Truckrun: de mooiste dag van het hele jaar 'Dank u, Nehalennia!' 18 Interkerkelijke zangavond MIJN DORP MIJN STAD Het is voor veel Zeeuwen met een beperking één van de hoogtepunten van het jaar: de truck run in Kapelle. Want, wat is er nou mooier dan hoog boven het asfalt al toeterend door dorpen als Kattendijke, We- meldinge en Yerseke te toeren? Het schitterende weer was de kers op de taart. Tot blijdschap van de deelnemers stonden overal langs de route mensen te zwaaien naar de luid claxonnerende stoet van zo'n tachtig trucks. Eenmaal terug in Kapelle was het feest nog niet voorbij. Bij res taurant De Caisson werden de deelnemers getrakteerd op ham burgers met frietjes. Een mini-kin- derboerderij en livemuziek van zanger Ron Moerman, die de aan wezigen volop liet meezingen met de Nederlandstalige nummers, maakten het feest compleet. Eigenaresse Hilanda de Bruine werd drie jaar geleden, toen ze de zaak nog maar net had overgeno men, gevraagd mee te werken. „We zitten hier dichtbij de weg, de vrachtwagens kunnen parke ren op de Smokkelhoek." Het evenement vergt veel voor bereiding en ook tijdens de dag zelf moet er van alles geregeld worden. „Zo moesten mensen in een rolstoel via de laadklep van een andere vrachtwagen de cabi ne instappen", legt de Bruine uit. Omdat de zomerdrukte maar aanhield en het halve personeel al op vakantie was, was het behoor lijk aanpoten „Maar als je het één keer hebt gedaan, kun je niet meer terug. Ze rekenen dan ge woon op je!", lacht ze. „En voor mezelf wil ik elk jaar toch weer een beetje meer aankleden." De blije gezichten van de deel nemers, daar doet De Bruine het voor. „Samen met kerst, is dit voor mij de mooiste dag van het jaar." De Grote Kerk van Tholen houdt vrijdagavond 30 septem ber voor de eerste keer een in terkerkelijke mannenzanga- vond. De avond staat onder muzika le begeleiding van Peter Wil deman (orgel) en Cees het Jonk (dirigent) en heeft als thema 'Hoe liefheb ik Uw wo ning'. De algehele leiding is in handen van evangelist Jan van Dooijeweert. Aanvang van de zangavond is 19.30 uur, kerk open om 19.00 uur. Mystieke muziek, dans, witte ge waden en in het zand gekerfde symbolen... Voor onwetende voor bijgangers was het een vreemde gewaarwording. Maar als het aan initiatiefneemster Irma Bolijn ligt, zal het strandje bij de jachthaven vaker het toneel zijn van allerlei ri tuelen om Nehalennia. De godin die vroeger in Zeeland werd aan beden en waarvoor in Colijnsplaat een tempel is opgericht, werd za terdagmiddag door Bolijn en drie andere priesteressen symbolisch uit het water gehaald, 's Avonds werd de godin naar haar tempel gebracht. „In het voorjaar willen we haar weer terugbrengen naar zee. Het zou mooi zijn als we ver volgens ook volgend jaar weer een oogstfeest kunnen houden. Co lijnsplaat kan een heel mooi bede vaartsoord worden." De ceremonie werd door zo'n honderd mensen bijgewoond, wie wilde kon er ook aan deelnemen door het 'zuiverende water' van Nehalennia te ontvangen. Na de ceremonie waren er workshops. Zo konden mensen een Nehalen nia van riet maken, een orakel ma ken, een droomworkshop volgen of tijdens een wandeling met tem- pelgids Pim Schenkelaars meer te weten komen over de godin. Volgens Bolijn draait het oogst feest in essentie om het terugbren gen van een oergevoel en het aan halen van de band met moeder aarde. „Een moment om te zien wat je in jezelf kunt oogsten." IN DE REGIO LINTJES maandag 26 september 2016 Joeri Wisse SINT-ANNALAND Acht vrijwillige brandweerlieden zijn za terdag door burgemeester Ger van der Velde van Tholen ko ninklijk onderscheiden voor hun staat van dienst. Op de jaar lijkse bindingsavond in Sint-Annaland, werden (van links naar rechts) Jan van den Berg, Huib de Vos, Peter Verwijs, Chris Hage, Gabri Jansen, Gijs Vermaas, Corné van der Graaf en Bart Mulders benoemd tot Lid in de Orde van Oran- je-Nassau. Vijftien andere brandweermannen kregen de vrij- willigersmedaille Openbare Orde en Veiligheid wegens lang durige dienstverbanden uitgereikt, johanvan der heijden GOES Wijkcentrum De Spinne, 19.30 uur- Bridgecursus, HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur- Kaarten en Biljarten voor senioren. HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit kracht, souplesse, coördinatie en uit houdingsvermogen. KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur -Sjoelenen Biljar ten voor senioren. KRUININGEN Hof Cruninghe, Lan- geviele 41,19.30 uur - Optreden Zangver eniging Crescendo o.l.v. Marleen Daele- bout. RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00-16.30 uur- Kaarten voor senio ren. WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.00-10.00 uur- Allevo Lessen 'Be wegen voor 50+'. YERSEKE Moerplein, 19.15 en 20.15 uur - Bewe gingsuur voor senio ren. Kapelle Zanger Ron Moerman en Danny Dingemanse vermaken zich uitste kend na afloop van de T ruckrun bij Het Caisson, foto johan van der heijden THOLEN Met een rituele ceremonie, waar bij de vier elementen wind, wa ter, vuur en aarde centraal ston den, is op het strandje van Co- lijnsplaat zaterdag het eerste Ne- halennia's Oogstfeest geopend. Joeri Wisse Colijnsplaat Irma Bolijn (tweede van links) en andere priesteressen van Nehalennia. foto johan van der heijden WILHELMINA- DORP Zeeuwse Sien op bezoek bij Goese ouderen Bondenberaad Groot Goes houdt woensdag 28 sep tember haar jaarlijk se middag in het ka der van de bestrij ding van eenzaam heid en het opbou wen van een sociaal netwerk door oude ren. Dit jaar komt cabare tière Marijke van Peene, beter be kend als Zeeuwse Sien (foto), een op treden verzorgen. Deze middag vindt plaats in het Wilhel- minahuis in Wilhelmi- nadorp en begint om 14.00 uur. De zaal is open vanaf 13.30 uur. Toegang kost 4 euro inclusief een kop koffie of thee. GOES Inloop-koffiemid- dag Autisme Info Centrum Zeeland Autisme Info Cen trum Zeeland houdt donderdag 29 sep tember een in- loop-koffiemiddag. De middag is van 13.30 tot 16.30 uur, in Buurthuis De Pit in Goes. Tijdens de ze middag ontvan gen vrijwilligers de bezoekers met kof fie en thee. De Pit is te vinden aan de Appelstraat 2A. Specifieke vra gen kunnen van te voren gemaild wor den naar autismezeeland@ hotmail.nl of via tel. 06-44162779.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65