11 Hkoopjedeal.nl) r Manager Juan Cuenca was Ingrid Visser nog 60.000 euro aan achterstallig salaris schuldig VINDPLAATS gesprekken bewezen de betrok kenheid van de dan 36-jarige Cuenca bij de verdwijning van Visser en Severein. Hij is het die, na zijn halve bekentenis, de agen ten naar het lugubere graf leidt op de Llanos de las Brujas, de Vlaktes van de Heksen. Maar wat gebeurde er in dat va kantiehuis, het bordeauxrode Ca sa Colora in La Hurona, waar de twee Nederlanders nietsvermoe dend in de dodelijke val liepen? Het Spaanse OM zal willen bewij zen dat de moord met voorbe dachten rade is gepleegd: Cuenca huurde het huis al op 2 mei, en daags voor de afspraak kocht hij in een doe-het-zelfwinkel bijten de soda, vuilniszakken en een cir kelzaag. Na maanden zwijgen tegen over de onderzoeksrechter ko men Cuenca, Ion en Stan in 2014 met een verhaal over wat er ge beurd zou zijn in het Casa Colora: er was nóg iemand aan wezig, ene Dankovich, ook wel Danko geheten, die door Cuenca opgehaald was van het vliegveld van Alicante. Danko zou een Rus sische of Servische mafioos zijn die een appeltje had te schillen met Severein. De laatste trok een pistool toen hij zich bedreigd voelde en Danko sloeg hem neer, aldus hun relaas. Visser pakte het gevallen pistool van de grond en werd ook door de Rus neergesla gen. Danko bleef maar slaan en slaan, met verschillende harde voorwerpen, tot het Nederlandse stel dood was. Sectierapport Het sectierapport bevestigt het extreme geweld dat was ge bruikt, maar sloot marteling uit. De politie heeft alle vluchten van die dag nagetrokken en videobeelden bekeken. Nergens een spoor van die mysterieuze Danko. Het OM neemt die versie daarom niet serieus. Wél zijn er stapels bewijzen voor de aanwe zigheid van Cuenca, Ion en Stan in het huis, op de dagen rond de moord. Van vitaal belang zal de getuige nis zijn van de vrouw, Rosa Maria Vazquez, die Visser en Se verein naar het Casa Colora reed en uit Murcia vluchtte toen ze uit de kranten vernam dat het stel spoorloos was verdwenen. „Wat is er met hen gebeurd, Juan?" is de vraag die ze stelt in het eerste telefoongesprek dat de politie van Cuenca afluistert. De oud-manager zegt dat zij zich geen zorgen moet maken, dat het haar zaak niet is. Maar ze maakt zich wel zorgen. Ze belt de poli tie, vertelt haar verhaal en wijst de weg naar het Casa Colora, dat volledig schoon lijkt. Lijkt. Want met chemische producten breng en de rechercheurs talloze bloed vlekken aan het licht. Er worden in de woonkamer 'twee bronnen van groot geweld' aangetroffen. Op 24 mei wordt het sporenon derzoek afgesloten. Veertig maanden later moet een rechter, samen met 140 getui gen en 49 getuige-deskundigen licht zien te werpen op wat er precies in het huis is gebeurd. Een volksjury van negen leden zal bepalen of de verdenkingen en het bewijs van het OM en de gevraagde straf van 50 jaar cel voor elk van de drie hoofdver dachten terecht zijn. Vanaf slechts €199,- Nu slechts €12,95 Vanaf slechts 19,95 dinsdag 27 september 2016 Het Casa Colora in La Huro- na, waar de politie veel bloedsporen vond. FOTO ANP De citroenboomgaard waar de politie de twee lichamen vond in vuilniszakken in een ondiep graf. foto epa BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RPterPay (VfK£UR NIET TEVREOEN? GELO TERUG! korting korting Op afspraak geleverd binnen 5 werkdagen! Overzetzonnebril met polariserende glazen Geen last meer van laaghangende zon en hinderlijke schitteringen in de auto Makkelijk over je bestaande bril heen te plaatsen Ook zeer handig als je gaat varen of vissen; altijd een perfect zicht Geschikt voor dames en heren Geen dure zonnebril op sterkte meer nodig Stijlvol design; hiermee mag je absoluut gezien worden Adviesprijs 49,95 Korting 74% U bespaart: 37,- Canadian Nasa Traagschuim Matras met 7-comfortzones Geen slechte nachtrust en rug- of gewrichtsklachten meer! Voor ultiem comfort en de beste slaaphouding Geschikt voor rug-, zij- en buikslapers Beschikbaar in alle gangbare maten Adviesprijs 699,- Korting 72% U bespaart: 500,- Adviesprijs 109,95 Korting 82% U bespaart: 90,- Verkrijgbaar in alle reguliere maten Rijk gevuld met hoogwaardige microvezels; vochtregulerend, ademend, ventilerend en isolerend Bestaat uit 2 delen; een zomerdeel en een winterdeel (drukknopen) Altijd voorbereid op temperatuurwisselingen Geproduceerd naar de laatste inzichten op textielgebied en slaapcomfort! Comfortabel 4-seizoenendekbed van topkwaliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11