Boot duldt nauwelijks tegenstand Erwin van den Broeke draait in Hoek warm voor marathon 16 Tijs van Aert is van alle markten thuis Vader twee keer op podium in Sittard Broertjes Huiden in vorm bij TTCM Stephanie de Frel tevreden met kür Pearle blijft aan kop in eerste divisie De driebanders uit Sluiskil winnen ternauwernood van nieuwkomer Burgmans Biljarts. Tijs van Aert (24) uit het Belgische Essen en uitkomend voor de Nederlandse club De Mol uit Dordrecht was zaterdag de sterkste in de veldrit van Kruiningen. Hij reed weg bij zijn concurrenten en kon na afloop ge huldigd worden als winnaar in deze eerste koers van de West-Brabantse veldritcompe- titie WBVC. Ook op de weg komt Van Aert tot behoorlijke resultaten, maar het veld is voor hem geenszins een alternatief. Ook daarin komt hij goed uit de verf. Peter de Braai (foto) uit Terneuzen was de beste Zeeuw. Hij finishte als zesde. Mountainbiker Milan Vader uit Middelburg is zaterdag in Sittard tweede geworden op het Nederlands kampioenschap Eliminator, achter Daniel Prijkel. De eliminator is een af valrace: de besten gaan steeds door naar de volgende ronde. Een dag later won de talentvolle Walche- naar de slotwedstrijd voor de Pearl Izumi Cup, die eveneens in de Limburgse plaats was. Hij hield onder anderen olympiër Rudi van Houts achter zich. Ook Zoë Mulder uit Heinkenszand (nieuwe ling-meisjes) won in Sittard. Mick van Dij- ke uit Colijnsplaat werd derde bij de nieu welingen. Beiden eindigden na zeven wed strijden bovenaan in het klassement. Na de vier punten van vorige week moch ten de tafeltennissers van eerstedivisionist TTC Middelburg dit weekeinde vijf punten bijschrijven. De promovendus speelde op bezoek bij Scyedam met 5-5 gelijk. De nieuwelingen Arjan en Elwin Huiden waren beiden met twee punten de 'groot verdieners' aan Middelburgse kant. Ook de dubbel werd in winst omgezet. Door de remise draait TTCM na twee speel ronden goed mee in de eerste divisie. Met negen punten staat de ploeg tweede. PAARDENSPORT Evenals vrijdag in de klassieke Grand Prix-proef behaalde Stephanie de Frel zater dag in de kür de achtste plaats op het presti gieuze internatonale dressuurconcours in het Franse Saumur. De amazone uit Koe wacht scoorde 68,90 procent. „Ik ben tevreden, maar het kon beter", ver telde ze. „Zanyo was iets minder scherp dan in de klassieke tour. Toen liep hij super en kwamen we slecht één tiende procent tekort voor een B-kaderscore. Maar het was voor hem zijn internationale debuut en hij was voor het eerst vijf dagen van huis." Vroege exit Poleij Veldrijden Hoe benauwd kan een overwin ning zijn. De driebanders van Dal- linga.com weten er na de wed strijd tegen het in de eredivisie de buterende Burgmans Biljarts alles van. Dallinga.com-Burgmans Biljarts 5-3: Jean Paul de Bruijn en Pa trick Vasseur wonnen voor de pau ze en brachten de stand op 4-0. De Bruijn kon tegenstander Rik van Beers pas na 27-28 van zich af schudden door fraaie series van 8 en 5. Hij zegevierde met 40-32. Vas seur en Johan Royers hielden el kaar lang in evenwicht; Vasseur haalde pas aan het eind de winst naar zich toe: 40-38. De inwoner van Cadzand trekt de lijn die hij in België inzette in Nederland door. Scoorde hij bij de zuiderburen regelmatig boven 1.000 gemiddeld, in de eredivisie lukte dat hem vorige week voor het eerst. Nu werd zijn moyenne van 1.176 beloond met een krappe winst. „Ik ben een stuk rustiger ge worden en dat zorgt voor betere re sultaten", zei hij na afloop. Het overkomt Frédéric Caudron niet vaak, maar nu verloor hij. On danks een gemiddelde van 2.176. Zijn jonge landgenoot Marco Janssen stuntte met 2.353 en won met 37-40 in slechts 17 beurten. Op de andere tafel vochten Steven van Acker en Bert van Manen een taai gevecht uit, dat voor de thuis ploeg bijna verkeerd afliep. Van Manen kwam op voorsprong en finishte als eerste. Van Acker moest er in de nabeurt nog 5 ma ken. Die kwamen er tot groot en thousiasme van de thuispubliek: 40-40. Pearle Opticiens-W. v.d. Sanden 6-2: Pearle is na drie ronden de trotse en ongeslagen leider in de eerste divisie. Dion Bergmans stond nog in de vakantiemodus en verloor kansloos van Sven van Ors- haegen. De anderen wonnen alle maal. Eddy Leppens klopte met grote overmacht Jack van Peer: 40-19 in 32 beurten. Ludo Dielis had even eens weinig moeite met Mare Roofthooft en won met 40-25 in evenveel beurten. Jens van Dam versloeg Volkan Cetin royaal. Hij domineerde de hele partij, maar had zeven beurten nodig voor de laatste twee puntjes. Zo werd het 40-33 in 42 beurten. 