celstraf geëist, waarvan 88 dagen voor waardelijk. Ook is tegen de ver dachte het betalen van 9.765 euro schadevergoeding geëist. Het boterde al langer niet tus sen de Terneuzenaar en zijn part ner. Op 27 mei dit jaar liet zij we ten met de relatie te willen stop pen. Daarna ontstond een hand gemeen tussen de twee. Volgens de vrouw greep P. haar bij de keel en gaf hij haar enkele flinke stompen in het gezicht. Daardoor verloor zij drie hoektanden. Het herstel aan gebit en kaak kostte 9.765 euro. Deze lezing werd door een vriendin van de vrouw, die alles gezien zou hebben, be vestigd. P. zei dat hij geen vinger naar zijn vriendin had uitgestoken en zich slechts had verdedigd toen zij hem schopte, sloeg en beet. Het stel heeft zich inmiddels weer verzoend. Uitspraak over twee weken. De documentaire 'Van Water de druppels' van regisseur Jeannice Adriaansens uit IJzendijke heeft af gelopen weekend de Best Editing Award gewonnen op het Film Fes tival in Tanger (Marokko). De film laat kunstenaar Johnny Beerens zien tijdens de restauratie van de druppels op de watertoren van Oostburg. Eerder deze maand was er al de tweede prijs op het 12MFF filmfestival in Roemenië. Haar kor te speelfilm 'Springtij' viel al va ker in de prijzen. Deze zomer op nieuw in Spanje en Rusland. dinsdag 27 september 2016 Jachthaven nadert voltooiing Martijn de Koning Cadzand-Bad —Tom Janssens, bestuurder RYCB Bouwvakkers aan het werk op de dijk. Door het maken van een geleidelijke over gang worden haven en badplaats bij elkaar getrokken, fotoscamileschelstraete De buitenkant van het havengebouw, met bovenin het nieuwe restaurant van Ser gio Herman, is klaar. In de haven zijn meer dan 65 steigerpalen geplaatst. K?..i. X. De twee strekdammen, bekleed met X-blocs, zijn klaar. Ze krijgen alleen nog een verse laag asfalt. Daarna zijn ze vrij toegankelijk. Een houten, hellend plein verbindt het havengebied met de boulevard. Onder het plein komt een parkeerterreintje. Ad Roos Middelburg Peter van de Assem IJzendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79