Steve Schalkwijk hoeft niet O O) CD 12 ZEELANI KUSTMARATHON LADIESRUN A Mobach ook naar WK in Qatar Wisselend succes voor team RBVM Drie op een rij voor biljarter De Bree Marjon Neels uit Yerseke is in tien maanden meer dan 55 kilo afgevallen. „Het gebeurt me nu soms dat ik op straat niet herkend wordt." Vrijdag loopt ze de 5 kilometer bij de Ladiesrun in Zoutelande. In aanloop naar de kustmarathon Wielrenner Jarno Mobach uit Philippine is gisteren geselecteerd voor het WK wielren nen in Qatar. De talentvolle coureur rijdt bij de junioren zowel de tijdrit als de weg wedstrijd. Mobach (18) deed vorig jaar al mee aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten. Hij viel toen uit tijdens de wegwedstrijd. Anderhalve week geleden reed de Zeeuws-Vlaming ook al het EK in Frankrijk. Het WK in Qatar is van 9 tot en met 16 oktober. Op 11 oktober is de tijdrit van Mobach, met een lengte van 28,9 kilo meter. Drie dagen later volgt de rit in lijn over 135,5 kilometer. De rolstoelbasketballers van RBVM speel den de eerste twee wedstrijden van de com petitie. In Rotterdam, waar RBVM voor het eerst gecoacht werd door de nieuwe trainer Mark Aalders, wonnen de Middelburgers één duel en ze verloren er één. De eerste wedstrijd tegen JBC Noorder Ha ven werd met 44-24 gewonnen. Mare Tas- ma was topscorer met 16 punten, Bas Traas en André Klijn maakten 10 punten. In de tweede wedstrijd bleek Only Friends met 31-23 te sterk voor RBVM. Het duel werd in het vierde kwart beslist, toen Tas- ma en Traas er met ieder vijf fouten uit moesten. Traas was in dit duel met 9 pun ten topscorer voor RBVM. Voor de derde keer op rij won Peter de Bree het De Visser Optiek kadertoernooi. Danny Walhout werd tweede, Robert van Steven- daal eindigde als derde. In vergelijking met voorgaande jaren had de organisatie de han dicaps van diverse spelers aangepast om zo meer spanning in het toernooi te krijgen. Die opzet slaagde volledig. Voor aanvang van de slotronde stonden vier spelers op acht punten. Middelburger De Bree kwam weer bovendrijven door een krappe zege in de slotronde op oud-winnaar Robert van Stevendaal (Vogelwaarde). Karten Jiujitsu Derby arjon Neels vindt haar verhaal ze ker bijzon der. Meer dan 55 kilo afvallen in tien maanden, da's niet niks. „Maar moet dat nu in de krant?" vraagt de Yersekse zich hardop af. „Nou ja, waarom niet. Wat ik dan denk, is namelijk: als maar één meisje of vrouw die dit leest er mee geholpen is, dan heb ik mijn doel bereikt." Neels schreef zich begin januari in voor de Ladiesrun. Dat was slechts twee weken na een maag verkleining, in medische termen een 'gastric bypass'. En op 1 februa ri, zes weken na de operatie, be gon ze al te trainen voor de trim- loop van komende vrijdagavond in Zoutelande. „Ik begon met too meter. Nou, dat was al een opgave. Maar ik ben nu gewoon in staat om 5 kilometer hard te lopen." Jan Neels, de man van de Beve- landse, liep meermaals de Kustma- rathon. Zijzelf ging in Zoutelande kijken om hem te zien finishen. Maar zelf hardlopen... „Maar toen ik besloot om écht te gaan afval len en ik wist dat ik die operatie zou ondergaan, heb ik gezegd: als het allemaal lukt, dan ga ik de La diesrun lopen. 'Dat is goed', zei mijn man meteen, 'en dan ga ik je trainen'." En hij hield woord. „Toen ik die maagoperatie net had gehad, kwam hij bij het bezoekuur al met een schema aanzetten. Hij zei: 'Wen maar vast aan het idee'. Hij had al helemaal in zijn hoofd hoe we het moesten gaan doen. Hij wist ook echt wat hij deed, hij had anderen ook al getraind. En ik vind ook echt: hij is de beste trai ner die ik maar kan hebben." Neels trainde vanaf 1 februari drie keer in de week. Aan het be gin ging het natuurlijk moeizaam. „Na zes weken vond ik het nog steeds niet leuk", vertelt ze eerlijk. „Maar het begon toen al wel bij mijn dagelijks bestaan te horen. Ik raakte eraan gewend om om de dag te gaan hardlopen." De Yersekse ging als haar werk („Ik zit in de zorg") het toeliet ook naar de speciale trainingen voor de Ladiesrun, die de organisatie van de Kustmarathon in de zomer verzorgde. Afgelopen donderdag was daarvan de laatste; met zo'n 150 andere vrouwen beleefde ze de generale repetitie aan de Wal- cherse kust. Die ging naar beho ren. Tot haar tevredenheid liep ze verre van achteraan. „Ik