1 r i Eis werkstraf voor naaktfoto's Drugshandel bewezen ZEELAND 11 Reizend kunstevenement verfraait Oostende Kunstevenement The Chrystal Ship reist rond en drukt een permanente stempel op de steden die het aandoet. Zuiderburen en stad die het kristal len schip heeft aange daan, zal nooit meer hetzelfde zijn. Momen teel doet het kunsteve nement The Chrystal Ship Oos tende aan en niemand kan het ont gaan. Kunstwerken, van heel groot tot heel klein en altijd weer met een knipoog. „Een glazen schip is een illusie, een schip dat niet echt bestaat", verklaart Van Poucke de titel. „We gaan met ons schip van stad naar stad, maar Oostende is wel onze thuisbasis." Op tientallen locaties zijn er in Oostende kunstwerken op straat te bekijken. Sommige werken zijn tientallen meters hoog en beslaan complete gevels. Andere zijn weer heel klein. De Belgische kunstenaar laune schildert vuilnismannetjes. Am per een turf hoog zijn ze op ver schillende plekken in de stad te vinden. Vaak in vreemde situaties die komisch uitpakken. Een klein vuilnismannetje op voethoogte op een muur lijkt zo water te ge ven aan een piepklein conifeertje. Veel van de grotere werken zijn opgenomen in een overzichts kaart. Zo niet de vele kleine vuil nismannetjes. Het zou naast vele andere locaties anders ook wel een erg drukke kaart worden en, zo redeneert Van Poucke: „de men sen moeten ze ook maar ontdek ken. Wie zoekt zal vinden." Zoals Van Poucke al met zijn kristallen schip spreekt van een il lusie zo zetten veel kunstwerken in de stad de kijkers op het ver keerde been. Een gevel die ogenschijnlijk vloeiend overgaat in de hemel waar een zoon op zijn vaders schouder de wolken vangt met een schepnetje of een wasmachi ne die is vormgegeven als een spel computer van de allereerste gene ratie. De Argentijnse kunstenaar Elia maakte een trompe l'oeil schilde ring. Bij trompe l'oeil wordt de kij ker opzettelijk op het verkeerde been gezet, vaak door te spelen met het perspectief. Op een gevel op de hoek Achturenplein /Sint-Niklaasstraat schilderde hij een driehoek, vierkant en cirkel die alleen vanuit een punt klop pen, waardoor het lijkt alsof het er op geplakt zit. Hoewel Chrystal Ship een rei zend concept is dat van stad naar stad gaat, zijn de werken blijvend. „Alle werken zijn permanente in grepen. We willen kunst terug naar het volk brengen en meteen de stad verfraaien", verklaart cura tor Van Poucke het doel. „Daarom is het ook belangrijk dat de wer ken een zichtbare plaats krijgen en niet ergens op een industrieter rein waar niemand komt. We la ten nu 25 werken achter." Volgend jaar rond de paasvakan tie komt The Chrystal Ship weer in thuishaven Oostende terug, be looft Van Poucke. Dan is de haven stad weer 25 kunstwerken op straat rijker. Nog steeds is een jonge vrouw bang dat naaktfoto's en -films van haar opduiken op internet. De foto's zijn tussen 2012 en 2014 genomen in haar ouderlijk huis in Aardenburg door de toen malige vriend van haar zus. Deze L. de L. C. uit Eindhoven verborg zijn telefoon in de badkamer als de zus van zijn toenmalige vrien din aankondigde dat ze een douche of bad zou nemen. De Eindhovenaar (30) moest giste ren voor de Middelburgse recht bank verschijnen en verzekerde de rechters dat hij die beelden niet online heeft gezet en dat ook nooit van plan was. Hij nam die foto's en films om zijn leven weer wat spanning te geven. Offi cier Gunnar van der Hofstede zei dat het leed wat de man aanricht te tot op de dag van vandaag nog aanwezig is. Maar hij vindt een celstraf niet gepast noch gebo den. Hij vindt dat de man tijdens het werken nog eens goed moet nadenken over wat hij heeft ge daan en eiste een werkstraf van 120 uur. Uitspraak 10 oktober. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 28-ja- rige Vlissinger S. R. in plaats van de geëiste twee jaar gevangenis straf tien maanden celstraf opge legd voor drugshandel. Ook de ge vorderde ontneming van tien mil le viel lager uit: 520 euro. De politie zag op 17 maart R. stoppen voor het huis van twee harddrugsklanten. Kort daarop ver liet hij het pand weer. Agenten hielden hem aan en vonden twee zakjes met ruim 20 gram heroïne en eenzelfde hoeveelheid cocaïne. De rechtbank oordeelde dat R. vrijgesproken moest worden van het bezit van de cocaïne en heroï ne, omdat niet onomstotelijk was vastgesteld dat het inderdaad om die drugs ging. Wel achtte de rechtbank drugshandel bewezen. dinsdag 27 september 2016 Een driehoek, vierkant en cirkel op de hoek Achturenplein/Sint Niklaasstraat van de hand van de Argentijnse kunstenaar Elia. foto's camile schelstraete Schip laat blijvende illusie achter Guido van der Heijden Oostende Nieuw Renovatie Een muurschildering aan de Guldensporenlaan. In de rubriek Zuiderburen werpen we wekelijks een blik over de Belgische grens. Deze week: The Chrystal Ship in Oostende. Overzicht van de werken in Oostende: thecrystalship.org Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39