Superkoppel excelleert bij T erneuzen I Vrouwen I Jzendijke pakken eerste zege in de hoofdklasse l'tJ 12 HOOFDKLASSE A DERDE OVERWINNING Alexander Embrechts maakt zijn tweede treffer van dit seizoen. De Belgische verdediger is voor trainer Jannes Tant onomstreden. De openingstreffer van Verwei kwam tot stand na een fraaie een-twee met Kiran. Het derde doelpunt in de slotfase was een ju weeltje. Kiran etaleerde zijn klas se door met een onnavolgbare pas seerbeweging drie Brabantse te genstanders te kijk te zetten. De aanvaller omspeelde vervolgens doelman Bart de Bont en schoof de bal in het lege doel. Een minuut later kreeg Kiran van trainer Michel Leonhart zijn publiekswissel. „Het was een echt zaalvoetbaldoelpunt. Het was op intuïtie dat ik die actie maakte, maar dat doe ik wel meer. De tref fer werkte bevrijdend", zei Kiran na afloop. De rood-zwarten konden na de twee zware nederlagen (4-0 tegen Cluzona en 6-0 tegen Steenber gen) een succes goed gebruiken. Het vertrouwen was na afloop groot met het oog op de volgende wedstrijden tegen Grenswachters (thuis) en Philippine (uit). „Dat moeten zes punten worden", sprak Kiran gedecideerd. Ook volgens Verwei moet de ze ge een mooie serie opleveren. „We hebben een zwaar program ma gehad tegen titelkandidaten. Nu moeten we bewijzen dat we een goede reeks kunnen neerzet ten. Er zit binnen de groep vol- KARAKTERISTIEK doende kwaliteit om bovenin mee te doen." Verwei was vooral voor rust niet af te stoppen. Daarnaast viel de goede klik met Kiran op. „We voelen elkaar heel goed aan", verzekerde de uitblinker. Leonhart was vooral tevreden over de manier waarop de winst totstandkwam. „De laatste twee wedstrijden kregen we tien doel punten tegen. Dan moet je als trai ner ingrijpen. Al is er nooit sprake van paniekvoetbal geweest", verze kerde hij. De trainer schakelde te gen Hoeven over naar een Het was op intuïtie dat ik die actie maakte, maar dat doe ik wel meer. 4-4-2-systeem en zag tot zijn ge noegen dat die tactiek werd be loond met drie punten. In de warming-up bleek Jarno Waebeke niet fit genoeg om te spe len, terwijl een andere routinier - Remco van Leeuwen - door een knieblessure is uitgeschakeld. Ben Ongenae en Kiran waren de meest vooruitgeschoven spitsen. Op het middenveld moesten de lichtgewichten Douwe de Kok, Ja- mie Rademaker en Verwei niet al leen aanvallend, maar ook verdedi gend meters maken. Daartussen zorgde Remy de Die voor het evenwicht en dat lukte de verdedi gende middenvelder goed. De tactiek slaagde. Alhoewel de Terneuzen-verdediging bij mo menten kwetsbaar bleek. Hoeven profiteerde niet van de goede start met kansen voor Jim Franssen en Cyriel van der Veen. Uit de eerste, de beste aanval van de thuisclub miste Rademaker een kans. Vier minuten later was het raak door Verwei. Op slag van rust maakte Ongenae uit een straf schop de 2-0. Na rust drong Hoe ven sterk aan en dat leverde na een minuut al via Van der Veen de aansluitingstreffer op: 2-r. Ki ran maakte vijf minuten voor tijd aan alle onzekerheid een eind: 3-t. Jannes Tant draai de er meteen na af loop niet omheen. „Dit was geen goe de wedstrijd." Hoek had zojuist Smitshoek met 4-0 opzij gezet, maar daar had zijn ploeg zich niet eens boven matig voor moeten inspannen. De tegenstand was matig, Hoek scoorde op de juiste momenten en weet nu dat er drie belangrij ke weken aan komen. Na zes competitieduels bezet Hoek de tweede plaats, met drie KARAKTERISTIEK punten achterstand op koploper Achilles Veen. Zaterdag komt DFS, dat maar één punt minder heeft dan Hoek, naar Zeeuws- Vlaanderen. Daarna volgen een uitwedstrijd bij Zwaluwen en een thuisduel met Spijkenisse, de nummer drie in de stand. Uit die drie duels moet Hoek eigenlijk ze ven of negen punten halen, om dit seizoen een serieuze rol te kunnen spelen in de hoofdklasse A. Na die drie duels volgt de be kerwedstrijd in en tegen Arne- muiden. „De