Ruud de Wild en Paul Rabbering naar Radio 2 Auteur ziet af van boek 20 SHOW CULTUUR KIJKT TV Angela Je zou het niet zeggen als je de Koef- noen-versie van prinses Laurentien zo hip zag vloggen zaterdagavond, maar satire op tv is bijna net zo oud als het me dium zelf. Bert van der Veer stipte het nog aan in zijn programma 65 jaar TV: Tijd voor pensioen?, eerder op de avond op NPO 2. En als Bert het zegt, is het waar. Niemand in Ne derland weet zo veel van tv als hij. Natuurlijk liet hij een fragment zien van de godslaster- ende aflevering van Zo is het toevallig ook nog eens een keer uit 1964. Dat veroorzaakte des tijds een storm van verontwaardiging en leid de zelfs tot bedreiging van Mies Bouwman. Koefnoen heeft een verfijndere stijl van sati re. Al zullen trouwe Oranjefans vast hun wenkbrauwen hebben gefronst bij Sanne Wallis de Vries' versie van prinses Lauren tien. Ik daarentegen vond het het grappigste dat ik haar ooit heb zien doen op tv. Haar imitatie ging veel verder dan het na doen van gebaartjes en manier van spre ken. Ze gaf perfect invulling aan het feno meen reservekoningin die bijna uit elkaar knapt van ambitie. Iedereen vraagt zich toch elke Prinsjesdag minstens één keer af wat er in het hoofd omgaat van Laurentien als ze let terlijk en figuurlijk in de schaduw van Maxi ma staat op het bordes van Paleis Noordein de. En nu presenteerde Wallis de Vries het antwoord. „Ik moet er niet aan denken om koningin te zijn. Drie keer per dag moet ik daar niet aan denken. Heb ik al gezegd dat ik boeken schrijf?" Terug naar Bert van der Veer. Wie hem be zig ziet als presentator van 65 jaar TV: Tijd voor pensioen? - een soort Teleacspoedcursus omroepgeschiedenis - zou kunnen denken dat hij ook satire bedrijft. Hij leest zo opzich tig de autocue voor en loopt tijdens inter views met tv-iconen van toen ongemakkelijk om ze heen, met de camera in zijn kielzog. Kortom, hij doet precies de dingen die hij niet moet doen. Maar deze man is regisseur van Toppop en Pauw, was programmadirecteur van RTL, schreef de tune van GTST. Als iemand weet hoe je tv moet maken, is hij het. Dus al die ra re dingen doet hij niet zomaar, daar zit een idee achter. Daar ben ik heilig van overtuigd. Nu moet ik alleen nog even uitvogelen wélk idee precies. Quote van de dag Boyband 18 keer in Vegas Patty Brard op Comedy Central Het hoort er in middels bij. De bekendma king van de ge nomineerden voor de Gou den Televi zier-Ring is goed voor ongeloof. Doordat de verkiezingen zijn ge kaapt en er ineens een vrij onbe kend programma de laatste drie haalt, zoals Streetlab vorige editie. Of dat een geheide favoriet er Ster Presentatrice Chantal Janzen is zonder twijfel dé presentatrice van dit moment. Zonder moeite draagt ze een grote show als Dance Dance Dan ce. Maar... ze heeft al twee van die sterren. Misschien dit jaar ééntje voor Floor tje? niet bij zit. Zoals dit jaar. Want waar is Heel Holland bakt1 Met net geen drie miljoen kijkers afge lopen zondagavond voor de inge zakte pie van Manuela kon het bijna niet misgaan. Dacht ik. Dan rekende ik de gunfactor voor de revaliderende Martine Bijl nog niet eens mee. Maar niet dus. Wat wél een pluspunt is: Jan Slagter kan zijn jaarlijkse tirade tegen het organiserende Televizier definitief inslikken. Want met de Ster Presentator Als er één iemand een zicht bare ontwikkeling heeft door gemaakt, is Johnny de Mol het. Van het zoontje van de volkszangeres en tv-tycoon, is hij uitgegroeid tot allround presentator met een unieke eigenschap: hij kan met ieder een overweg. nominatie van Geer Goor en hun strijd tegen eenzaamheid on der ouderen, houdt Slagters argu ment dat senioren in deze verkie zing buitenspel staan omdat ze niet via internet (kunnen) stem men geen stand meer. Ze stem men wel, maar kennelijk niet op zijn programma's. Lastig Wie moet er dan winnen? Lastig. Of beter gezegd: met de nieuwe Ster Actrice Er kan er maar één winnen: Monic Hendrickx die op fe nomenale wijze Carmen neerzet in Penoza. Je lijdt als kijker mee met haar mee. Als moeder en als koningin van de onderwereld en vooral op de terreinen waar die twee met elkaar in conflict zijn. De Wild deed bij 3FM en Radio 538 ook de middag show. Bij de laatste zender moest hij vo rig jaar plaatsmaken voor Coen en Sander. Be gin september was hij terug, bij BNR. Daar stopt hij eind oktober mee. Door de komst van Ruud de Wild is Wout2day met Wouter van der Goes straks van 18.00 tot 20.00 uur te beluisteren. Ook in het weekend wordt de programmering anders. 3FM-dj Paul Rabbering stapt helemaal over naar Radio 2 voor een programma op zaterdag en zondag tussen 14.00 en 16.00 uur. Nieuwkomer Thijs Maalderink doet in het weekend op de radiozender de ochtend van 06.00 tot 09.00 uur, Bert Haandrikman is op za terdag van 09.00 tot 12.00 en op zondag van 16.00 tot 18.00 uur te horen. NEW YORK De Amerikaanse bestsellerauteur James Patter son ziet af van zijn thriller met de titel The Murder of Stephen King. De reden: Patterson wil zijn collega geen hinder bezor gen met deze publicatie. In het boek zou een doorgedraaide fan moorden uit de boeken van King na-apen en uiteindelijk de schrijver zelf ombrengen. Patterson kondigde zijn thriller kort geleden aan. Het boek zou in november uitkomen. Step hen King leverde met Misery ooit een boek af waarin een fan haar favoriete schrijver probeer de te vermoorden en in De Eer lijke vinder gebeurde dat echt. 'We zitten hier nu heel gezellig met een deel van de redactie taart te eten' dinsdag 27 september 2016 Strijd om Televizier-Ring 2016 barst nu echt los Satire? Reageren: angela@persgroep.nl MUZIEK In navolging van sterren als Jennifer Lopez Britney Spears en Céline Dion gaan ook de Backstreet Boys optreden in gok- stad Las Vegas. Vanaf begin maart speelt de 'boyband' in Pla net Hollywood Resort Casino achttien keer hun show Larger than life. TELEVISIE Patty Brard is binnenkort te zien als stand- upcomedian. Ze is een van de deelnemers van Celebrity Stand een nieuw pro gramma van Co medy Central dat vanaf don derdag 13 okto ber te zien is. Genomineerden: Floortje Dessing Chantal Janzen Geraldine Kemper Genomineerden: Johnny de Mol Art Rooijakkers Humberto Tan Genomineerden: Monic Hendrickx Isa Hoes Angela Schijf Ruud de Wild krijgt een pro gramma op Radio 2. De dj doet vanaf januari de middagshow voor de KRO-NCRV, el ke werkdag tussen 16.00 en 18.00 uur. i Presentator André van Duin van Heel Holland Bakt reageert op een kijkcijferrecord van 2,9 miljoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20