Dow stapt ook in Valuepark 'Vergeet cliënt niet bij reorganisatie Arduin' 2 NI ERNST JAN ROZENDAAL JÊf Column Ik kijk al maanden uit naar van daag. De datum staat omcir keld in mijn agenda. Want Bom to run verschijnt, de autobio grafie van Bruce Springsteen. Zestien was ik toen ik kennis maakte met Darkness on the edge of town, in mijn ogen nog steeds het beste album met popmuziek dat ooit is gemaakt. Negentien was ik toen ik een nacht bivakkeerde in de Leidsestraat in Amsterdam om bij de Nieuwe Muziekhandel kaartjes te bemachtigen voor een concert dat hij gaf in Ahoy'. Zo ging dat toen. Afgelopen zomer zag ik The Boss en zijn beroemde E Street Band ook spelen, op een festival in België. Het deerde me niet dat het podium in Werchter stond en de parkeerplaats ongeveer in Tor hout lag. Vol verwachting stond ik drie kwartier samengeperst in een bloedhete pendelbus en wan- delde ik nog ruim een half uur naar het festivalterrein - ze kun nen daar wel iets leren van Con cert at Sea. Opgetogen nam ik mid den in de nacht dezelfde omslach tige route terug, na een geweldig concert dat bijna drie uur duurde. Als het om Bruce Springsteen gaat, ben ik nog even gek, wil ik maar zeggen. Een liedje als 'The River' is een roman in vijf minuten. Zo heeft Springsteen er zoveel gemaakt. En nu vertelt de - vind ik - beste tekstschrijver van de popmuziek zijn eigen verhaal in een pil van 500 bladzijden. De weinige critici die het boek al hebben gelezen ver gelijken het met zijn marathon concerten. Net zo opwindend, net zo overrompelend, net zo verras send. Natuurlijk heb ik op voor hand een exemplaar besteld. Sor ry, niet in de webshop van de PZC, want ik wil het in zijn eigen woorden lezen, in het Engels, niet in een met stoom en kokend wa ter vervaardigde vertaling. Afgelopen vrijdag werd de bij bel uitgeroepen tot het belangrijk ste boek aller tijden. Daar kan ik wel mee leven. Maar de komende weken even niet. Dan is Bruce baas boven baas. Als het om Bruce gaat, ben ik nog even gek De Stelling TOOS HENK ÖEBAT TRUMP «CLINTON AFGELOPEN NACHT OP TV Omoda wint prijs webshop Glossy voor Inter Scaldes GOES Doodsoorzaak nog onbekend GOES Concert Racoon Friends: 71.000 euro De top van het Amerikaanse be drijf besloot vorig jaar oktober nog voorlopig niet in het Mainte nance Valuepark te stappen 'in het licht van het huidige econo mische klimaat en de financiële doelstellingen van de onderne ming'. „Van uitstel komt geen af stel", liet woordvoerster Drea Berghorst van Dow Benelux toen weten. De bedoeling is nu de kanto ren op niet al te lange termijn naar nieuwbouw in het Mainte nance Valuepark te verhuizen. Ook onderhoudsafdelingen van Dow moeten erheen, maar daar over is nog geen duidelijkheid, al dus Berghorst. Het op het terrein van Dow ge vestigde chemiebedrijf Trinseo laat in het park al een nieuw kan toor bouwen, met een onder zoeksruimte en werkplaats. In dustriële dienstverlener TMS die van de huidige locatie weg moet vanwege de bouw van de Nieu we Sluis bij Terneuzen, verhuist er ook heen. Aannemers die veel voor Dow werken en werkplaat sen hebben op de Dow-site, zou den er eveneens naartoe moeten. De onderhandelingen lopen, laat Valuepark-directeur Rob Rut- jens weten. Eén schaap is alvast over de dam, Arentis uit Terneu- Kantoren verhuizen naar nieuw bedrijventerrein ten oosten van de tunnel zen. Alle contractors moeten eind 2017 weg zijn van het Dow-terrein. Dow heeft dan in Terneuzen ruimte voor investeringen in nieuwe fabrieken. Dow Benelux- president Anton van Beek zei maandag in Het Financieele Dag blad daar hoopvol over te zijn. De positie van de chemie in Eu ropa