Treinflirter T urkije weigert Lagendijk toegang G RATIS BLIJF MOBIEL MET MOLENAAR CAPRI PRO S 3-wiel* A 6 NI NYNKE DE JONG Bel 0341 - 27 40 40 voor de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl Column Lagendijk mag Turkije niet meer in. „Daarvoor zou ik nu opeens een speciale vergunning nodig hebben", aldus de oud-Groen- Links-politicus en Turkije-ana- list die sinds 2009 in Istanboel woont. „Mij is te verstaan gege ven dat ik eerst een speciaal vi sum moet aanvragen bij de I\irk- se ambassade in Den Haag. Ik weet niet of dit klopt of dat het alleen maar een drogreden is. Misschien is het alleen maar een pesterijtje. Ik weet het op dit mo ment echt niet. De Nederlandse ambassadeur in Ankara gaat uit zoeken wat er aan de hand is." Sinds november 2010 schreef Lagendijk kritische columns over het Turkse regeringsbeleid voor de Gülen-kranten Zaman en Today's Zaman totdat die in maart van dit jaar werden overge nomen door de Turkse overheid. Hij gaf ook les aan de Gülen-uni- versiteit Süleyman Shah in Istan boel. Het was één van de vijftien universiteiten die kort na de mis lukte staatsgreep gesloten wer den, omdat ze banden hadden met de Gülen-beweging. Lagendijk, die gisteren om 5 uur 's middags arriveerde op het Sabiha Gökcen-vliegvcld aan de Aziatische kant van Istanboel, moest de nacht doorbrengen in een slaapverblijf met buitenlan ders wie de toegang tot Turkije is geweigerd. Met het eerstvol gende vliegtuig naar Amsterdam werd hij vanochtend om half 9 terug naar Nederland gestuurd. Toen hij afgelopen dinsdag ver trok, was zijn verblijfsvergun ning één dag verlopen. Hij had de documenten bij zich waar mee hij kon bewijzen dat hij een nieuwe verblijfsvergunning had aangevraagd, maar de afspraak bij de vreemdelingenpolitie daar voor is pas in januari. Voor de ze kerheid had hij in Nederland een elektronisch toeristenvisum aangeschaft, maar daarmee werd hij gisteren niet toegelaten. Lagendijk heeft de indruk dat hij op een soort zwarte lijst staat van 'probleemgevallen'. „Ik ver moed dat ze het me lastig willen maken en me willen intimideren. Tenminste, dat hoop ik. Ik hoop niet dat dit de voorbode is van dat ze me het land willen uitzetten." Als je een vrouw op de bek pakt zonder dat zij dat wil en een telefoon meejat, ben je gewoon een aanrandende dief 'De Treinflirter'. Ik weet niet wat er allemaal bij De Telegraaf op de redactie ge beurt, maar als ze dit 'flirten' vin den, dan zou ik op de kerstborrel maar een maliënkolder aantrek ken en sowieso nooit alleen naar het kopieerhok gaan. flirten? Flirten is een beetje naar een knapperd loensen, eens een knipoogje haar kant op werpen en haar vervolgens benaderen met een zin waarvan je achteraf ook denkt: wat een idiote openings zin. Ik noem een 'kom je hier va ker' of een 'deed het pijn toen je uit de hemel viel'. En als de tegenpartij afwijzend reageert, pak je je verlies als een echte vent. Zo werkt dat. Als je een vrouw op de bek pakt zonder dat zij dat wil, dan heet dat gewoon aanran ding hoor, jongens en meisjes van De Telegraaf. En als je daarna ook nog een telefoon meejat, ben je ge woon een aanrandende dief, ofte wel: een strafbare viespeuk. Als je zo'n man 'treinflirter' noemt klinkt het bijna alsof het meisje in kwestie zich gevleid moet voelen dat de idioot het op haar en haar telefoon gemunt had. Nee, mensen van De Telegraaf, écht treinflirten is de rubriek 'Hartkloppingen', die vroeger in NS-blad Rails stond, en die online nog altijd bestaat. Die korte be richtjes als 'In de intercity naar Den Haag zat ik tegenover een knappe blondine met een zak boerderijdrop. Je gaf me een drop je en we kletsten gezellig. Helaas moest ik er bij Gouda uit. Zin om eens verder te kletsen?' Hoffelijk en lief. Zo kan het ook, meneer de gore viespeuk in de trein richting Amersfoort. Een bericht op de site van De Telegraaf: op vrijdagavond werd er een meisje lastigge vallen in de trein bij Amersfoort. Een man probeerde haar te zoe nen en jatte haar iPhone. Het zal je maar gebeuren, je zit als vrouw alleen in de trein, en in eens komt er een goorlap op je af die je op de bek probeert te pak ken en vervolgens je telefoon jat. Dat is best een traumatische er varing. En hoe noemt De Telegraaf deze man? maandag 26 september 2016 @nynke Voormalig Europarlementariër Joost Lagendijk is gisteren bij terugkeer van een bezoek aan Nederland in Istanboel vastge houden door de politie. Mare Guillet Istanboel Maar goed, dan leg ik het ge woon nog een keertje uit. Wat is Molenaar is partner van ANWB en Veilic Verkeer Nederland "Bij aankoop van een vaste scootmobiel. Actie is geldig t/m 9 oktober 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6