VVS'92 verrast met zege in eerste wedstrijd 15 RCS maakt na rust gehakt van GPC Vlissingen Ook Arnemuiden is nog altijd foutloos. Leon van Belzen was met twee goals en drie assists de grote man op bezoek bij Jong Ambon. Arnemuiden, RCS en Yerse ke deden in de derde klas se A van het zaterdagvoet bal wederom van zich spreken, want het trio boekte de vier de zege op rij. Arnemuiden zette Jong Ambon met 5-0 opzij, RCS maakte na rust gehakt van streekge noot GPC Vlissingen (6-1) en Yerse ke won zonder spits Arjen de Koeijer met 1-0 bij de zaterdagtak van VC Vlissingen. Walcheren pakte de eer ste punten van het seizoen door een 5-0-zege op VCK, dat nog wel altijd tegen de nul aankijkt. Vlissingen-Yerseke 0-1: Naast Yerse ke miste ook Vlissingen in Morad Bo- bouh zijn topscorer. „De eerste helft was Yerseke feller, beter en kregen ze meer kansen", sprak Vlissin- gen-trainer Renato Dijkstra. In de 35ste minuut leidde dat, na een fout bij Vlissingen, tot de 0-1 van Guus de Leeuw. In de tweede helft was Vlissingen sterker, maar bleven meer goals uit. RCS-GPC Vlissingen 6-1: Voor rust geen doelpunten, maar drie minuten na rust stond het dankzij goals van Marlo Janisse en Yordi Nijland al 2-0. Met een prachtige actie maakte Nic ky van Merrienboer er 3-0 van, waar na Mike Schrooten uit een corner te gen scoorde. Op het eigen kunstgras liep RCS door treffers van Nijland, Ja nisse en Van Merrienboer vervol gens uit naar een ruime zege tegen degradant GPC. hebben geen kansen weggeven en tachtig minuten geheerst", sprak Ar- nemuiden-trainer Nick Corré. Leon van Belzen was bij alle goals betrok ken. Hij produceerde zelf de 0-1 en 0-2 en was de aangever bij de 0-3 van Jarco Boogaard. Direct na rust bood Van Belzen Jordi van Koeverin- ge de kans op 0-4, en die werd be nut. Daarna werd het schouwspel minder, maar leidde een steekpass van Van Belzen nog wel tot de 0-5 van wederom Boogaard. Kruiningen-Kapelle 0-0: Het duel be gon een kwartier later omdat er een nieuwe leidsman gevonden moest worden. Arbiter Wirken haakte in de warming-up af nadat hij een bal te gen zijn hoofd geschoten kreeg. Cees Toorenaar trad op als zijn vervanger. Door de zege op VCK (5-0) is Walcheren eindelijk van de hatelijke nul af In een rommelig duel had Kapelle vervolgens de beste kansen en maak te die ploeg de meeste aanspraak op de zege, maar goals vielen er niet. Lewedorpse Boys-'s-Heer Arends- kerke 0-2: „Een slechte wedstrijd", vond Adriaan Nieuwenhuijse „Maar nu hebben we al tien punten. Dat was vorig jaar wel anders", vulde de Arendskerke-trainer zichzelf aan. Voor rust kreeg LeBo de nodige kan sen, maar in de 70ste minuut hielp de promovendus de bezoekers in het zadel. Na een misverstand achterin opende Ricardo Kriekaard de score. Vlak voor tijd kopte Michiel Bouw man uit een voorzet van Michel Ha- rinck de 0-2 binnen. Krabbendijke-Colijnsplaatse Boys 5-0: In het eerste halfuur kreeg Co- lijn nog wel wat kansen, maar na de 1-0 van Pierre Borgo (30ste minuut) veranderde dat beeld. In de slotfase van de eerste helft liep Krabbendijke via Danny Weber en Jeroen Sent - met zijn eerste officiële goal - uit naar 3-0. Na rust scoorden de broers Rens en Elco Jansen nog. Walcheren-VCK 5-0: „Eindelijk: de eerste drie punten zijn binnen", rea geerde Kevin Hollander. De trainer van Walcheren zag dat na een rom