Succes voor Juliana en Johan Friso Ook record voor veiling Korendijk WALCHEREN 7 Renovatie van 181 bestaande huizen keurig op schema De sloop van 59 huizen in de Verkuijl Quakkelaarstraat is iets vertraagd. dinsdag 27 september 2016 René Hoonhorst Van de drie huizenblok ken, die l'Escaut Woonservice laat slo pen in de Rooie Buurt, staan er nog twee overeind. Volgens de oor spronkelijke planning hadden de woningen al weg moeten zijn, be vestigt directeur Wonen Fikri Bou- zambou. „Door diverse oorzaken hebben we een paar maanden vertraging opgelopen. Op de geplande aan vangsdatum van de sloop waren nog niet alle bewoners verhuisd; er is een onderaannemer failliet gegaan én er bleek meer asbest in de woningen te zitten dan eerder gedacht", legt Bouzambou uit. Het eerste van de drie woonblok ken in de Verkuijl Quakkelaar straat, dat tussen Scheldestraat en Hobeinstraat, is intussen gesloopt. In het langste deel van de straat, moeten nog twee blokken - één vlakbij de Scheldestraat en één vlakbij de Van Dishoekstraat - wo ningen verdwijnen. Voor de 59 één- en tweeper soonshuisjes komen 28 eensgezins woningen terug. Het lagere aantal huizen dat terugkomt, past in het 'verdunningsbeleid'. En de nieu we, energiezuinigen en duurza- men, huurwoningen sluiten aan op de huidige woningmarkt. Ove rigens zijn de te bouwen wonin gen nog niet toegewezen. Toekom stige huurders kunnen zich ook niet inschrijven voor een nieuw huurhuis in de Rooie Buurt. Bou zambou: „Pas als de huizen klaar zijn en we een huurprijs hebben vastgesteld, gaan we kijken welke toekomstige bewoners zich er kun nen vestigen." De vertraging van de sloop kan de komende tijd af en toe wat overlast voor de buurt opleveren. Als er tijdelijk delen van de straat moeten worden afgesloten, wor den omwonenden tijdig op de hoogte gesteld, belooft Bouzam bou. Na de herfstvakantie, eind volgende maand, is al het asbest verdwenen en vóór Kerstmis zijn de verpauperde panden geheel uit het straatbeeld verdwenen, is de verwachting. Na nieuwjaar kan de bouw van de 28 nieuwe huizen be ginnen. Die woningen kunnen dan begin 2018 worden betrokken. Dat het langer duurt voor de huizenblokken tegen de vlakte lig gen, heeft geen effect op de reno vatie van 181 huizen in de Rooie Buurt. Het project ligt keurig op schema, meldt leider Olof Corne lius. Van de r8r op te knappen wo ningen zijn er al 81 opgeleverd. De overige honderd zijn voor eind vol gend jaar ook helemaal aan de ei sen des tijds aangepast. De grote renovatie verloopt na genoeg vlekkeloos, laat Fikri Bou zambou weten. Natuurlijk zijn er wel eens klachten, maar die wor- Mogelijke overlast melden we tevoren bij omwonenden Fikri Bouzambou, l'Escaut den over het algemeen snel en naar tevredenheid opgelost. Een hoogbejaarde dame wier huis al vóór de bouwvak was gereno veerd, zit nog tussen de verhuisdo zen. Het vochtvrij maken van mu ren in haar woonkamer kon niet tegelijkertijd met de renovatie plaatsvinden, vanwege vakantie en tijdgebrek van het specialisti sche bedrijf. Schilderen of behan gen na het vochtvrij maken van de muren, komen volgens de re gels voor rekening van de huur der. Maar 'uit coulance' voor on dervonden overlast en de leeftijd van de huurster laat l'Escaut de wanden deze week opknappen. MIDDELBURG Een paar dagen na dat bij het Zeeuws Veilinghuis een Chinese jas voor bijna zeven tig mille werd verkocht, boekte ook het kleine broertje, Veiling huis Korendijk, een record. Een kavel boeken uit de nalaten schap van architect H. de Vries werd zaterdag voor 14.500 euro (exclusief veilingkosten) verkocht. Het gaat om zes met 244 prenten verluchtigde banden met de titel 'The Holy Land' uit de eerste helft van de negentiende eeuw. Koren dijk hoopt op 'een passend ver volg' tijdens de online boekenvei ling van 18 tot en met 24 oktober. Juliana Korpsen Middelburg werd derde op het EK met jeugdkorps Jo han Friso en vierde met drumcorps Juliana, foto rene de veij MIDDELBURG De Middel burgse muziekkorpsen Julia na en Johan Friso hebben af gelopen weekeinde op de Eu ropees kampioenschappen in Kerkrade goed gepresteerd. Aan de wedstrijden deden muziekkorpsen uit zeven lan den mee. Het jeugdkorps Johan Friso behaalde zaterdag een derde plek in de jeugdklasse. Met hun westernshow, getiteld 'How the West was won' lie ten de kinderen zien bij de top van Europa te horen. De titel ging ook naar een Neder lands korps. Jong Jubal uit Dordrecht werd tot winnaar gekroond. Drumcorps Juliana deed mee in de hoogste klasse van het evenement en moest het daarin opnemen tegen korp sen uit Engeland, Italië, Duitsland en Ierland. Met hun show 'Poisoned' behaal den de Middelburgse muzi kanten een vierde plek. Julia na kreeg van de jury 82,50 punten. De winst ging naar het En gelse korps The Company. Dat werd met met 89,85 pun ten Europees kampioen. Wie de shows van de korp sen Juliana en Johan Friso wil zien, kan aanstaande za terdag (1 oktober) terecht in sporthal De Kruitmolen in Middelburg. De optredens be ginnen om 19.30 uur. De toegang tot het evene ment is gratis. Eén van de twee blokken huizen, die de komende maanden nog worden gesloopt, in de Verkuijl Quakkelaarstraat. Binnenkort wordt eerst het asbest uit de sloopwoningen verwijderd, foto lex de meester Sloop Rooie Buurt later klaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35