Hi Nooit meer over de hoge badrand stappen? I ■U' senZup* G 4 ZEELAND Uitgaven combineren literatuur en beeldende kunst 26 ZKV ---f" \f De Zeeuwse Slibreeks maakt een doorstart. Na een radiostilte van ruim een jaar liggen er vier nieuwe deeltjes in de winkel. Zo lijkt de uitgave van kunstboekjes aan het begin van het nieuwe boekenseizoen toch toekomst te hebben. Heel literatuurminnend Zeeland dacht al dat de Zeeuwse Slibreeks ten grave was gedragen. Van de boekjes, die in een hand palm passen, worden er sinds 1977 vier per jaar uitgegeven. Vorig jaar april verscheen nummer 146: Loek Grootjans over zijn kunstpro ject 'De zaak Piet Mondriaan'. Na het bericht dat het Centrum Beel dende Kunst (CBK) Zeeland met de uitgave zou stoppen en Uitgeve rij Den Boer I De Ruiter de serie over zou nemen, bleef het stil. De vrees was dat de overgang van een gesubsidieerde naar een commer ciële partij de nekslag voor de reeks zou betekenen. Die voorspelling blijkt vals. Met ingang van deze week zijn er vier nieuwe delen in de 'bibliofiele' reeks beschikbaar. Vier tegelijk, omdat de nieuwe uitgever van me ning is dat een kwartet meer ge wicht in de schaal legt dan vier losse deeltjes verspreid over het jaar. Bovendien is september het begin van het boekenseizoen. De vier nieuwe uitgaven dek ken precies de terreinen, die de Slibreeks wil coveren: proza, beel- Er is behoefte aan boekjes die je in één teug uitleest dende kunst en poëzie. Zo bevat nummer 147 onder de titel Pos tuum gedichten van Alfred Schaf fen A.L Snijders is in nummer 148 van de partij met 26 Zeer Korte Verhalen (ZKV). Nummer 149 biedt afbeeldingen van een hele reeks min of meer verteerde boomblaadjes: beeldende kunst van herman de vries (zonder hoofdletters om hiërarchie te ver mijden). Het vierde nieuwe deel staar op naam van J.M.A. Biesheu vel met het verhaal 'Onrust'. Daar mee is wat de eerste 150 nummers betreft de cirkel rond. Diezelfde Biesheuvel opende in 1977 de Slib reeks met het verhaal 'De verplet terende werkelijkheid'. Teun de Lange (1956) is voorzit ter van de stichting, die de Slib reeks van een roekomst moer voor zien. Hij was in 1977 met Wim Hofman en Ton van Kraaij één van de initiatiefnemers. Ook bij het tijdschrift Slib, de directe voor ganger van de serie mini-uitga ven, was hij nauw betrokken. De huidige Slibreeks noemt hij le vensvatbaar: „Het blijven boekjes die je in één teug uitleest. Daar is behoefte aan, bij lezers en bij schrijvers. We bieden zowel geves tigde namen als debutanten een kans. Er staat één naam op de cover, dar is een groot voordeel vergeleken met een tijdschrift. We geven een beeld van de heden daagse literatuur gecombineerd met beeldende kunst. Een Zeeuw se reeks? Chauvinisme of nostal gie is nier ons sterkste punt. Dus je kunt niet zeggen dat we op Zeeuwse auteurs of Zeeuwse on derwerpen mikken. We zijn Zeeuws als je Zeeuws met een kor reltje zout neemt." Wo fvKWi iff vrtCv Nr149 Onrust Benieuwd naar de mogelijkheden in uw badkamer? Wij komen graag vrijblijvend bij u langs voor een goed advies en een passende offerte. Bel 0800 - 0468 om een afspraak te maken of de gratis brochure te ontvangen. Klantenvertellen.nl: 112 NIEUWS Duo gepakt na diefstal van hennepplanten Man betrapt bij autoinbraak Man met 186 gram hasj aangehouden dinsdag 27 september 2016 Do VerpleUereade Werkelijkheid Nr1 Nr4 p. - Een prop minder dan nieta Nr14 De Slibreeks is een serie biblio fiele boekjes. Sinds 1977 ver schijnen er gemiddeld vier per jaar. Losse delen: 8,50 euro; abonnement op de set van vier: 28 euro. Bekende namen: Jan Brokken, Piet Meeuse, Hans Ver hagen, Oek de Jong, Astrid Lam- pe, Wim Hofman. www.cbkzeeland.nl.www.de-drvkkery.nl Vier nieuwe deeltjes in de oude Slibreeks Jan van Damme Postuum. Een lofzang Nr147 Nr148 \>bs Nr150 zelfstandig vitaal Onze inloopdouches zijn voorzien van de laagste instap in de markt (v.a. 3 cm). U hoeft dus nooit meer over de hoge badrand te stappen en kunt weer veilig genieten van een comfortabele douche. Binnen 1 dag vervangen wij uw oude bad voor een moderne inloop douche. U zit dus geen dagen in de rommel. Wel zo fijn. Verder heeft u de keuze uit verschillende stijlvolle modellen en designs, met of zonder hulpmiddelen. Voor iedere wens een passende oplossing. GRATIS BROCHURE OF THUISADVIES? BEL 0800 - 0468 Oosteinde 6, 2991 LG Barendrecht Tel. 0800 - 0468 www.senzup.nl SINT JANSTEEN De politie heeft in de nacht van zondag op maandag in Sint Jansteen twee mannen aangehouden op verdenking van diefstal. Het duo wordt er van verdacht hennepplanten te hebben gestolen uit een tuin aan de Oude Drydijck. De politie hield rond 01.30 uur een 21-jarige uit het Belgische Klinge aan. De man zat in een auto met daarin vuilniszakken die gevuld waren met hennep planten. Een tweede verdach te, een 20-jarige man uit Sint Jansteen, hield zich schuil maar werd alsnog gepakt. VLISSINGEN WILHELMINADORP Een 34-jarige man uit Ouwer- kerk is zondag betrapt toen hij een autoinbraak pleegde in Wil- helminadorp. Hij is overgebracht naar Torentijd waar hij gisteren is gehoord. De man reed rond 19.15 uur een parkeerplaats aan de Katseveer- weg op en stapte daar uit. Bij een Duitse personenauto sloeg hij een ruit in en stal goederen uit de auto. Een stel in een andere auto op de parkeerplaats zag het gebeuren, noteerde het ken teken en rijrichting en waar schuwde de politie. Die vond de auto op de parkeerplaats van flat Boszicht in Goes. Daar werd ook de verdachte aangehouden. Bij hem zijn de gestolen spullen aangetroffen. Een 20-jarige Domburger is zondagnacht in Vlissingen opgepakt voor het bezit van 186 gram hasj. De man zit nog vast. De man zat samen met drie anderen in een auto bij het Dokje van Perry in Vlis singen. Volgens een getuige zou het viertal daar drugs dealen. De agenten vonden een paar zakjes wiet bij een van de verdachten. Ze doorzochten daarop de auto en stuitten op een grote hoeveel heid hasj dat van de 20-jarige bestuurder bleek te zijn. De man is opgesloten in cellencomplex Torentijd in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32