Vervolg Hartveilig wonen Groen licht voor komst vogeleilandjes BEVELANDEN EN THOLEN 7 Dagbesteding voor jong en oud Stichting KIO is begonnen met een nieuwe dagbesteding bij de molen van Ovezande. Kio werkt hier samen met SVRZ. et grote nauwkeu righeid wordt de motormaaier door Yannick schoonge maakt. Voorzichtig poetst hij het filter waarin stof en grassprietjes zijn achtergebleven. De afgelopen dagen heeft hij sa men met Jesper, Kenneth en bege leider Renate Wesdorp het hoge gras rondom molen De Blazekop in Ovezande gemaaid. Jesper, Yan nick en Kenneth zijn de eerste cliënten van stichting KIO die in de nieuwe dagbesteding aan het werk zijn. Het wordt geen doorsnee dagbe steding, vertelt directeur Mary Kor ten van stichting KIO. „We willen samenwerken met andere partijen. We hebben al afspraken met SVRZ dat zij hier naar toe komen met cliënten." Beide partijen denken dat dit gaat werken: senioren en cliënten van KIO die samen optrek ken. „Sommige cliënten hebben au tisme. Wat me opviel is dat zij al tijd dol zijn op hun opa en oma. Als je er over nadenkt is dat ook lo gisch, er zit een soort regelmaat en rust in door hun leeftijd." Soms zullen de ouderen hun ei gen gang gaan, maar vaak zullen dingen met elkaar gaan doen. Zoals een spelletje, samen knutselen of een oudere die vroeger altijd op het land heeft gewerkt en nu advie zen kan geven over het onderhoud van de tuin. De dagbesteding vindt plaats in en rond de grondig verbouwde schuur bij de Blazekop. De oude schuur is omgetoverd tot een lichte ruimte. „Hier beneden komt een zitruimte met een klein barretje. Boven is een vergaderruimte die we verhuren. We hebben ook een horecakeuken besteld. Die wordt binnenkort geplaatst en we heb ben buiten een terras dat ook, toegankelijk is voor mensen langskomen op de fiets en even iets willen drinken." KIO heeft inmiddels een banket bakker aangenomen die samen met de cliënten in de horecakeu ken aan de slag gaat. De stichting wil kijken of het mogelijk is om ook voor anderen aan het werk te gaan. Bijvoorbeeld gebak maken of halffabricaat tosti's voor een mu seum of camping. „Die vriezen we dan in en hoeven ze alleen nog maar af te bakken." Speeltuin Buiten is het nu nog kaal grasland, maar dat gaat veranderen. De eer ste fruitbomen zijn al geplant en de rest volgt nog. Er komt ook een weide met kleinvee zoals kippen en konijnen en het is de bedoeling om een natuurlijke speeltuin aan te leggen. „Dat wordt een natuurlij ke speeltuin met zand, water, een schommel. Heel eenvoudig zonder alle felgekleurde speeltoestellen. En er komt nog een grote schuur zodat ze met hout bezig kunnen zijn." Hoewel de ruimte nog niet af is en het terrein ook nog niet hele maal is ingericht hebben Jesper, Kenneth en Yannick het al bijzon der naar hun zin bij de Blazekop. „Het is hier heel fijn en gezellig." Hartveilig Wonen houdt in dat op sleutelplaatsen in de gemeen te AED's (hartmassageapparaten) hangen en dat er vrijwilligers zijn die ze kunnen bedienen. De automatische externe defibriliato- ren vergen ook onderhoud, en om 'een mogelijk niet functione ren te voorkomen', wil het colle ge het contact graag verlengen. In het nieuwe contract is onder houd en herstel van 19 AED' s binnen Reimerswaal uit 2011 op genomen. Vijf oudere AED's waarvoor de gemeente verant woordelijk is, worden wel gecon troleerd, maar eventuele repara ties worden apart in rekening ge bracht en zijn niet inbegrepen in het bedrag van 13.000 euro dat met het contract is gemoeid. Daarom moeten die onvoorziene kosten apart worden opgenomen en dat zal de gemeenteraad nog moeten goedvinden. Net als de voortzetting van het contract. Overigens hebben B en W bij na der inzien besloten om de vijf oudere apparaten ook te vervan gen, a 8.215 euro. SCHERPENISSE Staatsbosbeheer mag van de gemeente drie vogelei landjes aanleggen in de Scherpe- nissepolder op Tholen. De aanleg is een onderdeel van het PAS-project. Dat staat voor Programma Aanpak Stikstof. Alle stikstof die in Zeeland neerdaalt, verrijkt de bodem met onder meer een humuslaag. Daardoor ontstaat meer begroeiing. De schrale natuur komt daardoor on der druk te staan. Dat is niet goed voor de biodiversiteit. De aanleg van onder meer eilandjes moet dat compenseren. Staatsbosbeheer hoopt dat on der meer visdiefjes, kluten, kok meeuwen en misschien zelfs wel dwergsternen de eilandjes weten te vinden. Als ze daar broeden hebben ze minder kans om te wor den aangevallen door bijvoorbeeld vossen of ratten. dinsdag 27 september 2016 Geen doo opvang bij Blazekop Melita Lanting Ovezande Yannick, Kenneth en Jesper (vlnr.) maaien samen het hoge gras rondom molen De Blazekop. FOTO MARCELLE DAVIDSE Inwoners van Reimerswaal kun nen als het aan burgemeester en wethouders ligt ook de ko mende vier jaar letterlijk met een gerust hart gaan slapen. Het college wil het aflopende contract met Hartveilig Wonen verlengen. Luc Oggel Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75