V Masserende bubbels Endorfine Stijve spieren? SAUNA&WELLNESS 5 .whirlpool infrarood fu massage Etherische oliën dinsdag 27 september 2016 GO tau na Afdrogen Wie er nat ingaat, zweet minder of helemaal niet. Voetenbad Warme voeten bereiden het lichaam voor op de overgang naar de sauna Sauna Badlaken mee! Kort en intensief transpireren is beter dan langer en minder. Laatste twee minuten Afkoelen Even de buitenlucht n. Dan een koele louche of neveldou ;he. Langzaam Deginnen met armen sn benen. Dompelbad <an ook: eerst afspoelen, altijd kopje ander gaan. rechtop zitten (tegen duizeligheid). Op de bodem zitten kleine gaatjes waardoor lucht het water in wordt geblazen. Zo krijg je krachtige masserende bubbels die langs het lichaam naar boven gaan. Dat geeft een kietelend en ontspan nend effect. Er zijn ook zoge noemde jetstreambaden: die masseren de spieren met be hulp van krachtige waterstra len. Whirlpools en jetstream baden hebben beide onge veer een temperatuur van 37 graden. Moeheid kan leiden tot stijve, onwillige spieren. Dat staat ontspanning in de weg. De infrarood- sauna biedt uitkomst. Ook hier is het zwe ten. De warmte in deze sauna komt van infraroodlampen. Dit is geen rood licht, maar voor het men selijk oog niet waar neembare elektro magnetische stra ling, met golflengten tussen 780 na nometer en 1 mm. Dit infra rood - letterlijk 'onder het rood - ligt in het spectrum net naast zichtbaar rood licht. De straling dringt diep door in de huid en warmt zo het spierweefsel op. Dit werkt pijnverlich- tend en stijve spieren voelen na afloop soepeler aan. Massage hoort thuis in een dagje wellness. Ten eerste vermindert massage stress: het lichaam maakt het hormoon endorfine aan dat voor een prettig ge voel zorgt. Verder sti muleert massage doorbloeding van de spieren. Daardoor verdwijnen afvalstof fen sneller: dag stijf heid, dag pijn. Van daar ook dat top sporters zich laten masseren. Ten derde slapen mensen beter na een massage. Dat komt doordat zij even heel ontspan nen en van de wereld zijn geweest. Veel resorts hebben sauna's waar indrin gende geuren han gen. Daarbij wordt gebruikgemaakt van aromatische oliën, ook wel essentiële of etherische oliën, ge wonnen uit zuiver plantaardig materi aal. Gemiddeld levert 70 kilo 2 liter olie op. Veelgebruikt, met de toegeschreven wer king: Dennen, verdiept de ademhaling Lavendel, rustge vend Rozemarijn, stimu leert bloedsomloop, tegen winderigheid Eucalyptus, lost slijm op, stilt de hoest Kamille, geeft troost, kalmeert, ont- stekingsremmend Tea tree, antibioti cum, immuunverster- kend Venkel, tegen maag- en darmkram pen Rozenhout, harmo niserende werking op de geest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61