Reünie Openbare Ulo Taakstraf Vlissinger voor afpersing 6 WALCHEREN Meerderheid raad verwerpt voorstellen Laatste fase nieuwbouwwijk blijft exclusief voor ontwikkelaar die in 2014 interesse toonde voor bouwen op Middelburgs sportcomplex aan de Nassaulaan In het nieuwste deel van Veersepoort komt geen sociale woningbouw In het nieuwste deel van Veerse poort komt geen sociale woning bouw. Voorstellen van Groen- Links, SP en PvdA om op het voor malige sportcomplex aan de Nas saulaan ook Woongoed ruimte te geven voor de bouw van sociale woningbouw werd gisteren ver worpen door een meerderheid van de Middelburgse raad. Projectontwikkelaar Stevast wil tussen de Nassaulaan en de huidi ge Veersepoort een 120-tal wonin gen en appartementen bouwen. Over ruim drie jaar, hoopt wet houder Chris Dekker, krijgen de eerste bewoners de sleutel. Maar dat zullen geen huurders van Woongoed zijn. Want volgens Benno Nieuwenhuis (VVD) heeft die woningbouwvereniging tot driemaal toe de kans gekregen mee te doen om dit laatste bouw blok van de nieuwbouwwijk in te vullen. „En drie keer werd gewei gerd." Daarom vindt hij het onte recht om Woongoed nu alsnog de mogelijkheid te geven deel te ne men aan het project. Dekker wees de gemeenteraad er ook op dat Stevast een exclusief recht heeft om het project te ont wikkelen. Volgens hem gaat het vooral om woningen voor senio ren. Als Woongoed toch toestem ming krijgt zal dat ook, waar schuwde hij, financieel nadelige gevolgen voor de gemeente heb ben. Jeroen van Dijen (SP) merkte op dat de kritiek op het drie keer niet toehappen van Woongoed niet helemaal terecht is. „De vere niging werd door de gemeente doorverwezen naar de projectont wikkelaar." Hij zei ook dat het in het belang van iedereen is om wij ken te mengen en niet exclusief te houden voor een bepaalde sociale klasse. Maar zijn woorden moch ten niet baten. Alleen de fracties van GroenLinks, Christenunie, SP en PvdA stemden voor sociale wo ningbouw in dat deel van Veerse poort. En de LPM stemde tegen het bouwplan omdat die fractie vindt dat daar ook in de toekomst gesport moet worden. Ook moet de Vlissinger zijn slacht offer een schadevergoeding van 3.530 euro betalen. Als argument voor zijn handelen had H. aange voerd dat de Oostkapellenaar hem vroeger had betast. De Vlissinger vond dat de man uit Oostkapelle daarvoor moest boeten. Het begon ermee dat H. het geld vrijwillig kreeg. Daarna ging het om leningen en uiteindelijk moest er onder dwang worden be taald. De inwoner van Oostkapel le werd geslagen of kreeg een mes tegen zijn keel waarna de twee naar een pinautomaat gingen. Ook achtte de rechtbank bewezen dat H. 200 euro uit de portemon nee van zijn slachtoffer heeft ge pakt. In totaal ging het om bijna 3.000 euro. H. bekende eerder dat hij spijt heeft van zijn daden. „Maar ik raakte mijn huis kwijt en moest op de een of andere manier aan geld komen." Zijn slachtoffer vertelde eerder dat hij sinds de bedreigingen bang is en geen vreemden meer in zijn woning laat. Die is zaterdag 15 oktober van 14.00 tot 18.00 uur in Het Arse naal in Vlissingen. Bijzonder is dat de band van die avond toen al speelde op schoolfeesten: the New Formation van Ron Oppeneer. Van de leerlingen die al die tijd in en rond Vlissingen zijn gebleven, hebben zich inmiddels 150 men sen aangemeld. En van verder weg, een Parijzenaar, iemand uit Dublin en wat mensen uit Zuid-Holland en Noord-Brabant, zegt initiatiefnemer Peter Melief- De gemeente en Scheldemond krijgen de oude klassenlijsten niet boven water ste. „Dertien jaar geleden was er ook een reünie van de examenklas 1968. Ik was per ongeluk uitgeno digd - ik bleef zitten en deed een jaar later examen - maar het was zo leuk dat ik dacht: als ik stop met werken, organiseer ik de vol gende." Met een club van vier mensen probeert Meliefste zoveel mogelijk van de circa 1200 oud-leerlingen op te sporen. „Dat valt niet mee. De gemeente Vlis singen en het Scheldemond Colle ge krijgen de oude klassenlijsten niet boven water." Via Facebook delen de klasgenoten van vroeger herinneringen en oude foto's. Op de reünie worden de gasten ver welkomd door een straatmuzi kant en worden met spelletjes de geheugens geprikkeld. