Wethouder verlangt één sociale adviesraad Organist wil stilte Havenplein Opnieuw auto's in Zierikzee bekrast Museum op zoek naar 12.500 euro 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Eén adviesraad voor het hele sociaal domein. Nu is het te divers Wethouder Cees van den Bos wil dat er op Schouwen-Duiveland één adviesraad komt voor het so ciaal domein. Dat maakte hij giste ren in Kerkwerve bekend op een bijeenkomst voor het welzijns werk, politie, zorgaanbieders en de jeugdarts. „We hebben nu de Wmo-advies- raad, de cliëntenraad Werk en In komen, het Platform voor Mensen met een Beperking en de WSW-cliëntenraad van De Zuid hoek. Als ik een advies wil over iets rond werkgelegenheid moet ik bij drie raden langs." „Als die ook nog eens tegenge stelde adviezen geven, kan ik die raden tegen elkaar uitspelen. Dat wil ik niet. Daarom is het beter dat er één adviesraad voor het he le sociaal domein komt. Het is nu te divers. Dat is niet goed voor de cliënt en ook niet goed voor het gemeentebestuur." Van den Bos en zijn ambtena ren presenteerden gisteren ook ze ven voorlopige streefdoelen voor de zorg op Schouwen. 'Kinderen groeien gezond en veilig op bin nen het eigen gezin' is één van de doelen. 'Door wederkerigheid, door te vragen en te bieden ont staat meer betrokkenheid in onze samenleving' is een ander streven. Als de doelen concreet zijn ge formuleerd, wordt gezocht naar werkmethodes om deze te berei ken. „De inwoners wordt later in rondetafelgesprekken en op het in ternet om hun inbreng gevraagd," legde Margreet van Heest, ambte naar sociaal domein, uit. De bereikte resultaten worden Inwoner komt straks aan het woord in rondetafelgesprek en op internet straks ook gemeten. Daarvoor wordt het eiland verdeeld in de re gio's West, Oost en Zierikzee. Een rockband maakte orgelspel tij dens Monumentendag onmoge lijk. De organist van de Gasthuis- kerk vraagt daarom om verhui zing van podium Havenplein. Organist Piet Eerland van de Gasthuiskerk in Zierikzee dringt in een brief aan de gemeenteraad aan op de verhuizing van het mu- ziekpodium tijdens Monumenten dag van het Havenplein naar het Kraanplein. „Al vele jaren is de tweede zaterdag van september Orgeldag," schrijft Eerland. „Later is Monumentendag daarmee sa mengevoegd. Op deze dag komen veel mensen historische gebou wen bekijken en naar orgels luiste ren." Afgelopen Monumentendag speelden verschillende muziekge zelschappen op het Havenplein, waaronder Boys named Sue: een band die bekende country- en rocknummers naspeelt. Eerland: „Tijdens dit optreden was orgel spel in de kerk beslist niet moge lijk en zijn mensen zwaar teleurge steld vertrokken." De organist adviseert de raad volgend jaar met Monumenten dag het muziekpodium elders, bij voorbeeld aan het Kraanplein, op te bouwen. „Beide evenementen kunnen dan toch plaatsvinden, zonder dat zij elkaar hinderen." OUWERKERK Het Watersnood museum in Ouwerkerk zet crowd- funding in om het ontbrekende budget voor de nieuwe expostitie Code Rood bij elkaar te sprokke len. Voor de vervanging en moder nisering van de zogeheten weer- hoek is nog 12.500 euro nodig. Code Rood vertelt op interactie ve wijze het verhaal over de (weers)omstandigheden tijdens de ramp van 1953 en de gevolgen voor het gebied. Een hoofdrol in de presentatie is voor voormalig weerman Erwin Krol van het NOS journaal. In een film schetst hij hoe het zo mis kon gaan in de rampnacht. Vanaf een bedrag van 10 euro kunnen particulieren mee doen aan het project. Ze ontvan gen daarvoor iets retour. Bewoners van de Basterstraat deelden zondag in de Facebook- groep 'ZierikNieuws' foto's van de kersverse schade aan ten min ste vijf auto's. Eerder waren er al vergelijkbare uitschieters van meerdere schadegevallen op één datum in de Waterpoortstraat, Meelstraat, Baden Powellweg en iets verderop ook in de Kreeft straat. Volgens politiewoordvoerder Willem-Jan Uijtdehage zijn er sinds 1 augustus in totaal 29 ge vallen van schade aan auto's in de stad gemeld bij de politie. Daar is de schade van afgelopen weekend nog niet bij opgeteld, omdat die aangiftes gisteren nog niet in het systeem terug te vin den waren. De meldingen hebben voorals nog niet geleid tot een onder zoek of extra surveillance. Uijtde hage benadrukt dat het toch be langrijk is altijd aangifte te doen. „Als de 'case screeners' van de politie denken dat er een ver band is tussen de verschillende zaken, komen zij in actie", aldus de