Ti# e t t Tom Wuyts neemt Kloetinge bij de hand Apollo'69 nog altijd zonder fouten, In slotfase vallen goals bij Provoost schiet wéér vier keer raak MZC'11 als rijpe appelen 13 i We zijn de afgelopen weken al goed bezig. We drukken dat nu uit in doelpunten «fc.. r^r-év,? Klundert-Dauwendaele 3-2: Dau- wendaele leek met de o-i van Maarten van Vooren op weg naar de eerste punten, maar via Eric Fuanani kwam Klundert op 1-1. Aan beide goals kleefde een bui- tenspellucht. Na rust kreeg Dau- wendaele een penalty, waaruit Van Vooren zijn ploeg op 1-2 zet te. Door goals van Fuanani en Grace Kitenge stond Dauwendae- le na afloop toch met lege han den. De Meeuwen-FC Axel 1-1: Voor rust had FC Axel het beste van het spel, maar was Robin Dek dicht bij de 1-0. In de 64e mi nuut moest keeper Mitchell Braafhart toezien hoe hij werd uitgekapt door Jordan Francke: 1-0. Collega-keeper Jesse Kerkho- ve maakte daarna zijn enige slip pertje van het duel. Hij tastte mis bij een voorzet, waarna Den nis le Feber in de 73e minuut de verdiende 1-1 binnenkopte. Als een verrassing kwam de dikke 4-0-zege zaterdag op Almkerk niet voor Tom Wuyts. „We zijn de afgelopen weken al goed bezig", vond de aanvaller van eersteklas ser Kloetinge. „We hebben dat nu kunnen uitdrukken in doelpun ten." Wel als een verrassing kwa men zijn eigen drie doelpunten. „Want dat is me nooit eerder ge lukt." Sterker nog, hij scoorde nog nooit vaker dan één keer per wed strijd. Dat was een lekkere binnen komer als diepste spits. De voor gaande duels stond Tom de Bonte op die plaats, maar trainer Arie van der Zouwen posteerde hem nu op het middenveld. „Hij deed het goed als spits, maar met zijn werklust en kracht komt hij ook op het middenveld tot zijn recht." Wuyts verhuisde daardoor van rechtsvoor naar de spitspositie. „Het maakt me niet zo veel uit waar ik sta", zei hij. Maar na zijn hattrick van zaterdag lijkt zijn kostje in de punt gekocht. Vooral KARAKTERISTIEK de tweede goal was een briljant je. Stefan Quinten pompte de bal blind in de zestien. Wuyts contro leerde de vuurpijl met een gevoe lig voetje en schoot kiezelhard bin nen in de korte hoek. Daarmee beloonde Kloetinge zichzelf voor een goede eerste helft. Vooral het eerste kwartier stormde het. Timo Jansen, Tom Wuyts, Tom de Bonte en Julius Bliek kregen de kans om te sco ren, voordat Wuyts eindelijk de verdiende 1-0 maakte. Hij rondde een goede voorbereiding van Xan der van der Poel af. Tot de 2-0 van Wuyts domineerde Kloetinge zon der veel te creëren. Na de pauze kwam Kloetinge niet meer in de problemen. Hele maal niet meer toen Remy Rood enburg van Almkerk zijn tweede gele kaart kreeg voor een overtre ding op Wouter Duvekot. Uit de daaruitvolgende strafschop vol tooide Wuyts zijn hattrick. Het slotakkoord was voor invaller Cor né de Jonge, die de bal met zijn linker heerlijk binnenkrulde. De rustgevende marge bood Van der Zouwen de gelegenheid twee spelers hun debuut te laten maken in het toch al jeugdige elf tal: Can Özgan en Kaj Walraven. „Ik merk wel een verschil met vo rig seizoen", aldus Wuyts. „Er zijn veel jonge jongens bij de selectie gekomen. Daardoor heb ik een iets andere rol. Ik wil daarin een belangrijke schakel zijn." Zaterdag was hij dat. Kloetinge sloot zo aan in de subtop. Koplo per Heinenoord heeft slechts drie punten meer. En dan heeft de club ervaren rotten als Daan Es- ser, Mark Schuit en Remco van Tiggele nog achter de hand. „Het was niet best van onze kant, maar we winnen