Simpele zege voor Hoek Heinkenszand heeft de smaak dit seizoen wél te pakken 12 TWEEDE KLASSE E OVERZICHT Serooskerke wint met uitblinker Alex Jobse met 5-1 van DBGC en is de nieuwe nummer twee achter de Bruse koploper. Na zes competitieduels bezet Hoek de tweede plaats, met drie punten achterstand op koploper Achilles Veen. Zaterdag komt DFS, dat maar één punt minder heeft dan Hoek, naar Zeeuws- Vlaanderen. Daarna volgen een uitwedstrijd bij Zwaluwen en een thuisduel met Spijkenisse, de nummer drie in de stand. Uit die drie duels moet Hoek eigenlijk ze ven of negen punten halen, om dit seizoen een serieuze rol te kun nen spelen in de hoofdklasse A. Na die drie duels volgt de beker wedstrijd bij Arnemuiden. „De wedstrijd tegen DFS is za terdag een topper", zei Tant, die dan wellicht zijn systeem weer aanpast. Tegen Noordwijk (2-1) LABELWOORD koos hij voor 3-5-2, tegen Smits- hoek was het zaterdag 4-4-2. Lio nel Fitsch moest op de bank plaats nemen, Kyle Doesburg speelde voorin naast Josimar Pattinama. „We waren vandaag de betere ploeg en hebben verdiend gewon nen. Het is dat we het een paar keer slecht uitspeelden, anders hadden we met grotere cijfers ge wonnen." Guillaume Clinckemaillie open de na tien minuten de score, Patti nama maakte er na een balverove ring van Nathan Lagrou na een half uur 0-2 van. Na rust was Patti nama de aangever bij de 0-3 van Alexander Embrechts. Invaller Bjarne de Vreeze verzorgde, op aangeven van opnieuw Lagrou, het slotakkoord: 0-4. Voor Embrechts, die ook tegen Sliedrecht scoorde, was het zijn tweede treffer van het seizoen. De Belgische verdediger is een aan winst. Embrechts speelt sober, maakt weinig fouten en wint veel duels. Daarnaast heeft hij een goe de pass in zijn rechter. Voor Tant, die bij Club Brugge al met Em brechts samenwerkte, is hij onom streden. „Alex raakt niet snel in pa niek", zei de trainer. „Hij trekt zijn mond niet snel open, maar heeft wel een bepaalde autoriteit in zijn spel. Daarmee dwingt hij respect af bij zijn medespelers." De Belgische verdediger kon de ze zomer na een proefperiode een contract bij FC Dordrecht teke nen, maar koos vanwege zijn stu die in Brugge voor een overgang naar Hoek. „Ik wil het graag probe ren op de lerarenopleiding", zei Embrechts. „De komende tijd zal ik merken of het iets voor mij is. En als het niet lukt, kan ik mis schien nog proberen om in het be taalde voetbal terecht te komen. Maar eerst maar eens proberen om met Hoek te promoveren." Embrechts vertelde dat hij deze zomer direct in de spelersgroep werd opgenomen. „Niemand had zoiets van: daar komt weer een Belg." Voetballen in Nederland be valt hem prima. „Het is anders dan in België, veel opener. Dat ligt me, omdat ik het meer van mijn voetballend vermogen dan van mijn duelkracht moet hebben." a een o-o-ruststand won Bruse Boys in de tweede klasse E met 4-0 van SSV'65. Het was een doelpuntrijke speelron de, want in de zes duels waarbij Zeeuwse clubs betrokken waren vielen 31 goals. Zaamslag maakte er zes tegen Nieuwdorp (6-2), Serooskerke won knap met 5-1 van Den Bommel en Terneuzen- se Boys won met dezelfde cijfers van Oostkapelle. Bruse Boys-SSV'65 4-0: „Het eer ste halfuur was SSV heer en meester, 4-0 is geflatteerd", er kende Marco Groeneveld. De ex-trainer van SSV'65 en huidige trainer van Bru zag SSV'65 veel kansen krijgen, maar doelman Mark Giljam hield Bru overeind. In de 55e minuut zorgde Dylan Adelaar voor de 1-0 en via Dome- nique van den Berge werd het 2-0. Adelaar en Willemse strooi den in de 76e en 86e minuut meer zout in de Goese wonden. Bij SSV'65 ontvingen trainer Romeo van Aerde en leider Ad van Gilst na afloop rood van arbi ter Kuijntjes wegens opmerkin gen over de leiding. De leidsman verzuimde bij een 1-0-tussen- stand rood te geven aan Martij n Lindhout. Hij kreeg twee gele kaarten, waarvan er in het boekje van Kuijntjes één op Olaf Wil- lemses conto kwam. Zaamslag-Nieuwdorp 6-2: De eer ste zege voor trainer Tom Nieu- welink. Zijn ploeg begon slecht aan het duel, want na twee minu ten zorgde Stefan van de Kloos ter voor de 0-1. Na tien minuten pikte Zaamslag het op en