Koffie, zon en een broodje maken de zaterdag goed Burgh kleurt weer geel dankzij de Burendag Kleuren blijkt een enorm rustgevende hobby 19 BURENDAG IS ONTMOETEN EN SAMEN DINGEN DOEN A ZIERIKZEE „Je kan eens kennis maken met andere mensen", zegt Jannie Snijders. Ze zit op het plein voor kinderboerderij De Punt in Zierikzee aan tafel met Nelly van der Linde, Fien van der Bijl en Frederika Vis. Op tafels staan bolussen, wor stebroodjes, crackers en er is vers fruit. „Het is een ontmoe tingsplek", zegt Frederika Vis. „Ik ben niet het type die zo maar mensen aanspreekt." Maar met een broodje en een kop koffie gaat het allemaal veel gemakkelijker. De zon en het warme weer doen de rest. Ze wisselen wat nieuwtjes uit, en vertellen over activiteiten van het Rode Kruis. „Ga ook eens mee", zegt Nelly van der Linde. „Dat is gezellig." De Punt doet vaker mee aan Bu- rendag, maar dit jaar werd voor het eerst afgetrapt met een brunch voor wijkbewoners. „Een succes", oordelen alle man nen en vrouwen. De activiteiten bleven niet be perkt tot een brunch. Er was veel meer te doen. Verschillen de bedrijven uit de wijk kon den zich presenteren en de Eritrese Rahwa liet iedereen proeven van haar zelfgemaakte koeken en koffie. Die, legt ze uit, wordt gemaakt door de kof fie te koken op gloeiende kolen. „Ik ben blij dat ik gegaan ben", zegt Fien van der Bijl. Zaterdag was het Burendag. Dat werd op veel plaatsen op Schouwen-Duiveland gevierd. Soms door samen te eten, op andere plekken door samen dingen te doen. Een greep uit de activiteiten. BURGH Tiendui zend narcissen la gen zaterdagoch tend klaar om de grond in te gaan. Een idee van stich ting Burghse Dag om het dorp in het voorjaar op te fleu ren. De Burendag was een mooie aan leiding en dus trok menig Burghenaar de oude schoenen aan om mee te hel pen. De gemeente had wat voorwerk gedaan door een sleuf te graven rond om de kerk. Het eni ge wat de vrijwilli gers nog moesten doen was de bollen er in zetten. En dat ging in een snel treinvaart. De een legde alles keurig in het gelid, de ander hield van een meer natuurlijke aanpak. Wat het mooist uit pakt zal in het voor jaar blijken. Bollen planten was niet de enige activiteit. Kin deren versierden cupcakes die met al le vrijwilligers wer den opgegeten. BRUINISSE Geen mu ziek, geen rondren nende kinderen. In 't Opper is Bruinisse is Burendag op een an dere manier ingevuld. Daar zijn de bewo ners en bezoekers uit de buurt actief met spelletjes, bloemschik ken, voorlezen of kleuren. „Je ziet zo eens an dere gezichten", zegt Nelly van Hekke. Dat maakt de Burendag volgens haar zo leuk. Ze is aan het kleuren. Deze keer Mandala's die op blocknotes ge drukt zijn. „We doen dit we iedere dinsdag avond. We maken kaarten of boekenleg gers. Die worden ge plastificeerd en die verkopen we dan." Buurvrouw Ma van den Berge-Bouwens is ook aan de gang met de stiften en blocknotes. „Ik doe dit nooit", zegt ze. „Ik wil eigenlijk te snel klaar wezen." Ook voor buur vrouw Nelly Schraver is het lang geleden dat ze met stiften in de weer was. „Vroe ger deed ik het wel graag. Ik moet zeggen je wordt er wel rustig van." Dat vind ook Ti ny Kooijman. „Ik doe het meestal thuis. Ik heb een heel boek met Mandala's." Burendag is voor veel mensen een gemakkelijke manier om anderen te ontmoeten maandag 26 september 2016 Door Burendag zie je weer eens wat andere gezichten Janny Snijders, Nelly van der Linde en Fien van der Bijl aan tafel bij de Burendag. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA Levi (links) en Kick helpen mee met het planten van de bollen. Samen kleuren tijdens Burendag. V.l.n.r. Elly Schraver, Nelly van Hekke, Jo Maas en Tiny Kooiman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52