Het wordt dringen bij rechtse partijen 999 13 Oud Nieuw cruise over de Rijn en Moezel 16-daagse rondreis Sri Lanka Compleet Piraten stappen over naar Baudet m éj Lijsttrekker Jan Roos van Voor Ne derland (VNL), voormalig tv-per- soonlijkheid, heeft net eens de standpunten van Forum voor De mocratie gelezen. „Ze zijn vrijwel identiek aan die van ons." Roos is verbaasd dat de club van zijn voormalig Oekraïnereferen- dum-strijdmakker Thierry Baudet afgelopen weekend bekendmaakte mee te doen aan de verkiezingen. Hadden ze niet beter de handen ineen kunnen slaan? Enigszins be teuterd: „Hij heeft altijd tegen mij gezegd nóóit de politiek in te wil len." Verbazing Forum voor Democratie was een van de initiatiefnemers van het Oekraïnereferendum en maakte deel uit van het nee-kamp. De groep wil een politieke partij wor den om 'het systeem van binnen uit open te breken'. Niet alleen tot verbazing van Roos meldde het Forum voor De mocratie zich afgelopen weekend als nieuw geluid op rechts. „Dit kan niet anders dan leiden tot ver splintering", voorspelt hoogleraar kiezersonderzoek Joop van Holste- ijn, die de aankondiging van Bau det 'onverstandig' noemt. „Met meer partijen op rechts komen er niet meer kiezers op rechts. Vroe ger had je die drukte op links en was de WD eigenlijk de enige rechtse partij." WD-coryfee Hans Wiegel denkt niet dat zijn partij of de PW zullen sidderen. „Dit is slechts een rimpeling in de Hofvij ver. Dat is misschien niet aardig van me om te zeggen - Baudet is namelijk een pientere vent en heeft meer in zijn mars dan Roos - maar het is wel zo. Nieuwe par tijen die zich profileren als recht se partij zijn niet nieuw." De afgelopen vijftien jaar pas seerde een stoet de revue: LPF, TON, EénNL, OBP, DPK, om er maar een paar te noemen. Wat ze met elkaar gemeen hebben: ze be staan niet meer. De LPF beleefde weliswaar kortdurend electoraal succes, maar de meeste slaagden er niet in de kiesdrempel te halen. Opiniepeiler Maurice de Hond zag die partijen keer op keer stran den. „De persoon achter zo'n par tij heeft plannen, krijgt positieve feedback en denkt: ik kan wel op een paar zetels rekenen. Dat is een misvatting. Nieuwe partijen mo gen al blij zijn met 10.000 stem men." Politicoloog Chris Aalberts ziet de recentste poging van een rechtse nieuwkomer als 'hope loos'. „Baudet heeft 100.000 keer gezegd dat hij PW-stemmer is. Zijn standpunten zijn een totale doublure van VNL. Maar hij gaat niet bij de PW op de lijst, wil niet bij VNL horen, want hij wil niet samenwerken, maar het zelf voor het zeggen hebben. Je ziet al aankomen dat dit niet goed gaat komen." Keuze is reuze Baudet hoeft niet te rekenen op zijn bekendheid door zijn campag ne tegen het verdrag met Oekraï ne, denkt De Hond. „Mensen mo biliseren is iets heel anders dan stemmen op een volksvertegen woordiger. Op 15 maart gaat het niet om ja of nee, maar om een persoon. En de keuze is reuze." Jan Roos vind de concurrentie van Baudet 'prima'. „Hoe meer rechts geluid hoe beter." Gezellig zal het niet worden, blijkt na de vraag of Roos rivali teit vreest. „Nee, ik ben bezig met een echte politieke partij." nu v.a. nu v.a. -4 7 dagen per MS Allegro 0. L&Smir of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 09.00-18.00 uur) §t|D reizen nl RUZIE dinsdag 27 september 2016 Het wordt druk op rechts: bij de komende verkiezingen vissen VVD, PVV, VNL en Forum voor Democratie in dezelfde vijver, en de inschrijftermijn sluit pas op 19 december. Zit de kiezer daar wel op te wachten? Hanneke Keultjes Laurens Kok Den Haag Drie bestuursleden van de Pira- tenpartij stappen over naar Fo rum voor Democratie, de partij van Thierry Baudet. Dat beves tigt de Piratenpartij. Oorzaak van de breuk zou een verschil van inzicht over de te vol gen koers zijn. De opgestapte voorzitter Floor Drost meent dat transparantie binnen de partij ont breekt. Beoogd lijsttrekker Ancil- la van de Leest heeft een andere lezing. „De opgestapte bestuurs leden zijn meerdere malen aange sproken op kwalijk gedrag door de ledenraad en zijn als reactie daarop opgestapt. Als oud-be stuursleden zich beter thuis voe len bij FvD, is het beter voor alle betrokken partijen dat ze zich daar aansluiten", reageerde zij op Twitter. Jan Roos (links) en Thierry Baudet gaan de strijd apart van elkaar aan. fotos anp en robin utrecht Voor u uitgestippeld... Q zoover (Honderden! Euro's I korting J Vliegreis per KLM Dreamliner Rondreis per touringcar/minivan NL-sprekende reisleiding Kleine toeslag dinerpakket Ind. 7-daagse cruise o.b.v. volpension en feestelijk oudjaarsdi- ner, Stip-begeleiding aan boord en busreis naar Duitsland Alléén op 28 december Amsterdam rincomalee Anuradhapura Polonnaruwa Sigiriya Dambulla Pinnawdla #-4|Kandy Negombo m Nuwara Eliya Colombo Haputale Dusseldorf Keulen Andernach Koblenz Waskaduwa/ em Hikkaduwa Het is volop genieten tijdens deze 7-daagse Oud Nieuw cruise langs prachtige steden aan de Rijn en Moezel! Het enige échte Stip-schip, het MS Allegro, neemt u mee naar o.a. Koblenz, Cochem en Düsseldorf. Keulen en haar wereldberoemde dom vormen het perfecte decor voor een onvergetelijke, feestelijke oudjaarsavond. De cruise eindigt in Amsterdam. Profiteer nu en vaar mee naar 2017! Stip heeft weer eens iets bijzonders: absurde prijzen voor een complete rondreis Sri Lanka! Want zeg nu zelf: 999,- voor een 16-daagse rondreis, incl. vliegreis per KLM, is toch ook geen geld? U ziet tijdens de reis vrijwel alle hoogtepunten van dit prachtige land. Van uitgestrekte zandstranden, tropische regenwouden, imposante hoogvlaktes en apen tot Boeddhistische tempels, authentieke dagobes (stoepa's) en oude indrukwekkende koningssteden, u ziet het allemaal! Vertrek alleen 28 december Voordeelhut benedendek 350 Hut benedendek 400 Hut bovendek 450 november v.a. 999 december v.a. 999 februari v.a. 1029 maart v.a. 1049 lanuari v.a. 999 Driie r» r-> r\ h O norc hl it/Lrimor ovrl C/-dnmitöitönfrvrxrlc- roconiörinr\cl/Acton rtri lU-frii itör» an Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13