De Schelde maakt het onnodig spannend Geen centje pijn voor Hontenisse Eervolle nederlaag Oemoemenoe Verlies hockeysters Rapide Scheldesport verliest weer 18 Mannenteam van Rapide verliest in drie dodelijke minuten waarin drie tegendoelpunten vallen. Na een voortvarende start in de derde klasse van de hockeycompe- titie moesten de vrouwen van Ra pide gisteren duidelijk hun meer dere erkennen in Barendrecht: ï-S. Een goed spelend Olympia won simpel met 7-1 bij HSD. Bij de mannen verloor Rapide met 4-1 van Liberty. Olympia boog nipt (2-1) voor thuisploeg Bomme- lerwaard. Rapide-Barendrecht 1-5: De uit slag was geflatteerd, maar de winst stond buiten kijf. Baren drecht startte voortvarend en nam al na vijf minuten de leiding. Daarna krabbelde Rapide iets op, maar het Hulster team was toch steeds minder dan de bezoek sters. Op slag van rust werd het 0-2. Toen net na de hervatting Sop hie Claessens de 1-2 maakte, kwam er weer wat vertrouwen bij Rapide. Het was in dat stadium jammer dat persoonlijk falen aan de basis lag van de in feite beslis sende 1-3. Daarna counterde Ba rendrecht geroutineerd naar de riante eindcijfers. HSD-Olympia 1-7: Qua veldspel kon HSD bij vlagen aardig partij bieden in deze Zeeuwse derby, maar voor het doel was Olympia scherper. Halverwege was het 0-2. Na de hervatting liep een collec tief sterk Olympia uit naar een ge ruststellende 0-5, voordat Coco D'Olivo de 1-5 maakte. Daarna nam Olympia nog verder afstand. Voor dat team scoorden Carolien Zwart (2x), Pauline de Croocq (3x), Claire de Dobbelaere en Bir- git van der Zee. Liberty-Rapide 4-1: Op basis van de ontmoeting van vorig seizoen waren de verwachtingen hoog. Dat viel tegen. De dodelijke mo menten voor Rapide zaten tussen de elfde en de dertiende minuut. In dat korte tijdsbestek scoorde de thuisploeg, mede door per soonlijke fouten van Rapide, drie keer. Na de 4-0 redde Robert de Kerf de eer. gemis aan wisselspelers brak Olympia na de rust op. Ondanks een voortvarende eerste helft met een fraaie openingstreffer kwam Olympia naarmate de tweede helft vorderde steeds meer onder druk te staan. Tenslotte moest het in die tweede helft de winst uit handen geven. Voor de rust had Koen Boer jan fraai voorbereidend werk van Rinke Wijffels in de 0-1 omgezet. De Schelde nam vrij snel een i-o-voorsprong, waarna er een spannende eerste periode volgde met kansen voor beide ploegen. De teams waren aan elkaar ge waagd en pas in de laatste secon den, toen er een rommelige situa tie was waarbij van beide teams iemand naar de kant moest, nam het slimmere De Schelde een 2-o-voorsprong. Ook in de tweede periode had De Schelde een flitsende start en werd het snel 3-0. Toen het hal verwege de tweede periode ook nog eens 4-0 werd, leek de wed strijd gespeeld. Maar SWNZ bleef geconcentreerd waterpolo ën en gaf weinig meer weg. Het kwam zelfs terug op 4-1. De Schelde liet het begin derde periode wat zitten en het was SWNZ dat knap terugkwam tot 4-3. De Schelde maakte de 5-3, maar binnen twintig seconden was het 5-4. Er volgde een spannende laat ste periode, waarin beide ploe gen veel fouten maakten. De Schelde kwam op 6-4, maar even zo snel was het ook weer 6-5. SWNZ maakte echter een forse overtreding, waardoor De Schel de een strafwerp kreeg. Die werd onberispelijk binnengeschoten. Scores De Schelde: Ivar Jansen van Roosendaal en Niek Kampman 3, Sven Schieman 1. Hontenisse boekte in de derde klasse van het zondagvoetbal voor vrouwen gisteren de eerste over winning van dit