verbetert. Hij zei niks over concrete investeringen. Die zijn er nu ook niet. De cliëntenraad van Arduin volgt de ingrijpende ontwikke lingen bij de organisatie kritisch. De raad hamert er vooral op dat de cliënten goed en tijdig wor den geïnformeerd over de veran deringen en dat ze de begelei ding krijgen die ze nodig heb ben, zegt voorzitter Jacques Suur- mond. „Het mag niet zo zijn dat iemand erdoor wordt verrast." Arduin is bezig met een uitge breide reorganisatie. Die houdt onder meer in dat diverse loca ties voor bedrijfsactiviteiten en dagbesteding sluiten of worden samengevoegd. De reden is dat de kosten niet in verhouding staan tot de opbrengsten. „We zijn er op zich positief over, omdat er twee belangrijke doelstellingen zijn: het verbete ren van de kwaliteit van de zorg en het financieel gezond maken van de organisatie", zegt Suur- mond. „Maar de cliënt moet al tijd centraal staan. Dat betekent dat er heel goede communicatie moet zijn. Het gaat om kwetsba re mensen en hun omgeving. Er zullen binnenkort ook plannen komen waardoor cliënten van woning moeten veranderen. Daar geldt het belang van zorg vuldigheid dubbel voor." De cliëntenraad blijft zich daar om de komende tijd kritisch op stellen en zal ook op de rem trap pen als de ontwikkelingen te snel gaan, zegt Suurmond. „Er gebeurt nu heel veel in korte tijd. Dat is ook de reden waarom we er bovenop zitten, anders kunnen er ongelukken gebeuren. De kwaliteit van de zorg staat voor ons bovenaan. Die willen we terugzien." Kampeer Caravan Jaarbeurs dinsdag 27 september 2016 Bazenboek Vandaag: Vrouw moet voor de kinderen zorgen reageer op pzc.nl Gisteren: Ik verlang naar gie rende wind om het huis en kletterende regen tegen de ra men 361 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS HENK WAKKER WORDEN HET V0L0EN&E tE&ATÏ JE BAAS ZIERIKZEE Schoenenwinkel Omoda heeft de titel beste Logistie ke Webshop van het Jaar gewonnen. Het bedrijf uit Zierikzee bleef in de finale MyMicro en Nespresso voor. Omoda scoort met zijn be stel-, levering- en retourser vice. Het bedrijf loopt door de snelle groei wel tegen grenzen aan. Daarom gaat het de capaciteit van de webwinkel en de sorteerin- stallatie vergroten. KRUININGEN Het Kruiningse tweesterren restaurant Inter Scaldes viert dit jaar het derde lus trum onder leiding van Jan nis en Claudia Brevet. Dit heuglijke feit was aanlei ding om een glossy uit te ge ven. 'Inter Scaldes Manoir Restaurant' beslaat 120 pa gina's met verhalen die een beeld geven van wat het echtpaar drijft en inspireert. De circa 5000 glossy's zijn exclusief verkrijgbaar in of via het restaurant zelf. Het onderzoek naar de doodsoorzaak van Umaru Sesay loopt nog. Dat meldt een woordvoerster van het OM desgevraagd. De inwo ner van Goes overleed op 20 augustus bij zijn arresta tie in de Berkenstraat in zijn woonplaats. Hij liep daar naakt en verward rond. Er wordt nu toxicologisch on derzoek gedaan om te kun nen vaststellen waaraan hij overleed. „Dat duurt even", aldus de OM-woordvoer- ster. Het benefietconcert Racoon Friends voor Stichting Jay- den op 22 mei in Goes, heeft 71.000 euro opgebracht. Er waren 6500 kaarten ver kocht. Dat meldt de stich ting. Twee jaar geleden bracht het evenement 60.000 euro op. Het geld is voor onderzoek naar neuro- blastoom kinderkanker. Het licht staat op groen voor de verhuizing van kantoren van chemieconcern Dow naar het Maintenance Valuepark in Ter- neuzen, het nieuwe bedrijven park direct ten oosten van de Westerscheldetunnel. Voor de Terneuzense vestiging is dit een opsteker. Harmen van der Werf Terneuzen Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2