Zaamslag stelt orde op zaken Hattrick is een lekkere binnenkomer in slotfase vallen goals bij VOOr Kloetinge-spitS Tom WuytS MZC'11 als rijpe appelen 13 We maakten het na rust vrij snel af door goals uit balveroveringen en counters In België moet je geconcentreerd naar de wedstrijd toewerken, hier staat de muziek aan voor mij is. En als het niet lukt, kan ik misschien nog proberen om in het betaalde voetbal te recht te komen. Maar eerst maar eens proberen om met Hoek te promoveren." Kleedkamer Embrechts vertelde dat hij de ze zomer direct in de spelers groep werd opgenomen. „Nie mand had zoiets van: daar komt weer een Belg." Voetballen in Ne derland bevalt hem tot nu toe pri ma. „Het is heel anders dan in België, veel opener. Dat ligt me, omdat ik het meer van mijn voet ballend vermogen dan van mijn duelkracht moet hebben." In de kleedkamer gaat het er ook anders aan toe dan in België. „Daar moet je geconcentreerd naar de wedstrijd toewerken, hier staat de muziek aan. Dat was bij FC Dordrecht ook al zo. Ik heb er even aan moeten wennen, ook aan de muziekkeuze. Die kan bij ons nog wel wat beter...." Zaamslag maakte er zes tegen Nieuwdorp (6-2), Serooskerke won met 5-1 van Den Bommel en Terneuzense Boys zegevierde met dezelfde cijfers tegen Oostkapelle. Bruse Boys-SSV'65 4-0: „Het eer ste halfuur was SSV heer en mees ter, 4-0 is geflatteerd", erkende Marco Groeneveld. De ex-trainer van SSV'65 en huidig trainer van Bru zag SSV'65 veel kansen krij gen, maar doelman Mark Giljam hield Bru overeind. In de 55ste mi nuut zorgde Dylan Adelaar voor de 1-0 en via Domenique van den Berge werd het 2-0. Adelaar en Willemse strooiden in de 76ste en 86ste minuut meer zout in de Goe- se wonden. Zaamslag-Nieuwdorp 6-2: De eer ste zege voor trainer Tom Nieuwe- link. Zijn ploeg begon slecht aan het duel, want na twee minuten zorgde Stefan van de Klooster voor de 0-1. Na tien minuten pik te Zaamslag het op en na een as- sist van Maikel Krans scoorde Peter Dieleman de 1-1. Op aange ven van Dieleman tekende Koen Post in de 21ste minuut voor de 2-1 en vijf minuten later werkte Niek Luime de 3-1 binnen. Na rust liep Zaamslag door goals van Dieleman, Luime en Dennis van Passel uit naar 6-1. Uit een strafschop deed Van de Kloos ter nog wat terug. Terneuzense Boys-Oostkapelle 5-1: „Dit hadden we nodig", sprak Boys-trainer Diederik Hiensch na twee nederlagen op rij. Bart van Fraeijenhove opende de score, maar Amine El Bekkaoui bracht Oostkapelle weer langszij. Via Ruud Hoogesteger kwam de thuis ploeg nog voor rust op 2-1. „We maakten het na rust vrij snel af. Doelpunten uit balveroveringen en snelle uitvallen", aldus Hiensch. Van Fraeijenhove, San- der Oonk en Jordi Maas waren trefzeker. Alex Jobse was met twee goals en drie assists de uitblinker. „We be gonnen slecht en de eerste helft was niet overtuigend", sprak Seroos-leider Ruud Luteijn. De rappe Wesley Bakker scoorde al snel de 0-1, maar nog geen 120 tel len later herstelde Yannick Won- dergem de schade. Na goed werk van Jobse maakte Björn Francke de 2-1. Na rust maakte Seroos het karwei af. Via een raak schot van Roy Koole in de kruising en twee keer Jobse werd het 5-1. Klundert-Dauwendaele 3-2: Dau- wendaele leek met de 0-1 van Maarten van Vooren op weg naar de eerste punten, maar via Eric Fuanani kwam Klundert op 1-1. Aan beide goals kleefde een bui- tenspellucht. Na rust kreeg Dau- wendaele een penalty, waaruit Van Vooren zijn ploeg op 1-2 zet te. Door goals van Fuanani en Gra ce Kitenge stond Dauwendaele na afloop toch met lege handen. De Meeuwen-FC Axel 1-1: Voor rust had FC