seizoen. In Breda werd het tegen hekkensluiter Ba ronie 2 3-7. Terneuzen ging in de slotfase onderuit tegen koploper Sprundel: 2-3. In de vijfde klasse verloor Hul- sterloo met 1-7 van Vivoo 2 en Vo gelwaarde met 3-5 van Roosen daal. Terneuzen-Sprundel 2-3: Koplo per Sprundel nam al vroeg in de wedstrijd een voorsprong. Toen het kort na de rust ook nog eens 0-2 werd, leek de wedstrijd be slist. Door doelpunten van Sibel Asanov en Mandy Kloonen (tien minuten voor tijd) kwam Terneu zen echter sterk terug. Beloond met een punt werd dat niet, want in de slotminuut ging Sprundel er alsnog met de volle winst van door. Baronie 2-Hontenisse 3-7: Honte nisse kwam tegen Baronie 2 geen moment in de problemen. Nadat de thuisclub nog wel op 1-0 was gekomen, scoorden Emy van Hoye (3x), Fayka de Rooze en Kel ly van den Abeele nog voor de rust. Emy van Hoye (1-6) en Demy Bracke (7-2) waren na de hervatting de doelpuntenmakers. Pas in de laatste minuut werd het nog 7-3. TERNEUZEN De basketballers van Scheldesport leden hun twee de nederlaag in de tweede klasse. In Roosendaal was Blauw Wit met 82-58 te sterk. De Terneuzenaren begonnen goed, maar konden de zes punten voorsprong niet vasthouden. Na de eerste periode stond het 21-21. Verdedigend stond het goed en de aanval was ook goed op dreef bij Scheldesport. Tot aan de rust hiel den de ploegen elkaar in even wicht: 35-33. In de derde periode forceerden de Brabanders de beslissing door uit te lopen naar een marge van zestien punten: 63-47. Schelde sport wist zich toen geslagen. Bij Scheldesport waren Van Aalst en Matthijs Kingma topscorer met elk 15 treffers. Na twee uitwedstrij den gaat Scheldesport zaterdag thuis op zoek naar de eerste zege. Oemoemenoe bood de lands kampioen in de beginfase goed partij en de thuisclub opende pas in de tiende minuut de score. Daarbij maakte Hilver sum handig gebruik van ver warring bij de Middelburgers, die dachten een penalty mee te krijgen. Tien minuten later scoorde Hilversum opnieuw, maar na een half uur zette de Zuid-Afri kaan Mykele Webster na een vlotte aanval de stand op 14-5. Joey Luitwieler benutte de con version. Kort daarna dacht Webster opnieuw te scoren, maar zijn tweede try werd afge keurd. Hilversum scoorde nog wel en voerde de score na rust in snel tempo op naar 40-7. Oe moemenoe bleef met snelle uit vallen echter voor gevaar zor gen en tien minuten voor tijd bracht Yedney America de ach terstand terug tot 40-14. In de slotfase liep de thuisploeg nog uit naar 54-15. Het Goese Tovaal is in de derde klasse de ongeslagen sta tus kwijtgeraakt. Op bezoek in Roosendaal bij Bekaro, ook on geslagen, werd met 29-17 verlo ren. maandag 26 september 2016 Olympia is scherp voor het doel Ivar Jansen van Rosendaal is te snel voor de verdediging van SWNZ en schiet op het doel. fotocami LE SCHELSTRAETE Peter Snelders Vlissingen Vrouwen. Mannen. Bommeierwaard-Olympia 2-1: Een De waterpoloërs van De Schel de kwamen dit weekend in hun eerste wedstrijd thuis in actie tegen SWNZ uit Sint Michielsge stel. Het duel werd met 7-5 ge wonnen door de Zeeuwen. Ko Mechielsen Terneuzen Eddy van der Hooft Vlissingen Vijfde klasse. Hulsterloo-Vivoo 2 1-7 (1-3). Julia Rzepia 1-1. Vogelwaarde-Roosendaal 3-5 (1-1). Amber Mahu 1-0, Robin Jas 2-1 en 3-2. De rugbyers van Oemoeme noe verloren zaterdag in de ereklasse dik (met 54-14) bij Hilversum. Toch oogstten de Middelburgers complimenten van de regerend landskam pioen. Hans Markusse Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46