H 24 VOETBAL EUROPEES WEEKJE m Drie keer winnen in vier duels, het is deze week een mooie doelstelling voor de Nederlandse clubs in Europa. En het optimisme is nog gerechtvaardigd ook. Kort Arnold Palmer overleden Arnold Palmer, een van 's werelds grootste golficonen, is zondag op 87-jarige leeftijd overleden. Palmer stierfin het UPMC Hospi tal in Pittsburgh, waar hij lag voor proble men aan zijn hart. De golflegende wist in zijn carrière maar liefst 62 toernooien te winnen op de PGA Tour, waaronder zeven majors. Eerherstel voor duo Tommie Smith en John Carlos worden deze week gerehabiliteerd op het Witte Huis. Op de Spelen in Mexico (1968) stonden de atle ten met gebogen hoofd en gehandschoende vuist in de lucht op het podium. Het werd gezien als steun aan de Black Power-bewe- ging die opkwam voor de rechten van zwar te Amerikanen. Ze werden door het Ameri kaans olympisch comité naar huis gestuurd. Reus beëindigt carrière Kai Reus hangt zijn fiets aan de wilgen. De 31-jarige Noord-Hollander gold in de jeugd als een groot talent, maar lag in 2007 na een trainingsongeluk elf dagen in coma. De aan sluiting met de top vond Reus, die dit jaar voor Roompot uitkwam, niet meer terug. „Mijn carrière is niet geworden wat ik er van had gedacht. Maar het leven loopt nu eenmaal niet altijd zoals je denkt." Quote van de dag 'Wie heeft gezegd dat Ronaldo uit vorm is? En wat houdt dat in?' Kali Arbiter Bonus it is een enigs zins opportu nistisch, opti mistisch stuk. Want eerlijk is eerlijk: pak al leen de uitsla gen van de laatste jaren erbij, en je kunt moeiteloos beargumenteren dat het voor Nederland weer een zorgwekkend, naargeestig Euro pees voetbalweekje belooft te wor den. Vanzelf kom je dan tot een op eenstapeling van flaters en teleur stellingen, uit de categorie Feye- noord - Koeban Krasnodar, PSV - Loedogorets en Steaua Boekarest - Ajax. Ter illustratie van de gedach te dat we nóg wat verder zullen af zakken op de UEFA-coëfficiënten- lij st. Maar toch: er is wel degelijk re den voor enig positivisme. De vori ge Europese voetbalweek bood zo veel aanknopingspunten dat er de ze keer betrekkelijk weinig aanlei ding is voor oer-Hollands cynis me. Ga maar na: zelfs Ajax won een keertje ouderwets in Europa, uit bij Panathinaikos (t-2). Feye- noord had in de laatste tien jaar niet of nauwelijks meegedaan in welk toernooi dan ook, maar het won (1-0) knap van Manchester United. En PSV, afgelopen seizoen al uit stekend in de Champions League, was vrijwel gelijkwaardig aan Atlé- tico Madrid, ondanks het o-r ver lies in Eindhoven. Slechts AZ, nor maal gesproken zo sterk in Euro pa, verslikte zich op een verwar rende avond in het Ierse Dundalk (1-1). Maar nog los van de genoem de uitslagen: onmiskenbaar be gint de klassieke top-3 zich wat meer te wapenen tegen de interna tionale mores. Aanpassen PSV en Feyenoord doen dat het meest zichtbaar, met hun relatief geroutineerde en fysiek sterke se lecties. Trainers Phillip Cocu en Giovanni van Bronckhorst zijn bo vendien niet te beroerd zich aan te passen in specifieke wedstrij den, daarbij sluw spelend vanuit de omschakeling. Ter vergelijking zou je de opstel ling van Feyenoord er nog eens bij moeten pakken van de Cham pions League-voorrondewedstrijd tegen Besiktas, nog maar twee jaar geleden. De aanval volstaat in de ze context al wel zo'n beetje, be staande uit Jean-Paul Boëtius, Mitchell te Vrede en Wesley Ver hoek. Kansloos Ruben Schaken stond die avond rechtsback, de toen piepjonge Sven van Beek en Terence Kongo- lo moesten het verdedigend zien te redden, samen met Joris Mathij- sen. Het is een team dat vermoede lijk kansloos zou verliezen van het huidige Feyenoord - en dat des tijds ook nauwelijks iets te vertel len had tegen de Turken. Ook Ajax investeerde afgelopen zomer in wat je 'internationale kwaliteit' zou kunnen noemen, zo wel aanvallend als defensief. Met spelers zoals Bertrand Traoré, Ha- dinsdag 27 september 2016 GOLF ATLETIEK WIELRENNEN De Deense oud-topvoetballer Michael Laudrup gaat in Qatar aan de slag als trainer van Al-Rayyan, de kampioen van het afgelo pen seizoen in het Arabische emiraat. Veldrijder David van der Poel heeft zondag in lowa City zijn eerste zege van het seizoen geboekt. Dafne Schippers maakt kans om voor het derde jaar op rij te worden uitgeroepen tot beste atlete van Europa. De 24-jarige sprint ster behoort opnieuw tot de tien kandidaten. De Ivoriaanse verdediger Serge Aurier (PSG) moet twee maanden de gevangenis in. Hij zou in mei een agent hebben geslagen. Borussia Dortmund- coach Tuchel verwacht dat de Real-ster zijn ploeg vanavond proble men kan bezorgen. I Willem II legt zich neer bij de schorsing van Anouar Kali. De middenvelder werd door de tuchtcommissie voor drie duels geschorst, waar van één voor waardelijk, na zijn rode kaart in het bekerduel met Ajax. Scheidsrechter Danny Makkelie (33) heeft mor gen in de Cham pions League de leiding over de wedstrijd tussen Arsenal en FC Basel. Het duel in groep A wordt in Londen gespeeld, in het Emirates- stadion. O Golfer Rory Mcll- roy heeft aan zijn winst in het Tour Champion ship een extra bonus van bijna 9 miljoen euro overgehouden. De Noord-Ier verzekerde zich in Atlanta name lijk ook van de eindwinst in de FedExCup. 1 co Europa in met Sjoerd Mossou Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24