heb nu ook echt de smaak te pakken", ver telt ze. „In december loop ik ook de Aagtekerkerun en volgend jaar wil ik bij de Ladiesrun aan de 10 kilometer meedoen." Neels is in recordtijd heel veel afgevallen, mede door het hardlo pen. „Je weet: Yerseke is een dorp en iedereen kent elkaar daar. Maar het gebeurt me nu soms dat ik op straat niet herkend word. Dat geeft wel aan hoe mijn lichaam nu veranderd is." Ik begon met 100 meter. Nou, dat was al een opgave Wat ze komende vrijdag in Zou telande gaat doen, had Neels een jaar geleden niet voor mogelijk ge acht. Maar het kan dus toch. „En dat wil ik met dit verhaal eigenlijk zeggen: als ik dit kan, kan ieder een het." Met een goed gevoel keek Steve Schalkwijk zondag terug op zijn eerste maanden bij Goes. De spits, afkomstig van Walcheren, werd begin dit seizoen aangetrokken als vervanger van de naar ASWH vertrokken aanvalsleider Bart De- prez. „Ik ben blij dat ik de over stap gemaakt heb. Bij Walcheren stak ik er met kop en schouders bovenuit. Hier kan ik nog een hoop leren." Hoewel de teller bij Schalkwijk in de competitie nog op nul staat, heeft trainer John Karelse vertrou wen in zijn pupil. „Het knaagt al tijd aan een spits als hij niet scoort", stelde de oefenmeester. „Steve moet niet verwachten dat hij er dit seizoen weer dertig zal maken. In het verleden speelde hij alleen met zijn gezicht naar het doel van de tegenstander. Nu wordt er meer van hem gevraagd dan enkel doelpunten maken." In het duel met RKTVY liet Schalkwijk zijn veelzijdigheid zien. Bij de openingstreffer van Mart de Kroo werd de spits aan de zijlijn de diepte ingestuurd. Op snelheid zorgde hij ervoor dat Goes er razendsnel uitkwam. Ver volgens zette hij zijn directe tegen stander te kijk met een individue le actie, waarna De Kroo de bal vrij voor het intikken had. Ook als meevoetballende spits bewees de Vlissinger zijn waarde. Natuurlijk leed hij een aantal ke ren balverlies en maakte hij soms de verkeerde keuze, maar dat is niet meer dan logisch voor een jongeling die uit de derde klasse dinsdag 27 september 2016 WIELRENNEN ROLSTOELBASKETBAL BILJARTEN Bij de halve marathon van Buggenhout in België is atlete Ingrid I Jsebaert uit Hulst eerste geworden in de categorie vrouwen 50. Haar eindtijd was 1.37.28 uur. Middel burger John Guequierre won in de catego rie mannen 65. Hij finishte in 1.47.49. De Clingse Bosloop van atletiekvereni ging RKHAV staat zaterdag weer op het programma met een jeugdloop, een presta tieloop (3000 meter) en twee wedstrijdlo pen (3000 en 7500 meter). Het parkoers loopt voornamelijk door het Clingse Bos tussen Kapellebrug en Clinge. De start is om 10.45 uur. Vooraf is er een Miniloop over 1500 meter voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar (start 10.00 uur) en een prestatieloop over 3000 meter (10.15 uur). De inschrijving is in Najade aan de Ros- kamstraat in Kapellebrug. l De Middelburg se karter Ruben Boutens is bij een 8 uursrace in het Poolse Szczecin twee de geworden. Sa men met Corné Snoep uit Roos endaal vormde hij het team Dutch Value. Na een flinke slijta geslag moesten ze het PPR Ra cing Team uit Po len voor zich dul den. i Jiujitsuka Mar wan Aarab is tij dens het Euro pees kampioen schap onder 18 jaar derde ge worden. De Vlis- singer kwam in Gelsenkirchen, in het stadion van Schalke 04, uit in de klasse -81 kilo. De derby in de derde klasse van het zondagvoet bal tussen Philip pine en Terneu- zen wordt al op zaterdag 8 okto ber gespeeld. De aftrap in Philippi ne is die avond om 20.00 uur. 'Als ik het kan, kan iedereen het' Roeland van Vliet Yerseke ZATERDAG Ramon van de Grift, van judoka tot fervent hardloper VANDAAG Marjon Neels is klaar voor de Ladiesrun WOENSDAG Hebben de fysio's het nu drukker? Henk Geelhoed vs Kim Reynierse DONDERDAG VRIJDAG Lein Lievense over 'zijn' Kustmarathon Marjon Neels Inmiddels heeft Goes dit sei zoen in de eerste klasse drie wedstrijden afgewerkt. Zondag boekten de Goesenaren de eer ste competitiezege. RKTVV werd met 2-1 verslagen. Met een assist was spits Steve Schalk wijk medeverantwoordelijk voor de openingstreffer. De van Wal cheren afkomstige nieuweling ziet zichzelf als eindstation, maar doelpunten blijven voorals nog uit. Len Wolters Goes ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40