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE KOUDEKERKE WRANGE DOOD MEEUW dinsdag 27 september 2016 Veersepoort niet voor Woongoed Emile Calon Middelburg De 23-jarige Vlissinger B.H. die vorig jaar een inwoner van Oost- kapelle geld heeft afgeperst is gisteren door de rechtbank in Middelburg conform de eis ver oordeeld tot een taakstraf van 150 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Ad Roos Middelburg Net nu het gebouw van de Open bare Ulo aan de Adriaen Coorte- laan wordt getransformeerd tot studentencampus, komen de leerlingen die het destijds in ge bruik namen weer bijeen: de lich ting 1965-1970 houdt een reü nie. Claudia Sondervan Vlissingen Peter Meliefste, reünist facebook.com/ULOreunie WESTKAPELLE Laatste expositie in teken van het Ho ge Licht De expositie van Morcky is vanaf 1 ok tober tot en met 30 december te zien in het Polderhuis in Westkapelle. Dit is de laatste ten toonstelling in de reeks van drie expo sities. Morcky is de laatste kunstenaar die zijn licht laat schijnen op de vuur toren in Westkapel le die als uitgangs punt is gekozen voor de exposities. Tot 1 november is Het Polderhuis da gelijks geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur en na 1 novem ber alleen op woens dag tot en met zater dag van 10.00 uur tot 17.00 uur. OOST-SOUBURG Jubileumconcert Marina Eckhardt Marina Eckhardt houdt op zaterdag 1 oktober haar jubi leumconcert. Zater dag is het namelijk precies 40 jaar gele den dat Marina Eck hardt haar eerste solistische optre den gaf. Sindsdien is de in Oost-Souburg wo nende mandoliniste een begrip in de mu ziek. Ter gelegen heid van haar jubi leum geeft Marina een concert in sa menwerking met col lega's, leerlingen en het Zeeuws Mandoli ne. De kaarten kos ten 8,50 euro. VLISSINGEN Geheugencursus 50-plussers In Vlissingen wordt 3 oktober een ge heugencursus geor ganiseerd. Deze cur sus is bestemd voor inwoners van Walcheren. Informa tie en aanmelding bij docent Ans Leek: 0118-641767 of via 0118-448448. VLISSINGEN Omwonenden van het Dokje van Perry in Vlis singen hebben forse kritiek op de Dierenbescherming. Da genlang peddelde een zwaargewonde meeuw in het haven tje rond en de dierenorganisatie probeerde het dier niet te redden. Inmiddels is de meeuw overleden. De meeuw brak door onbekende oorzaak beide vleugels en zwom dagenlang versuft en verzwakt rond. Omstanders Johnny Velkers en Mark de Jong konden het lijden niet meer aanzien en belden de Dierenbescherming. Die kon niks voor het dier beteke nen. „De meeuw lag middenin het water, hoorden we van de melder", zegt Saskia Thijssen van de Dierenbescherming. „Wij hebben de middelen dan niet om het dier te bereiken en adviseerden de melder contact op te nemen met de brand weer of gemeente." Onzin, zegt Velkers. Hij wist de vogel simpel naar de kant te lokken met twee stukjes brood. Daar ving hij de meeuw met een schepnet. Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 -16.30 uur-Soos voor senioren. BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur- Soos voor senioren met o.a. biljarten, koersballen en ge zelschapsspelletjes DOMBURG Ooststraat 10a, 13.00-17.00 uur- Zomertentoonstel- ling met als thema 'Het Zeeuwse land schap'. GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 18.30-19.30 uur - Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 t/m 12 jaar. De Klimop, 14.00-16.00 uur- Middag voor sociaal contact, waar wordt gehandwerkt. MIDDELBURG Leger des Heils, Het Zwin 1,10.00-12.00 uur - Crea Café; Kousteendijk 7, 15.00-17.00 uur-Le zing over mantel- zorgvriendelijk per soneelsbeleid; Res- to VanHarte Buiten rust, 17.30 uur- Luisterdiner om een zaamheid tegen te gaan; Common Hou se Elliot, Lange Noordstraat 48, 19.30 uur - Kennis makingsbijeen komst introductie cursus Chinees; Ca fé de Vriendschap, 19.30 uur - Dialoog- café met als thema 'samen'; Cinema Middelburg, 20.00 uur-Vertoning 'La Pazza Gioia'. OOSTKAPELLE De Halve Maan,14.00-16.30 uur - Koersbal. SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30-22.00 uur- Seniorenvolleybal voor mannen. VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijs sen, Troelstraweg 473,16.00 uur- Kleutergym. VROUWENPOL DER Verenigingsge bouw, 14.00-15.30 uur-Soos voor se nioren met diverse activiteiten. WESTKAPELLE Vuurtoren Het Hoge Licht, 18.00-20.00 uur-Expositie 'Zee- ansicht' door ruim 50 kunstenaars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34