melige openingsfase Mark van der Eijk de score opende. Hollander: „Daarna zijn we niet meer in de pro blemen geweest." Nog voor rust til den Bart Chermin, Wouter van Bel zen en Louis Ponte de score naar 4-0. Veertien tellen na rust konden alle goede bedoelingen van VCK te rug de kast in, want toen maakte Van Belzen al de 5-0. Een flinke opsteker voor debutant WS'92, dat Sliedrecht Sport steeds tot de achtervolging dwong. De thuisploeg begon heel goed en nam vooral door een prima opslag het initiatief. Een door een slechte start opgelopen ruime achterstand kon in de tweede set, ondanks een eindsprint, niet meer worden weg gepoetst. Hard werkend kwam WS'92 in een enerverende derde set opnieuw op voorsprong. Hal verwege de vierde set had de thuis ploeg geen antwoord op een goede Sliedrechtse opslagserie. In de be slissende set nam WS'92 weer het initiatief en dat loonde. Leython-Forza 3-1 (26-24 28-26 16-25 25-21): Een prima wedstrijd van Forza, dat met één punt karig werd beloond. De Schouwse for matie totaliseerde meer setpunten, maar verloor de eerste twee sets met het kleinst mogelijke verschil. Forza speelde als een hecht team, voerde de opdrachten goed uit en Door een sterke vijfde en beslissende set trok de promovendus aan het langste eind knokte voor elke bal. „We hadden mooie klappen in de aanval en ver dedigend werd er zeer goed ge werkt", vond coach Hennie van Liere. „Dan is het zuur als je ver liest. Maar het spel geeft vertrou wen." BOK-Stevo 4-0 (25-13 28-26 25-18 25-16): Zonder tot grote hoogte te moeten groeien was BOK een maatje te groot voor het op veel plaatsen gewijzigde Stevo. BOK profiteerde in de eerste set van de hoge foutenlast bij de tegen standsters en had met uitzonde ring van in de tweede set voortdu rend het initiatief. BOK-Saturnus/Hendriks Coppel- mans 2 1-3 (23-25 25-21 23-25 20-25): BOK begon zonder hoge verwachtingen aan het eerste com petitieduel, omdat er nogal wat spelers ontbraken. Met diverse as piranten in de basis bood de thuis ploeg niettemin prima partij. Dat resulteerde in twee nipte setneder lagen en in het tweede bedrijf zelfs in onverwachte winst. On danks het verlies hielden de Kapel- lenaren dan ook een goed gevoel aan het duel over. Westphal Kozijnen-AVC'87 3-1 (25-17 25-22 16-25 25-20): De Zeeuwen waren incompleet en ble ken zonder libero in verdedigend opzicht kwetsbaar. Omdat de Thoolse pass matig was, kon ook in aanvallend opzicht nauwelijks gevaar worden gesticht. De thuis ploeg stelde zich met succes in op de voorspelbare AVC'87-aanval en moest alleen in de derde set het initiatief aan de bezoekers laten. Mmvm&i HhHNHHI maandag 26 september 2016 De Leeuw held van Yerseke Klaas Verspoor Vlissingen Jong Ambon-Arnemuiden 0-5: „We Arnemuiden maakte op bezoek bij Jong Ambon (rood) geen fout. Het werd 0-5. FOTO LEX DE MEESTER De volleybalsters van VVS'92 zijn de competitie in de derde divisie goed begonnen. De Vlissingsde debutant wees Sliedrecht Sport 3 met 3-2 terug. De vrouwen van BOK lieten in het openingsduel al het eerste bonuspunt bijschrij ven. Het uit de derde divisie gede gradeerde Stevo werd met lege handen naar Zeeuws-Vlaanderen gestuurd: 4-0. Peter van Kouteren Vlissingen Vrouwen. WS'92-Sliedrecht Sport 3 3-2 (25-15 21-25 26-2415-2515-8): Mannen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59