Tegenslag Studio Bruinvis Groen licht voor komst van drie vogeleilandjes SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Eigenaar Jeffrey van 'Brug te huur' maakt van passie een bedrijf U Twee vliegen in één klap Eigenlijk een heel lelijk en vierkant hokje. Het lijkt wel een kippenhok Eén keer vieze nagels. Altijd vieze nagels. Het sleutelen aan auto's zit Jeffrey Korb in het bloed. En als het even kan old school: een oude VW-bus of afzichtelijk Renaultje Het allermooiste van het sleutelen aan een auto? „Het moment dat je 'm, na revisie, weer kunt starten. Het geluid dat je dan hoort. Dat is zo mooi." Als het aan Jeffrey Korb (27) ligt, gaan heel wat mensen die kick bij zijn bedrijf beleven. Zaterdag opent hij in Sirjansland een doe-het-zelfgarage met de naam 'Brug te huur'. In het bedrijf aan de Lageweg 3 komen zijn grote passie en onder nemerszin samen. In een ruimte van zo'n 13 bij 19 meter zijn twee bruggen (één twee-koloms en één vier-koloms) geïnstalleerd. „Voor het einde van het jaar hoop ik ook een hoek voor motoren te heb ben." Die plekken zijn, evenals de 'grondplekken', te huur. Per uur, per dag of voor langere perioden. Inclusief gereedschap. Alleen voor apparatuur met slijtende delen zo als slijptol en lasapparaat moet extra worden betaald. Net als zijn jongere broer Da niël is Jeffrey een rassleutelaar. Als klein mannetje al ging hij mee naar de garage die zijn pa bestier de. „Op een gegeven moment ging ik een beetje helpen en dat ging van kwaad tot erger. Eén keer vieze nagels, altijd vieze na gels - zegt mijn vriendin Linda al tijd." Jeffrey speelde al een tijdje met het idee een brug te kopen die ook vrienden bij hem konden huren. Tot hij binnenliep bij een 'brugverhuurbedrijf in Hellevoet- sluis. „Die zijn in een paar jaar tijd gegroeid van één naar zeven brug gen." Het succes? „Klanten bespa ren veel geld, maar het is natuur lijk ook gewoon leuk om lekker aan je eigen auto bezig te zijn. Je weet dan precies wat de staat van je auto is en je krijgt er echt een band mee." Op de stoep voor de doe-het-zelfgarage in Sirjansland staat een blauw volkswagenbusje T2B Doka. Jeffrey kan niet wach ten om het roestige voertuig on der handen te nemen. Het sleute len aan onderstel en motor heb ben zijn voorkeur maar eerlijk is eerlijk: „Als je werkt aan de caros- serie zie je het snelst het verschil". Hij heeft een zwak voor oude Volkswagens maar zijn grote lief de („Ook van mijn broer, maar wel naast onze vriendinnen na tuurlijk") is de Renault 5 GT Tur bo. „Eigenlijk een heel lelijk en vierkant hokje. Het lijkt wel een kippenhok, zeggen mensen. Maar hij rijdt fantastisch." Aan zelf sleu telen komt hij, een paar dagen voor de opening annex open dag, nu even niet toe. Maar dat komt vast goed. Zeifis Jeffrey er tijdens openingstijden van 'Brug te huur' altijd bij. Handig als iemand vra gen heeft. „Dat zie ik een beetje als de kers op de taart." Jeffrey, die geen gediplomeerd automonteur is („Ik denk er wel over mijn pa pieren te halen"), verwacht niet snel mensen bij andere garages weg te kapen. „Het zullen hier eer der mensen zijn die anders thuis op hun stoepje sleutelen. Ik hoop op een beetje leuke mix van men sen die zomaar een uurtje komen en mensen die maandenlang met een project bezig zijn." Olie verversen of een reparatietje uit voeren. Ook voor techniek liefhebben de cliënten van de dagbesteding van zorgboerderij De Stelle en de logees van stichting O Jee ADHD de Malvers- weie in Ouwerkerk is het sleutelen bij 'Brug te huur' een fijne toevoeging aan de lijst met mogelij ke activiteiten. Jeffrey Korb ver zorgt ook het wagen park van de -door zijn moeder Astrid van Kleeff opgerich te- zorgorganisaties. „Sommige jongens vinden het leuk om te kunnen sleute len." En zo slaat de familie twee vliegen in één klap. Het bedrijf is zes da gen in de week geo pend, juist ook in de avonduren. Of op afspraak. Wie een kijkje wil ne men kan zaterdag te recht op de open dag, tussen 10.00 en 15.00 uur. Zie: brug- tehuur.nl. De apparatuur aan de gele boei voor de pier is bezweken onder het geweld van de stroming bij het havenkanaal. Aan de boei zit een zogeheten hydrofoon beves tigd, die de geluiden van de bruinvissen opvangt. De kabel van deze 'microfoon' bleek niet bestand tegen de stroming en is stukgetrokken. Het euvel kwam afgelopen week aan het licht. De uit Enge land overgekomen technicus van de Stichting Rugvin had op het havenhoofd de ontvangstinstalla tie en de zonnepanelen aangeslo ten. Bij inschakeling kwam er echter geen signaal van de boei. Inspectie wees al snel uit dat een defecte kabel de oorzaak was. Ook de hydrofoon moet daardoor worden vervangen. Het tot Stu dio Bruinvis gedoopte project zou aanvankelijk in mei al van start gaan. Het havenhoofd is één van de plekken langs de Ooster- schelde waar foeragerende bruin vissen zich pal onder de dijk gere geld laten zien. Uit een informa tiezuil met geluidsbox moet straks ook het geluid van de die ren duidelijk hoorbaar zijn. Het is nu paartijd. SCHERPENISSE Staatsbosbeheer mag van de gemeente drie vogelei landjes aanleggen in de Scherpe- nissepolder op Tholen. De aanleg is een onderdeel van het PAS-project. Dat staat voor Programma Aanpak Stikstof. Alle stikstof die in Zeeland neerdaalt, verrijkt de bodem met onder meer een humuslaag. Daardoor ontstaat meer begroeiing. De schrale natuur komt daardoor on der druk te staan. Dat is niet goed voor de biodiversiteit. De aanleg van onder meer eilandjes moet dat compenseren. Staatsbosbeheer hoopt dat on der meer visdiefjes, kluten, kok meeuwen en misschien zelfs wel dwergsternen de eilandjes weten te vinden. Als ze daar broeden hebben ze minder kans om te wor den aangevallen door bijvoorbeeld vossen of ratten. dinsdag 27 september 2016 Sleutelaar start doe-het-zelfgarage A Jeffrey Korb, hier in zijn garage, heeft een zwak voor oude Volkswagens en is weg van de Renault 5 GT Turbo, foto dirk jan gjeltema Esme Soesman Sirjansland —Jeffrey Korb, 'Brug te huur' Het gaat nog even duren voor dat mensen op het havenhoofd bij Zierikzee het geluid van de talrijk voorbij zwemmende bruinvissen kunnen horen. Marcel Modde Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67