Mark Boot duldt nauwelijks tegenstand in Wemeldinge Gigi van de Wiel en Floortje zijn best gefokte paarden van Zeeland 16 Tijs van Aert is van alle markten thuis Vader twee keer op podium in Sittard Stephanie de Frel tevreden met kür Broertjes Huiden in vorm bij TTCM Tovaal raakt ongeslagen status kwijt De Middelburgers gaan dik ten onder tegen langskampioen Hilversum, maar oogsten wel lof. Tijs van Aert (24) uit het Belgische Essen en uitkomend voor de Nederlandse club De Mol uit Dordrecht was zaterdag de sterkste in de veldrit van Kruiningen. Hij reed weg bij zijn concurrenten en kon na afloop ge huldigd worden als winnaar in deze eerste koers van de West-Brabantse veldritcompe- titie WBVC. Ook op de weg komt Van Aert tot behoorlijke resultaten, maar het veld is voor hem geenszins een alternatief. Ook daarin komt hij goed uit de verf. Peter de Braai (foto) uit Terneuzen was de beste Zeeuw. Hij finishte als zesde. Mountainbiker Milan Vader uit Middelburg is zaterdag in Sittard tweede geworden op het Nederlands kampioenschap Eliminator, achter Daniel Prijkel. De eliminator is een af valrace: de besten gaan steeds door naar de volgende ronde. Een dag later won de talentvolle Walche- naar de slotwedstrijd voor de Pearl Izumi Cup, die eveneens in de Limburgse plaats was. Hij hield onder anderen olympiër Rudi van Houts achter zich. Ook Zoë Mulder uit Heinkenszand (nieuwe ling-meisjes) won in Sittard. Mick van Dij- ke uit Colijnsplaat werd derde bij de nieu welingen. Beiden eindigden na zeven wed strijden bovenaan in het klassement. PAARDENSPORT Evenals een dag eerder in de klassieke Grand Prix-proef behaalde Stephanie de Frel zaterdag in de kür de achtste plaats op het prestigieuze internatonale dressuurcon- cours in het Franse Saumur. De amazone uit Koewacht scoorde 68,90 procent. „Ik ben tevreden, maar het kon beter", ver telde ze. „Zanyo was iets minder scherp dan in de klassieke tour. Toen liep hij super en kwamen we slecht één tiende procent te kort voor een B-kaderscore. Maar het was voor hem zijn internationale debuut en hij was voor het eerst vijf dagen van huis." Na de vier punten van vorige week moch ten de tafeltennissers van eerstedivisionist TTC Middelburg dit weekeinde vijf punten bijschrijven. De promovendus speelde op bezoek bij Scyedam met 5-5 gelijk. De nieuwelingen Arjan en Elwin Huiden waren beiden met twee punten de 'groot verdieners' aan Middelburgse kant. Ook de dubbel werd in winst omgezet. Door de remise draait TTCM na twee speel ronden goed mee in de eerste divisie. Met negen punten staat de ploeg tweede. Vroege exit Poleij Veldrijden Oemoemenoe verloor zaterdag in de ereklasse dik (met 54-14) bij Hilversum. Toch oogstten de Mid delburgers complimenten van de regerend landskampioen. Tovaal begon in Roosendaal slecht tegen Bekaro en kwam na het uitvallen van enkele spelers nooit echt in de wedstrijd. Na een 10-0-achter- stand bij rust verloren de Goesena- ren met 29-17. Oemoemenoe bood de landskam pioen in de beginfase goed partij en de thuisclub opende pas in de tiende minuut de score. Daarbij maakte Hilversum handig gebruik van verwarring bij de Middelbur gers, die dachten een penalty mee te krijgen. Tien minuten later scoorde Hil versum opnieuw, maar na een half uur bracht de Zuid-Afrikaan Na het uitvallen van Piotr Moleda werd voor Bekaro duidelijk dat er iets te halen viel tegen Tovaal Mykele Webster Oemoemenoe na een vlotte aanval terug tot 14-5. Joey Luitwieler benutte de con version. Kort daarna dacht Web ster opnieuw te scoren, maar zijn tweede try werd afgekeurd. Hilversum scoorde nog wel en voerde de voorsprong na rust in snel tempo op naar 40-7. Oemoe menoe bleef met snelle uitvallen echter voor gevaar zorgen en tien minuten voor tijd bracht Yedney America de achterstand terug tot 40-14. In de slotfase liep de thuis ploeg nog uit naar 54-15. Bekaro-Tovaal 29-17: Tovaal ken de een slechte start tegen het eveneens ongeslagen Bekaro. Na het uitvallen van Piotr Moleda ontbeerde de Goese driekwartlijn stootkracht en werd het voor de thuisclub duidelijk dat er best wat te halen viel. Voor rust scoorden de agressie ver spelende Brabanders twee keer en direct na rust werd het 17-0. Thomas Griep en Ernst Ber- man brachten Tovaal terug (17-7), maar Bekaro liep op een simpele wijze uit naar 22-7. Maurice Boel houwers en Matthijs van Roem- burg scoorden nog wel, maar Beka ro won uiteindelijk met 29-17. Marit Huige uit Nisse sleepte za terdag in Nieuw- en Sint Joosland, met de door haar vader Piet gefok te merrie Gigi van de Wiel de titel 'best gefokt Zeeuws springpaard' in de wacht. De Vlissingse Nadia van Schaik en de merrie Floortje van Fokker Cees Elebaas uit Elle- meet pakte voor de tweede keer op rij de dressuurtitel. Twee foutloze manches met de Canturo-dochter Gigi van de Wiel en een acht voor de manier van springen en gaan tussen de hin dernissen, bezorgden Huige de ti tel. „Gigi is mijn oogappeltje. Ze is geboren op mijn verjaardag en ik kreeg haar als cadeau. Het is een bewerkbaar en werkwillig paard, met een superinstelling." Michelle Evertse eindigde met de door Gerard Kloet uit Nieuw- land gefokte Carlos-zoon Eduard op de tweede plaats. De combina tie uit Nieuw- en Sint Joosland scoorde het beste in de KWPN-be- oordeling, maar een springfout in de barrage was fataal. „Ik kan mijn paard niets verwijten. Hij sprong super, maar ik was zelf te gretig." In de strijd om het best gefokte dressuurpaard liepen Van Schaik en de Negro-dochter Floortje met de megascore van 74,01 procent naar goud. Het zilver en brons gin gen naar de door Leunus van Lie ren uit Schore gefokte merrie Hexagon's Homemade (73,42) en de ruin Hexagon's G-Point (72,72). Wielrennen De series in de MX2 4-takt wer den gewonnen door Mark Boot uit Burgh-Haamstede en een pri ma rijdende Nancy van de Ven uit Vlissingen. De laatste sloeg alle aanvallen van de mannen af. In de finale nam Boot meteen het initiatief. Van de Ven kwam al in de openingsfase ten val en be reikte als vijftiende de finish. Ach ter Boot legde Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen beslag op de tweede plaats. De MXi-klasse kende een mage re bezetting. De strijd aan de kop was er echter niet minder om. In beide manches mocht Kevin Spruijt uit Meliskerke als snelste openen. In beide manches trok Stefan Hage uit Kapelle echter in de slotfase de overwinning naar zich toe. Roy Gijsel (Heikant) ken de een mindere dag en moest Cas per Ovaa (Oost-Souburg) nog voor zich dulden. Bij de MX2 2-takten was de Belg Bo de Clercq in beide manches de sterkste. De beste Zeeuw was Bart Kuzee uit Waarde op de vierde plaats. Bij de veteranen was er op nieuw een fraaie zege voor Tho mas Adriaanse uit Lewedorp. Op zijn Aprilia zette hij de toon. De rest kon onder aanvoering van Erik van der Wekken uit Zierik- zee slechts volgen. Danny van de Bosse uit Ovezande was bij de 85CC kleinen wielen op dreef. Hij won beide manches, voor Bryan Nelis uit Yerseke. Bij de grote wielen werd Mats Leeuwesteijn uit Vlissingen twee de. Raven Huiszoon uit Koudeker- ke won de 50CC. maandag 26 september 2016 VELDRIJDEN MOUNTAINBIKEN TAFELTENNIS Slechts 35 se conden duurde de Grand Prix van Zagreb za terdag voor judo ka Sam van 't Westende. Voor de Vlissinger het door had, lag hij in zijn eerste par tij tegen de Ame rikaan Alexan der Turner in een houdgreep. Daar kwam hij niet meer uit. l Wielrenner Ar jan Poleij uit Krui ningen heeft af gelopen week einde twee po diumplaatsen be haald in België. Zaterdag werd hij tweede bij een nieuwelin- genkoers in Ber- lare. Een dag la ter werd hij der de in Lichtervel- de. l Lindy van Anrooij uit Kapelle is za terdag tweede geworden bij de elite-vrouwen tij dens een veldrit in Stabroek. Haar zus Shirin werd in Dordrecht der de bij de nieuwe lingen-meisjes, terwijl Erik Boer uit Wolphaarts- dijk als vijfde ein digde bij de elite en beloftes. Eervol verlies Oemoemenoe Hans Markusse Vlissingen Ereklasse. Hilversum-Oemoemenoe 54-14: Derde klasse. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland I De zusjes Megan en Maureen Arens uit Kruinin gen hebben een wielerwedstrijd in Oosterhout ge wonnen. Megan reed in Catego rie 1, terwijl haar zus in Categorie 4 uitkwam. In categorie 4 kwam hun broer Finn als zesde over de eind streep. Mark Boot heeft in Wemeldinge de derde wedstrijd voor het open Zeeuws kampioenschap in de drukbezette MX2 4-takt klas se op zijn naam geschreven. Herman Heuvink Wemeldinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60