Doorknokken siert Diederik AZC's verwelkomen mensen van buiten Beter een goede buur... 16 ZEELAND Een jongen die geboeid de benen neemt, twee dronken Polen die een alarm doen afgaan en nog wat inbraken en vechtpartijen. Het resultaat na een nachtje meekijkén over de schoude\ van politiechef Jeroen Trapman. [«TV Si Commentaar Diederik Samsom durft. Afgelopen zaterdag kandideerde hij zich tijdens de PvdA-ledenraad in Eindhoven voor het lijst trekkerschap van zijn partij, nadat hij dat een dag eerder al had aangekondigd met een video op een speciale website met de veelzeggende naam doorknokken.nl. Vier jaar geleden was hij ook lijsttrekker. Toen manoeuvreerde hij de PvdA vanuit een ogen schijnlijk kansloze positie bijna naast de WD. De sociaal-democra ten haalden 38 Kamerzetels, maar drie minder dan de liberalen die daarmee hun voorman Mark Rutte opnieuw in het Torentje zagen plaatsnemen. Samsom koos ervoor een kabinet te vormen mét zijn grootste tegenstrever. Veel kiezers hadden juist gedacht dat een stem op Samsom een stem tégen Rutte was. De partij raakte in een vrije val. De PvdA raakte twee zetels kwijt aan de afsplitsing DENK, en virtueel verdwenen er nog eens tientallen. Voor veel politieke leiders zou dat een reden zijn ge weest om op te stappen, maar niet voor Samsom. Als actievoerder voor Greenpeace was hij al een straatvechter, als politicus is hij dat nog steeds. Dat siert hem, in een tijd waarin de waan van de dag hoogtij viert en om de haverklap om iemands hoofd wordt ge vraagd. Samsom heeft gekozen voor een pragmatische koers. Liever mee aan het roer staan dan van de zijkant roepen hoe het (niet) moet. Die keuze, waar hij nog steeds achter staat, kan hem opbreken, want een groot deel van zijn achterban vindt dat hij hun idealen heeft verkwanseld. De PvdA-leden kunnen een andere lijsttrekker kiezen, als die zich beschikbaar stelt. Voorlopig twijfelen Ahmed Aboutaleb en Lodewijk Asscher of ze in het strijdperk moeten tre den. Samsom niet. Hij durft de confrontatie met de kiezers aan. Een groot deel van zijn achterban vindt dat hij hun idealen heeft verkwanseld J1 TERNEUZEN Als hoeder van het menselijk welzijn, kon Het Leger des Heils in Terneuzen zaterdag natuurlijk niet achterblijven op na tionale Burendag. De deuren van het korpsgebouw aan de Dijk- straat stonden wagenwijd open voor iedereen die op zoek was naar gezelligheid en een praatje. Er werd koffie geschonken en su perbuurvrouw Mina de Poorter, zelf al flink op leeftijd, bakte er wafels bij. En niet zomaar wafels, maar wafels in de vorm van een hartje, de liefde gaat immers ook door de maag. Ook aan de kinderen uit het cen trum van Terneuzen was gedacht, zij konden samen spelen op een springkussen. Almanak Die twee Brabantse dames zijn voor een weekendje bij een oom en tante in Zeeland. Actief als ze zijn, struinen ze alle acti viteiten in de regio af. Eén van de uitstapjes die ze graag wil len doen, is wandelen met ezels in Kamperland. Als ze informeren of er nog plekken beschikbaar zijn, blij ken er nog drie vrij te zijn. 'Tan te, heb jij misschien zin om mee te gaan', is de vraag. Tante kijkt naar haar man en zegt: 'Nee hoor meiden, ik wandel ie dere dag al met een ezel'. Man laat wapen achter op straat Inbreker loopt tegen de lamp Ramkraak in bedrijfspand Dronken 13-jarige valt door winkelruit Ze herinnert het zich nog goed: de bommen, het water, de ver woesting van alles wat haar dier baar was. „Ik heb geen kinderspul len meer, niks van vroeger", zegt Truus Soester. En daarom is de be jaarde Middelburgse zaterdag, schuifelend achter haar rollator, met haar dochter Carla naar de open dag van het asielzoekerscen trum in Middelburg gekomen. „Want voor deze mensen is het ei genlijk nóg erger. Wij werden in eigen land opgevangen. Zij heb ben het hunne moeten achterla ten." Dat deed ook Roland Saimah (39) die het oorlogsgeweld in de Syrische miljoenenstad Iatakia ontvluchtte. „Soms is er vijf da gen geen water, dagenlang geen elektriciteit", zegt de universitair geschoolde ICT-leraar. Het is er nu 'rustiger' maar nog altijd zijn er zelfmoordaanslagen en vanuit de bergen worden nog steeds ra ketten afgevuurd. Over twee maanden hoopt hij met zijn gezin herenigd te zijn. In Nederland zijn de mensen zo vriendelijk, hoorde hij. Mijn droom is dat mijn kin deren hier opgroeien." Ook in het AZC in Goes was het vandaag open dag. maandag 26 september 2016 li Superbuurvrouw Mina de Poorter bakt bij Het Leger des Heils in Terneuzen hartjeswafels voor de buren, foto camile schelstraete Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een 29-jarige man uit Vlis- singen is vrijdagavond rond 19.45 uur aangehouden om dat hij een vuurwapen in de Glacisstraat had achtergela ten. De politie zoekt naar getuigen. Het vuurwapen werd door een voorbijgan ger gevonden. Toen de poli tie een kijkje kwam nemen, fietste de vermoedelijke ei genaar net langs. De 29-jari- ge man uit Vlissingen werd door omstanders als eige naar aangewezen. TERNEUZEN Een 43-jarige man uit Ter neuzen is zaterdagavond op heterdaad betrapt toen hij wilde inbreken. Hij liep rond 23.50 uur met inbre kerswerktuig naar een voor malig café aan de Nieuwst- raat in Terneuzen. Een toe vallige voorbijganger had hem zien lopen en waar schuwde direct twee agen ten die op de hoek van de Noordstraat en de Nieuwst- raat stonden. De man is vastgezet in Torentijd. COLIJNSPLAAT De voorpui van een bedrijf aan de Jachthavenweg in Colijnsplaat is in de nacht van zaterdag op zondag vol ledig verwoest door een ramkraak. Getuigen hebben na een enorme klap, rond 03.15 uur, een bestelbusje weg zien rijden. Niet veel la ter werd eenzelfde bestel bus brandend in Kortgene aangetroffen op het Julia- naplein. Getuigen zagen een auto wegrijden, kort na dat de brand ontstond. GOES Een dronken 13-jarige jon gen is vrijdagmiddag door de ruit van een voormalig slij terij op de Rimmelandstraat in Goes gevallen. De jongen werd door omstanders staande gehouden. Volgens getuigen had de jongen uit Nisse sterke drank gedron ken. Hij krijgt waarschijnlijk een straf bij bureau HALT. Ondine van der Vleuten Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68