na een assist van Maikel Krans scoorde Peter Dieleman de 1-1. Op aange ven van Dieleman tekende Koen Post in de 21e minuut voor de 2-1 en vijf minuten later werkte Niek Luime de 3-1 binnen. Na rust liep Zaamslag door goals van Dieleman, Luime en Dennis van Passel uit naar 6-1. Uit een strafschop deed Van de Klooster nog wat terug. Terneuzense Boys-Oostkapelle 5-1: „Dit hadden we nodig", sprak Boys-trainer Diederik Hiensch na twee nederlagen op rij. Bart van Fraeijenhove opende de score, maar Amine El Bek- kaoui bracht Oostkapelle weer langszij. Via Ruud Hoogesteger kwam de thuisploeg nog voor rust op 2-1. „We maakten het na rust vrij snel af. Doelpunten uit balveroveringen en snelle uitval len", aldus Hiensch. Van Fraeijen hove, Sander Oonk en Jordi Maas waren trefzeker. Serooskerke-Den Bommel 5-1: Alex Jobse was met twee goals en drie assists de uitblinker. „We be gonnen slecht en de eerste helft was niet overtuigend", sprak Seroos-leider Ruud Luteijn. De rappe Wesley Bakker scoorde al na vijf minuten de 0-1, maar nog geen 120 tellen later herstelde Yannick Wondergem de schade. Na goed werk van Jobse zette Björn Francke Seroos op 2-1. Na rust maakte Seroos het karwei af. Roy Koole zag een inzet in de kruising verdwijnen, Jobse scoor de op aangeven van Jonathan Ple- ijte de 4-1 en kort voor tijd strafte Jobse geklungel in de defensie af. „Het gaat lekker. Vergeleken met vorig seizoen zijn we er sterker op geworden. Ik had er wel op ge hoopt dat het zo goed zou gaan. Nu komt er een lastige serie aan. Maar tegen DwO'15 deden we het gewoon weer: goed voetballen en veel doelpunten maken", aldus Van den Houten. Ook bij Hoedekenskerke werd er na afloop weer gejuicht. Tegen FC de Westhoek werd met 3-1 ge wonnen. De bezoekers kwamen nog wel op voorsprong (0-1), maar via de counter sleepte de thuis ploeg alsnog de zege binnen. Veere-MZVC 4-2 (2-0). Jelle Lukas- se 1-0, Michael Strenk 2-0, Robin de Rijke 3-0, Alexander Bom 3-1, Thijs van der Laan 4-1 en Patrick Joossens 4-2. maandag 26 september 2016 Jannes Tant draaide er niet om heen. „Dit was geen goede wed strijd." Hoek had zojuist Smits- hoek met 4-0 opzij gezet, maar daar had zijn ploeg zich niet bo venmatig voor moeten inspan nen. De tegenstand was matig, Hoek scoorde op de juiste mo menten en weet nu dat er drie belangrijke weken aan komen. Barry van der Hooft Barendrecht Smitshoek-Hoek 0-4 (0-2). 10. Guillaume Clincke- maillie 0-1, 30. Josimar Pat- tinama 0-2, 66. Alexander Embrechts 0-3,90. Bjarne de Vreeze 0-4. Scheidsrechter: W.M. Kieft (Putten). Gele kaart: John de Ronde, Patrick Fonseca, Nick van Katwijk, Diego Staas (allen Smitshoek) en Thomas van Renterghem (Hoek). Aantal toeschouwers: 350. Hoek: De Jonghe; Wilson, Embrechts, Siereveld, Van Renterghem; Lagrou, Vande- pitte, Clinckemaillie (77. De Groote), Martens (81. De Vreeze); Pattinama en Does burg. Bruse Boys slaat Klaas Verspoor Vlissingen Alex Jobse was bij alle vijf doelpunten van Serooskerke te gen DBGC betrokken. Hij scoor de zelf twee keer en was bij de andere drie doelpunten de aan gever. De spelers van Hoek vieren de 0-1 van Guillaume Clinckemaillie op bezoek bij Smitshoek. foto martin hulsman/orange pictures In de vierde klasse A van het za terdagvoetbal is Heinkenszand bezig aan een goed seizoen. De formatie van Niek van den Hou ten versloeg zaterdag DwO'15 met 4-1 en heeft na vier wedstrij den al zeven punten bij elkaar gespeeld. Robin Hamelink Vlissingen Nieuwland-Noormannen 1-3 (1-0). André Goedhart 1-0 (strafschop), Erwin Pouwelse 1-1, Rens Janisse 1-2 en Jens Flipse 1-3. Bevelanders-Domburg 4-1 (2-0). Bart de Bruine 1-0 en 3-0, Justin Re- meijnse 2-0, Sander Willemse 3-0 en Bajram Bajra 4-1. Heinkenszand-Dw0'15 4-1 (2-0). Rowan de Jonge 1-0 en 2-0, We sley de Jonge 3-0, Jeroen Kedde 4-0 en Jordy Bongers 4-1. Hoedekenskerke-FC de West hoek 3-1 (1-1). Delano Westerink 0-1, Emiel Almekinders 1-1, Martijn Rijk 2-1 en Sander Rijk 3-1. Spui-Zeeland Sport 0-6 (0-4). Mo hammed Alhajiji 0-1 en 0-4, Zeki Mayo 0-2 en 0-6, Soufian Bohadi 0-3 en Hicham Azzanagui 0-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56