's Lands Welvaren-Polka Print 2-6: De spannende streekderby kreeg een verrassende winnaar. Ri- nus Pankow versloeg namens de thuisploeg Meerten Dallinga, maar Jean Paul de Kraker trok na een ma tig duel met Tonnie van Iwaarden de stand weer gelijk. De topper tus sen Francis Forton en Koen Saver ging verrassend naar Saver, die met 36-40 won en de bezoekers op voorsprong zette. De beslissing viel in de strijd tussen Michael Vink en Louis Dallinga. De eerste leidde met 33-30, waarna zeven missers op rij hem en zijn team fa taal werden. De eindstand was 33-35- Mark Boot heeft in Wemeldinge de derde wedstrijd van het open Zeeuws kampioenschap in de drukbezette MX2 4-takt klasse op zijn naam geschreven. De series in de MX2 4-takt wer den gewonnen door Mark Boot (Burgh-Haamstede) en Nancy van de Ven (Vlissingen). De laatste sloeg alle aanvallen van de man nen af. In de finale nam Boot met een het initiatief Van de Ven kwam al in de openingsfase ten val en bereikte als vijftiende de fi nish. Achter Boot legde Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen be slag op de tweede plaats. De MXi-klasse kende een mage re bezetting. De strijd aan de kop was er echter niet minder om. In beide manches mocht Kevin Spruijt uit Meliskerke als snelste openen. In beide manches trok Stefan Hage uit Kapelle echter in de slotfase de overwinning naar zich toe. Roy Gijsel (Heikant) ken de een mindere dag en moest Cas per Ovaa (Oost-Souburg) nog voor zich dulden. Bij de MX2 2-takten was de Belg Bo de Clercq in beide manches de sterkste. De beste Zeeuw was Bart Kuzee uit Waarde op de vierde plaats. Schaken Met verschillende doelen waren ze naar Hoek gekomen, Erwin van den Broeke en Edwin de la Ruelle. Natuurlijk hadden ze een goede tijd voor ogen in Om d'n Oek, een trimloop over bijna zestien kilo meter. Winnaar Van den Broeke neemt over twee weken deel aan de marathon van Eindhoven en De la Ruelle wilde wel weer eens 'lekker kunnen lopen'. Na verloop van tijd voelde De La Ruelle aan dat hij Van den Broeke niet meer kon volgen. De Axelaar liep daarna naar de over winning en doorbrak de hegemo nie van Mark Verhage, die de laat ste paar maanden veel won. Van den Broeke heeft een moei zame periode achter de rug. Na verschillende fysieke ongemakken heeft hij zich voorgenomen om weer eens aan het grote werk te ruiken. „Ik heb besloten dat ik ga proberen om de marathon in Eind hoven te lopen. Ik heb nu al be hoorlijk wat trainingskilometers in de benen. Zelfs ben ik hier naar toe komen lopen en voeg daarbij ook nog eens de kilometers van deze wedstrijd. Ik moet zeggen dat ik me goed voel", vertelde hij na de finish op het Molenplein in Hoek. „Lang heb ik met Van den Broe ke opgelopen, maar na een kilome ter of tien heb ik gezegd dat hij maar alleen door moest gaan. Ik voelde dat het te lastig werd om zijn hoge tempo bij te houden. Nu nog verder wat opbouwen en dan zal het wel weer goedkomen", al dus de Koewachtse atleet, die het verschil kon beperken: 1.04.51 om maandag 26 september 2016 VELDRIJDEN MOUNTAINBIKEN TAFELTENNIS Slechts 35 se conden duurde de Grand Prix van Zagreb za terdag voor judo ka Sam van 't Westende. Voor de Vlissinger het door had, lag hij in zijn eerste par tij tegen de Ame rikaan Alexan der Turner in een houdgreep. Daar kwam hij niet meer uit. l Wielrenner Ar jan Poleij uit Krui ningen heeft af gelopen week einde twee po diumplaatsen be haald in België. Zaterdag werd hij tweede bij een nieuwelin- genkoers in Ber- lare. Een dag la ter werd hij der de in Lichtervel- de. l Lindy van Anrooij uit Kapelle is za terdag tweede geworden bij de elite-vrouwen tij dens een veldrit in Stabroek. Haar zus Shirin werd in Dordrecht der de bij de nieuwe lingen-meisjes, terwijl Erik Boer uit Wolphaarts- dijk als vijfde ein digde bij de elite en beloftes. Dallinga komt met schrik vrij Joop van den Oudenhoven Sluiskil Herman Heuvink Wemeldinge n De Belgische schaker Igor Van- duyhuys heeft het elfde HWP jeugdschaaktoer nooi op zijn naam geschre ven. Met zes punten uit zeven duels hield hij de oude re jeugdspelers Lydia Dubbel dam en Joost van Eenennaam onder zich. Erwin van den Broeke won zater dag de trimloop Om d'n Oek in Hoek. De Axelaar gaf Edwin de la Ruelle uiteindelijk het nakij ken. Wim de Vos Hoek 1.05.17.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44