woordvoerder. Omdat er aan knopingspunten ontbreken om een onderzoek te starten, is er nu nog niets gebeurd met de aan giftes. „We hebben een opspo ringsindicatie nodig: een vinger afdruk, voetstappen, of een getui ge, anders kunnen we niets. Erg vervelend voor de gedupeerden, want zij zitten met honderden euro's schade." LABELWOORD WEEK VAN WETENSCHAP MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 27 september 2016 Met meer gemeentelijke taken op sociaal gebied wil SGP-wet- houder Cees van den Bos voor de overzichtelijkheid nog maar één adviesraad. Als het gaat om de verdeling van de zorg maakte de gemeente gisteravond zeven voorlopige streefdoelen bekend. —Cees van den Bos, wethouder Ton van den Nouweland Zierikzee Margreet van Heest, ambtenaar Ton van den Nouweland Zierikzee Deelnemen kan via de website voordekunst.nl/projecten/4876. Meerdere inwoners van de Zie- rikzeese binnenstad zijn afgelo pen twee maanden onaange naam verrast door diepe kras sen in de lak van hun auto. Ook in de nacht van zaterdag op zondag was het prijs. Elodie Kint Zierikzee ZIERIKZEE Bijeenkomst Alzhei mer werkgroep Schouwen-Duive land In het kader van We reld Alzheimer Dag wordt op zaterdag 1 oktober door de Alz heimer werkgroep Schouwen-Duive land een bijeen komst verzorgd voor mantelzorgers van mensen met de mentie en andere belangstellenden. Te gast in de biblio theek van Zierikzee is spreker, schrijver, zanger en ervarings deskundige Ernst Buning. Het pro gramma start om 14.00 uur. Inlopen kan vanaf 13.45 uur. Omstreeks 15.30 uur is de dag afgelo pen. Meer informa tie over de spreker is te vinden op www.ernstbu- ning.com. SCHARENDIJKE Dierendagfair in Dorpshuis 'De Put- meet' In Dorpshuis 'De Put- meet' wordt op za terdag 1 oktober een dierendagfair georganiseerd. Deze dag draait ge heel om huisdieren en andere dieren. Er zullen verschillende kramen staan met dierbenodigdheden, er zijn standhou ders en er worden demonstraties gege ven. Het Dorpshuis is open van 10.00 uur tot 16.00 uur en is te vinden aan de Ingridstraat 32. SINT ANNALAND Streekmuseum de Meestoof doet van donderdag 29 september tot en met zaterdag 1 oktober mee aan het Weekend van de Wetenschap. Zo houdt schilderijen restaurateur Beatrix Laanen donderdag een lezing over de restauratie van een recente aanwinst van de Thoolse kunste naar Chris Lanooy. Vrijdag houdt Joost van den Berge een lezing over de Tach tigjarige Oorlog op en rond Tholen, Sint Philipsland en Ber gen op Zoom. Bioloog Louis Sauter geeft zaterdag een les in het oude schoollokaal. Hij gebruikt modellen, tekeningen en schoolplaten die populair waren in een tijd dat microscopen te duur waren voor klassikaal gebruik. De lezingen zijn op vertoon van een toegangskaartje gratis bij te wonen en beginnen om 14.00 uur. Aanmelden kan tot en met 28 september via demeestoof@zeelandnet.nl of tele fonisch via 06-22826192. FOTO: SLAG OP HET SLAAK, COLLECTIE DE MEESTOOF BROUWERSHA VEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Openstelling Mu seum; De Kunstca deauwinkel, 11.00 -17.00 uur: Gastex- positie Nortrud Be- cher-König; Omge ving Markt, doorlo pend: Etalage-expo; 'O kijk, dat zijn die oude foto's van hier!'; Tonnenmaga- zijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueli ne Binnendijk; BRUINISSE Museum Brusea, 14.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Openstelling mu seum en wandeling door Bos, Duin en Burgh; Dorpshuis de Schutse, 16.00 -18.00 uur: Herenso ciëteit, 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereni- ging; Pannekoeken- molen de Graan halm, 12.00-20.00 uur: Expositie Gem ma van der Sluis; BURGHSLUIS 12.00 uur: Rond vaart; DREISCHOR Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00-17.00 uur: Wis selexpositie Zeeuw se dialecten en streekdrachten; NOORDGOUWE Mo More, 15.00 -17.00 uur: Haak- en breicafé; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix, 20.00 uur: Optreden band Traveler; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; fiZi, 20.00 uur: Neon Buil; Om geving Havenpark diverse etalages, doorlopend 24/7: Etalage-expo 'O kijk, dat zijn die oude foto's van hier!; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur Be klimming toren, Ex positie Phantasms en Expositie Beeld van een Zeeslag an no 1304; Windmolen park Gouweveerse zeedijk, onbeperkt: Fietsroute Windmo lenkunst trilogie Schouwenduur- zaamland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66