toch. We heb ben nu vier keer gewonnen en doen het gewoon goed. Kwaden damme had eigenlijk wel recht op meer", aldus De Geus. Voor ZSC'62 was het wederom een heerlijke zaterdag. Met mooie combinaties en sterk voetbal werd Cadzand met een 10-1-nederlaag terug naar Zeeuws-Vlaanderen ge stuurd. Voor de thuisploeg scoor de Robin Provoost weer vier keer en daarmee brengt hij zijn totaal nu op elf treffers in vier duels. Apollo'69-Kwadendamme 2-0 (1-0). Rick de Kok 1-0 en Jean-Paul Harthoorn 2-0. De ploeg uit Zierikzee maakt voet ballend stappen en kwam in Zuid-Holland goed voor de dag. „Vooral verdedigend stond het als een huis", vond trainer Alexander van Keulen. „Iedereen hield zich aan de afspraken en de tactiek werd goed uitgevoerd. We loerden op de counter en dat leverde ons twee goede mogelijkheden op." MZC'11 had 81 minuten zicht op een punt. Daarna vielen de LRC- goals als rijpe appelen. „Dat het 1-0 wordt, oké. Optisch gezien wa ren zij beter, dus dat kan nog. En de 2-0 was ongelukkig, uit een twijfelachtige penalty", vertelde Van Keulen. „Maar daarna knakte er iets in de ploeg. Je mag dan niet nóg twee goals weggeven, maar dat deden we wel. Dat is niet goed." MZC'11 is na vier duels nog al tijd puntloos, net als Zuidland. Die ploeg komt aanstaande zater dag op bezoek in Zierikzee. >>uman maandag 26 september 2016 na rust toe f m "^acrOn ,-v Dylan Adelaar maakt het SSV-doelman Luuk van Gilst moeilijk. Adelaar scoorde twee keer in de topper, foto dirk jan gjeltema Rudy Boogert Kloetinge Kloetinge-Almkerk 4-0 (2-0). 17. Tom Wuyts 1-0, 42. Tom Wuyts 2-0, 64. Tom Wuyts 3-0 (straf schop), 75. Corné de Jonge 4-0. Scheidsrechter: N. El- derson (Zaamslag). Rode kaart (2x geel): 63. Remy Roodenburg (Almkerk). Ge le kaart: Julius Bliek (Kloe tinge). Aantal toeschou wers: 450. Kloetinge: Matthew Len- tink; Timo Jansen, Jaap Es- ser (85. Kaj Walraven), Julius Bliek, Rowan Amper- se; Roy Mulder, Tom de Bon te, Stefan Quinten; Wouter Duvekot (65. Corné de Jon ge), Tom Wuyts, Xander van der Poel (83. Can Özgan). —Tom Wuyts Na een fraaie aannname haalt Tom Wuyts vernietigend uit voor zijn en Kloetinges tweede goal tegen Almkerk. foto johan van der heijden Het geluk was zaterdag eens aan de zijde van Apollo'69. De ploeg van Rohan de Geus speel de waardeloos, maar won wel met 2-0 van Kwadendamme. Robin Hamelink Vlissingen Smerdiek-Hansweertse Boys 5-1 (5-0). Marco Wagner 1-0, Sander Vroegop 2-0,4-0 en 5-0, Shane Co- gels 3-0 en Aleksandar Veljanoski 5-1. SPS-Vosmeer 2-1 (1-1). Leonard Quist 1-0 en 2-1 en Thijs van Zanten 1-1. Wemeldinge-WIK'57 3-0 (1-0). Dennis Wissen 1-0 en 3-0 en Dave Schipper 2-0. Bijzonderheden: Ro de kaart voor WIK'57-speler Bart Boot. ZSC'62-Cadzand 10-1 (6-0). Jos Erades 1-0, Robin Provoost 2-0, 4-0, 5-0 en 9-0, Mark Provoost 3-0 (strafschop), Bilal Alaskar 6-0, Andrey Derzhavets 7-0, Barry van der Stel 8-0, Nicky van der Velden 10-0 en Giovanni Keijmel 10-1. OFB-Wolfaartsdijk 3-1 (1-0). Christi- aan Lodder 1-0, Ricardo van Beve- ren 1-1, Kevin Goemaat 2-1 en Joeri Gebuis 3-1. Waarde-Stavenisse 0-2 (0-2). Lo renzo van Haatten 0-1 en Julian Elenbaas 0-2. Weer slaagde MZC'11 er in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal niet in de nul weg te poetsen. En weer gaf de ploeg de wedstrijd in korte tijd uit han den. Op bezoek bij LRC werd het 4-0 en vielen alle goals in de laatste acht minuten. Daniel Vervelde Leerdam JOr foton' oer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57