Vliegende start volleyballers van YVC Korfballers Zaamslag hebben geen kind aan 't Capproen ftl Landskampioen PKC legt TOP over de knie 17 We hadden op zijn minst vijf sets moeten spelen Next Volley Dordrecht 3-Stevo 3-1 (23-25 28-26 25-23 25-21): Te gen een mix van jong en oud hield Stevo in de eerste set lange tijd gelijke tred. Met een goede aanval en dito blokkering maakte de fusieclub in de slotfase het ver schil. Maar meer dan één punt ging er niet mee naar huis „We hebben onszelf tekortgedaan", vond trainer Guido de Beule. „We hadden op zijn minst vijf sets moeten spelen." De oefenmeester doelde vooral op het verloop van de tweede set. Daarin had Stevo drie setballen, maar trok de thuisploeg aan het langste eind. De Beule: „Pak je die, dan is er niks aan de hand. Bo ven de twintig: dat zijn de kren ten in de pap. Deze nederlaag is te wijten aan ons eigen onvermo gen." De Dordtse formatie wist ook de derde set met het kleinst moge lijke verschil naar zich toe te trek ken en wikkelde in de vierde set bekeken spelend af naar de beslis sende winst. Sic Pugno-Stevo 2 4-0 (25-16 25-12 25-19 25-18): Met een ten opzichte van vorig seizoen op veel plaatsen gewijzigd team bleken de mannen van Stevo 2 nog niet echt op elkaar ingespeeld. Dat leidde tot communicatiefouten, waar mee de Brabanders wel raad wis ten. In de tweede set had Stevo 2 geen antwoord op het servicege- weld van Sic Pugno. Na die oor wassing werd beter partij gebo den, zonder tot winst te komen. Vrouwen. BOK-Stevo 4-0 (25-13 28-26 25-18 25-16): Zonder tot grote hoogte te moeten groeien was BOK een maatje te groot voor het op veel plaatsen gewijzigde Stevo. De Kapelse ploeg profiteerde in de eerste set van de hoge Zeeuws-Vlaamse foutenlast en had met uitzondering van in de tweede set voortdurend het initia tief. Nadat BOK de tweede set nipt over de streep had getrokken, was er voor die ploeg geen vuiltje meer aan de lucht. Dat was vooral te wijten aan het povere spel van Stevo, dat heel de wedstrijd matig serveerde en erg wisselvallig speel de. YVC-Voltena 3 3-1 (25-22 25-23 21-25 25-22): Een kickstart van YVC, dat in de eerste set karakter toonde en de in een mum van tijd opgelopen 1-9-achterstand wist op te halen. Dat was vooral te dan ken aan een prima service (Sandra de Koeijer) en slagvaardigheid aan het net (Sydney Trapman). Na die opsteker denderde YVC in dezelf de vaart door. Dat resulteerde in een ruime voorsprong, die in de slotfase van de set maar net met winst kon worden verzilverd. In het derde bedrijf had de in per soonlijke fouten grossierende thuisploeg onvoldoende ant woord op de trefzekere midden- aanval van Voltena. Na dat verlies pakte YVC de draad weer op. Lang leek er geen vuiltje aan de lucht, maar met de winst in het vooruitzicht werd het angstvallig spelend nog billenknijpen. Next Volley Dordrecht 2-Stevo 2 3-1: Hoewel slechts met één punt huiswaarts werd gekeerd, konden de vrouwen van Stevo 2 een goed gevoel overhouden aan het duel. In een samenstelling met veel nieuwe speelsters werd duidelijk dat er veel rek in het team zit. Een aantal speelsters is overgekomen van het derde team, maar meteen vanaf het eerste fluitsignaal deed Stevo 2 goed mee. Meer dan een punt zat er echter niet in. De korfballers van Zaamslag ge bruikten de vierde wedstrijd als een veredelde oefenpot. Daarin zette het de puntjes op de i met de blik op waardiger tegenstan ders dan 't Capproen (20-8-ze- ge). De jeugdige ploeg uit Helle- voetsluis kon zich geen moment meten aan oud-derdeklasser Zaamslag. De 10-3-ruststand ge tuigde daarvan. Onder het op lopende kwik hamerde coach In ge Bekaert erop de discipline na rust vast te houden. Daarin slaag de haar ploeg wonderwel. Het spel bleef op orde en van gemak zucht was geen spoortje zicht baar. Dat er toch drie wisselspe lers werden ingebracht, was uit luxe en ingegeven door de war me omstandigheden. Onder an deren Linda Hamelink, niet hon derd procent fit en dus op de bank begonnen, maakte haar op wachting. De verse krachten zorgden voor nieuw elan. Na vier speelrondes gaat Zaam slag onbedreigd en zonder punt verlies aan de leiding in de vier de klasse H. Zaterdag gaat Zaam slag op bezoek bij nummer twee ZKV. Als ook die partij in Zuid- land wordt gewonnen, slaat de ploeg al in een vroeg stadium een enorm gat met de concurren ten. Hoewel de veldcompetitie dan nog negen speelrondes te gaan heeft, neemt Zaamslag zo al een voorschot op de titel. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 7, Marco van Reeuwijk 5, Jesse Ha melink en Marjan Verhage 2, Linda Hamelink, Marjolein Verpoorte, Daphne de Vos en Erwin Verhelst 1. Debutant TOP weigerde zich te verstoppen en trok tegen PKC vol ten aanval. De vraag was wel: hoe groot is de inhoud van de Arne- muidse motor was? Het antwoord kwam na de stand van 10-8. In het kwartier voor rust tilde de ploeg van de internationals Richard Kunst, Laurens Leeuwenhoek, Danny den Dunnen, Nadhie den Dunnen en Lara Boonstoppel de stand naar 20-10. In die fase was het tempo van PKC te machtig voor TOP. In de tweede helft trok PKC in het eerste kwartier door naar 30-14. In de laatste twintig minu ten kreeg TOP de kans om nog wat terug te komen. Typerend voor hun instelling grepen de rood-witten die met twee handen aan, zodat ze met opgeheven hoofd van het veld konden stap pen. maandag 26 september 2016 De volleybalsters van YVC ken den in de eerste klasse een flit send begin. De nieuwkomer ver sloeg Voltena met 3-1 en liet de eerste vier punten bijschrijven. Alle teams van Stevo kenden een valse start. Peter van Kouteren Vlissingen Mannen. —Guido de Beule, trainer van Stevo (mannen) BOK-speler Onno Oele wipt de bal over de verdediging van Stevo. foto johan van der heijden JaapJan Ritsema Zaamslag Fortis 6-BKC 8-6. Scores BKC: Sandra de Reu 3, Mariëlle Faas, Koen de Bliek en Bart de Baare allen 1. Naar verwachting waren de korf ballers van TOP zaterdag niet opgewassen tegen die van lands kampioen PKC. In Papendrecht legde de thuisploeg, met tal van internationals in het veld, de Ar- nemuidenaren in fases waarin het even aanzette over de knie. Met 34-20 leed TOP de grootste nederlaag in de ereklasse. JaapJan Ritsema Papendrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45