EUWS 9 De man die Tramp daar bij moet helpen is Roger Ailes, de afgezette tv-ko- ning die na een reeks be schuldigingen van seksu ele intimidatie moest ver trekken bij Fox News. Of dat nou de man is die Tramp voor fouten moet behoeden op het terrein waar hij in de Republikein se campagne zijn grootste uitglijders maakte? Dat was in discussie met vrou wen. Trump beledigde Fox News-presentatrice Megyn Kelly ('er komt bloed uit haar jeweetwel') en concurrente Carly Fiori na, wier uiterlijk hij bela chelijk maakte. Toch is Trump in het voordeel, omdat niemand een topdebat verwacht van de man die nooit eer der een-op-een debatteer de met een rivaliserende politicus. Dat hij dat über haupt gaat doen, nota be ne tegen een van de meest ervaren politici van het land, geeft hem hoe dan ook het aura van een nor male presidentskandidaat. En mocht het tegenvallen, dan heeft Tramp zich al vast ingedekt. Het debat schema, de debatleiders: al lemaal doorgestoken kaart om Clinton te helpen, riep hij de afgelopen maanden al meermaals. Voor Clinton wordt het las tig om boven Tramps 'ge bral' uit te ko men, denkt Christine Jahnke, debat- en speech- coach die met Michelle Obama en het campagne team van Hillary Clinton werkte. „Als ze als vrouw haar stem verheft of streng overkomt, leidt dat alleen maar tot kritiek. Dat ze zo boos en defen siefis." Of ze wil of niet, Clin ton moet rekening hou den met zulke reacties op haar geslacht. Uit onder zoek is gebleken dat kie zers op een vrouw stem men als ze likeable is, ter wijl ze mannen niet langs diezelfde meetlat leggen. De voorzitter van de Republikeinse partij Reince Priebus bewees het eerder deze maand nog maar eens: Clinton had in een tv-forum over de nationale veiligheid - oftewel: oorlog en terreur - niet één keer gelachen, verweet hij haar. Seksisme kan overigens ook in Clintons voordeel werken: gezien zijn verle den is de kans aanwezig dat Trump een vrouwon vriendelijke fout begaat. Dat zou Clinton juist een dosis sympathie kunnen opleveren. Ze gaat probe ren een blunder uit te lok ken, liet haar team door schemeren. Ze hoopt dat Trump uithaalt met een belediging of ziedende reactie, terwijl zij er kalm, zelfverzekerd en er varen - lees: presidentieel - naast staat. Met haar debatteam heeft ze Tramps eerdere optredens bestudeerd, op zoek naar de drukpunten die maakten dat hij zich liet gaan. Zelfs de ghost writer achter Trumps bijna dertig jaar oude bestseller The Art of the Deal is om raad gevraagd. De conclusie, weet The New York Times: Trump kan er niet tegen als ie mand zijn welvaart of in telligentie in twijfel trekt. Om haar aanvallen en ar gumenten te oefenen, nam Clinton deze week Als ze als vrouw streng overkomt, leidt dat alleen maar tot kritiek een paar dagen vrijaf van haar campagne. Barack Obama, de koning van het naturel optreden, maakte zich klaar voor zijn krachtmetingen met Mitt Romney in heuse 'debatkampen' met zijn adviseurs in afgelegen re sorts. Maar voor Clinton schuilt een gevaar in de minutieuze voorberei ding. Ze komt toch al snel gekunsteld over, soms als een lerares, ge neigd te verzanden in de tails. Op dat vlak ligt tegelijk ook haar kracht. Als ze Trump meesleurt in een feitenmoeras over pak weg de strijdende par tijen in Syrië of het Pales tijns-Israëlische conflict, kan ze in een oogwenk zijn gebrek aan kennis ontmaskeren. Haar entourage ver trouwt er nog niet hele maal op en doet zijn best de verwachtingen te tem peren. Clinton is dan wel een ervaren en goed inge lichte debater - kwalitei ten waar het Trump ern stig aan ontbreekt - maar 'als showman en ex-tv-ster is hij een formi dabele debattegenstan der', waarschuwde haar woordvoerder Brian Fallon op Twitter. 8 dagen Zwitserse Alpen, Glacier en Mont Blanc Express 8 daagse najaarsreis Bijzonder Moravië, Blansko "Light All-Inclusive" 8 daagse najaarsreis Wenen, de muziekstad bij uitstek 8 daagse najaarsreis Barcelona en omgeving 8 daagse najaarsreis Eilanden van Kroatië Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! I i,UU oe<,ngen- www.bolderman.nl y maandag 26 september 2016 —Christine Jahnke, coach FOTO AP/AFP v.a. slechts Vertrekdatum: 15 o kt Vertrekdata: 17 nov/7,14, 21,28 jan '17 Vertrekdatum: 15, 24 okt Vertrekdatum: 24 okt Vertrekdata: 24 okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318)58 09 58 Prijs p.p. o.b.v. 2ipers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9