Axel het beste van het spel, maar was Robin Dek dicht bij de 1-0. In de 64e minuut moest keeper Mitchell Braafhart toezien hoe hij werd uitgekapt door Jor dan Francke: 1-0. Collega-keeper Jesse Kerkhove maakte daarna zijn enige slippertje van het duel. Hij tastte mis bij een voorzet, waarna Dennis le Feber in de 73e minuut de verdiende 1-1 binnen kopte. Als een verrassing kwam de dikke 4-0-zege zaterdag op Almkerk niet voor Tom Wuyts. „We zijn de afgelopen weken al goed bezig", vond de aanvaller van eersteklas ser Kloetinge. „We hebben dat nu kunnen uitdrukken in doelpun ten." Wel als een verrassing kwa men zijn eigen drie doelpunten. „Want dat is me nooit eerder ge lukt." Sterker nog, hij scoorde nog nooit vaker dan één keer per wed strijd. Dat was een lekkere binnen komer als diepste spits. De voor gaande duels stond Tom de Bonte op die plaats, maar trainer Arie van der Zouwen posteerde hem nu op het middenveld. „Hij deed het goed als spits, maar met zijn werklust en kracht komt hij ook op het middenveld tot zijn recht." Briljantje Wuyts verhuisde daardoor van rechtsvoor naar de spitspositie. „Het maakt me niet zo veel uit waar ik sta", zei hij. Maar na zijn hattrick van zaterdag lijkt zijn kostje in de punt gekocht. Vooral de tweede goal was een briljantje. Stefan Quinten pompte de bal blind in de zestien. Wuyts controleerde de vuurpijl met een gevoelig voetje en schoot kiezel- hard binnen in de korte hoek. Daarmee beloonde Kloetinge zichzelf voor een goede eerste helft. Vooral het eerste kwartier stormde het. Na de pauze kwam Kloetinge niet meer in de problemen. Hele maal niet meer toen Remy Roo- denburg van Almkerk zijn tweede gele kaart kreeg voor een overtre ding op Wouter Duvekot. Uit de daaruitvolgende strafschop vol tooide Wuyts zijn hattrick. Het slotakkoord was voor invaller Cor- né de Jonge, die de bal met zijn linker heerlijk binnenkrulde. De ploeg uit Zierikzee maakt voet ballend stappen en kwam in Zuid-Holland goed voor de dag. „Vooral verdedigend stond het als een huis", vond trainer Alexander van Keulen. „Iedereen hield zich aan de afspraken en de tactiek werd goed uitgevoerd. We loerden op de counter en dat leverde ons twee goede mogelijkheden op." MZC'11 had 81 minuten zicht op een punt. Daarna vielen de LRC- goals als rijpe appelen. „Dat het 1-0 wordt, oké. Optisch gezien wa ren zij beter, dus dat kan nog. En de 2-0 was ongelukkig, uit een twijfelachtige penalty", vertelde Van Keulen. „Maar daarna knakte er iets in de ploeg. Je mag dan niet nóg twee goals weggeven, maar dat deden we wel. Dat is niet goed." MZC'11 is na vier duels nog al tijd puntloos, net als Zuidland. Die ploeg komt aanstaande zater dag op bezoek in Zierikzee. maandag 26 september 2016 langs Smitshoek De spelers van Hoek vieren de 0-1 van Guillaume Clinckemaillie. Fabian Wilson deelt lachend een compliment uit, geheel rechts Alexander Embrechts. foto martin hulsman/orange pictures —Alexander Embrechts Na een O-O-ruststand won Bru- se Boys in de tweede klasse E met 4-0 van SSV'65. Het was een doelpuntrijke speelronde, want in de zes duels waarbij Zeeuwse clubs betrokken wa ren vielen 31 goals. Klaas Verspoor Vlissingen Serooskerke-Den Bommel 5-1: Diederik Hiensch Rudy Boogert Kloetinge Weer slaagde MZC'11 er in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal niet in de nul weg te poetsen. En weer gaf de ploeg de wedstrijd in korte tijd uit han den. Op bezoek bij LRC werd het 4-0 en vielen alle goals in de laatste acht minuten. Daniel Vervelde Leerdam hos sluis* n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41