Van Ham en Maes even uitgeschakeld Wuyts en Groeneveld vallen in de prijzen per se te scoren SCORER Provoost koploper ZEELAND 13 Negende Ladiesrun ZOUTELANDE De Ladies run is dit jaar toe aan de negende editie. Het onder deel op de vrijdagavond werd in 2008 aan het mara- thonweekeinde toege voegd. Op de deelnemerslijst staan 900 vrouwen voor de 10 kilometer (start om 17.40 uur) en 761 atletes voor de 5 kilometer (17.30 uur). Van tevoren is er een sfeervolle warming-up in de Langstraat. VLISSINGEN Vorige week viel VC Vlissingen flink in de prijzen, met vier awards. Daar komt er de ze week geen bij, want de zondag hoofdklasser stelde in de uitwed strijd bij EHC/Heuts teleur (2-0- nederlaag). Kloetinge deed het dit weekend heel wat beter. De zaterdag-eerste klasser rekende op eigen veld af met Almkerk, mede dankzij drie treffers van spits. Hij kreeg van de jury de meeste punten en mag zich daardoor de speler van de week noemen. Kloetinge werd door de ruime overwinning op Almkerk ook ge kozen tot club van de week. De Be- velandse ploeg heeft na vier duels nu zeven punten verzameld. De door Arie van der Zouwen getrain de club bleef Stavenisse, RCS, Bru- se Boys en Rillandia voor. De trainer van de week is Marco Groeneveld. De oefenmeester won met zijn nieuwe club Bruse Boys met 4-0 van zijn oude club SSV'65. Groeneveld is in de twee de klasse nog altijd foutloos met Bruse Boys. ledereen denkt dat ik alleen in de diepte gevaarlijk kan zijn komt. „Iedereen denkt vaak dat ik alleen in de diepte gevaarlijk kan zijn", meende Schalkwijk. „Maar ik kan ook aardig mee- voetballen. Daar trainen we op. Ook praat ik vaak met spelers die op een hoger niveau spelen en heb ik veel bij collega-aanval lers afgekeken. Het gaat met de week beter." Wel of niet scoren, Schalk wijk was er na het het duel met RKTVV totaal niet mee bezig. „Natuurlijk wil ik doelpunten maken, maar die komen van zelf als ik rustig blijf. Als ik net zoals vandaag mijn steentje kan bijdragen, dan vind ik dat prima. Op dit moment ben ik hartstikke tevreden." VLISSINGEN Robin Provoost is op schot. De aanvaller van ZSC'62 maakte zaterdag voor de tweede week op rij vier doelpunten. Vori ge week velde hij met een kwartet Hansweertse Boys (7-0-zege), nu was hij de kwelgeest van Cadzand (10-1). Provoost staat na vier wed strijden al op elf doelpunten. Daar mee voert hij het PZC-topscorers- klassement aan. Stefan van de Klooster (Nieuwdorp) en Arjen de Koeijer (Yerseke) zijn de eerste achtervolgers op een half puntje. Van de Klooster scoorde in de 6-2-nederlaag beide goals tegen Zaamslag. De Koeijer speelde van wege vakantie zaterdag niet mee bij Yerseke. zat zat 3A zat 1C zat 3A zat 2E zat 3A zat 3B zat 4A zat 4A zat 2E 2E 2E zon 3A zat 3A zat HA zat HA zat zat zat 11 7 7 5 6 5 5 5 7 6 4 4 4 4 4 3 3 1 1 kant van de voet van Angelo Plas- schaert", vertelde hij dit weekend. „Het deed pijn, maar ik heb de wedstrijd, die niet lang meer duur de, nog wel uitgespeeld." Volgens de arts is het een 'goede' breuk, maar het herstel zou vier tot zes weken kunnen duren. Van Ham baalt van de tegenslag. Hij hoopte eerder terug in training te gaan. Davy Maes won dit weekend met Oostburg van Biervliet (3-0), maar hield een vervelende blessu re over aan de derby. De ervaren aanvaller, die in het verleden ook bij Hoek speelde, brak zijn sleutel been. De door Danny Magito ge trainde zondag-vierdeklasser, die na vier duels zes punten heeft, hoeft dus voorlo pig niet op Maes te rekenen. Davy Maes brak dit weekend zijn sleutelbeen, Van Ham ligt er onge veer een maand uit met een gebro ken teen. De aanvaller van zater dag-tweedeklasser Terneuzense Boys is voor minimaal vier weken uitgeschakeld. Van Ham hield zijn blessu re over aan de derby tegen FC Axel (1-0-nederlaag). „Ik trapte met mijn linkervoet ongelukkig tegen de onder- dinsdag 27 september 2016 Marjon Neels trainde met haar man Jan voor haar eerste Ladiesrun. „Toen ik die maagoperatie net had gehad, kwam hij bij het bezoekuur al met een schema aanzetten." foto johan van der heijden —Steve Schalkwijk 1 Robin Provoost ZSC'62 2 Stefan van de KloosteNieuwdorp Arjen de Koeijer Yerseke 4 Tom Wuyts Kloetinge 5 Mario Janisse RCS 6 Dylan Adelaar Bruse Boys Yordi Nijland RCS Stephan de Leeuw Rillandia 9 Mohammed El Hajaji Zeeland Sport lOSoufian Bohadi Zeeland Sport Maarten van Vooren Dauwendaele klasse 4B 2E Alex Jobse Daniel Wissel Jarco Boogaard Elco Jansen Kyle Doesburg Josimar Pattinama ■WS»? Ml MIMI Serooskerke Zeelandia M'burg Arnemuiden Krabbendijke Hoek Hoek goals effect 1,5 1,5 2 1,5 1,5 1,5 1,5 1 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 2 2 Kort na de start van het nieuwe voetbalseizoen zijn verschillen de Zeeuwse voetballers door blessures al uitgeschakeld. Dit weekend mocht Davy Maes (Oostburg) zich ook in dat rijtje voegen, nadat eerder voor Roy van Ham (Terneuzense Boys) al duidelijk was geworden dat hij voorlopig niet actie hoeft te ko men. Aector Doorns en Barry van der Hooft Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41