wedstrijd tegen DFS is za terdag een topper", zei Tant, die dan wellicht zijn systeem weer aanpast. Tegen Noordwijk (2-r) koos hij voor 3-5-2, tegen Smits hoek was het zaterdag 4-4-2. Lio nel Fitsch moest op de bank plaatsnemen, Kyle Doesburg speelde voorin naast Josimar Pat tinama. „We waren vandaag de betere ploeg en hebben verdiend gewonnen. Het is dat we het een paar keer slecht uitspeelden, an ders hadden we met grotere cij fers gewonnen." Guillaume Clinckemaillie open de na tien minuten de score, Pat tinama maakte er na een balvero vering van Nathan Lagrou na een half uur 0-2 van. Na rust was Pat tinama de aangever bij de 0-3 van Alexander Embrechts. Inval ler Bjarne de Vreeze verzorgde, op aangeven van opnieuw Lag rou, het slotakkoord: 0-4. Voor Embrechts, die eerder ook tegen Sliedrecht scoorde, was het zijn tweede treffer van het seizoen. De Belgische verdedi ger is een aanwinst. Embrechts speelt sober, maakt weinig fou ten en wint veel duels. Daarnaast heeft hij een goede pass in zijn rechter. Voor Tant, die eerder bij Club Brugge al met Embrechts sa menwerkte, is hij onomstreden. „Alex raakt niet snel in paniek", zei de trainer. „Hij trekt zijn mond niet snel open, maar heeft wel een bepaalde autoriteit in zijn spel. Daarmee dwingt hij res pect af bij zijn medespelers." De Belgische verdediger kon de ze zomer na een proefperiode een contract bij FC Dordrecht te kenen, maar koos vanwege zijn studie in Brugge voor een over gang naar Hoek. „Ik wil het graag proberen op de lerarenoplei ding", zei Embrechts. „De komen de tijd zal ik merken of het iets VLISSINGEN IJzendijke versloeg zaterdag SteDoCo met 2-1 in de hoofdklasse van het vrouwenvoet bal en boekte daarmee de eerste zege van het seizoen. Voor rust leek het daar niet op. IJzendijke speelde slap en verloor ieder duel. „Het was slappe hap en ik heb me staan ergeren aan de lijn tij dens de eerste helft", aldus Guust van de Velde. Zijn donderpreek in de rust hielp, want er kwam een heel ander IJzendijke terug uit de kleedkamers. De ploeg liet zien dat het kan voetballen. Carmen Foks maakte de gelijkmaker en Thea de Blaeij zorgde voor de winst. „Uiteindelijk is het een lekkere zege en die pakken ze ons niet meer af', vertelde Van de Velde. Smerdiek Speelde in de eerste klasse met 1-1 gelijk bij Rijnvogels. Oostkapelle won in de tweede klasse met 2-0 van UDO. CÖVtMERCïj maandag 26 september 2016 Het koningskoppel Mare Ver- wei-Can Kiran besliste gisteren voor Terneuzen het duel met Hoeven in de derde klasse A. De thuisclub won verdiend met 3-1. Aector Dooms Terneuzen Terneuzen-Hoeven 3-1 (2-0). 19. Mare Verwei 1-0, 45. Ben Ongenae (straf schop) 2-0, Cyriel van der Veen 2-1,85. Can Kiran 3-1. Scheidsrechter: P.F. de Vos (Oud-Gastel). Gele kaart: De- rek de Booij (Terneuzen), Jurgen Pertijs, Joost Blauw hof (beiden Hoeven). Aantal toeschouwers: 150. —Can Kiran Hoek freewheelt Barry van der Hooft Barendrecht Smitshoek-Hoek 0-4 (0-2). 10. Guillaume Clin- ckemaillie 0-1,30. Josimar Pattinama 0-2,66. Alexan der Embrechts 0-3,90. Bjarne de Vreeze 0-4. Scheidsrechter: W.M. Kieft (Putten). Gele kaart: John de Ronde, Patrick Fonse- ca, Nick van Katwijk, Diego Staas (allen Smitshoek) en Thomas van Renterghem (Hoek). Aantal toeschou wers: 350. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Alexander Embrechts, Giovanni Siere- veld, Thomas van Renter ghem; Nathan Lagrou, Re- guillo Vandepitte, Guillau me Clinckemaillie (77. Nick de Groote), Birgen Martens (81. Bjarne de Vreeze); Josi mar Pattinama en Kyle Doesburg. Spits Can Kiran was gisteren een van de uitblinkers bij Terneuzen tegen Hoeven. Hier viert hij zijn goal, de 3-1. fotocamileschelstraete Vierde klasse. Veere-HVV'24 3-2 (1-1). Caitlin Peeters 0-1, Dewi Mari- man 1-2. IJzendijke-Nieuwdorp/Patrijzen 3-1 (3-0). Dewi Kareis 1-0, Ria Knetsch 2-0, Yannick van de Akker 3-0. Vijfde klasse. Apollo"69-Steen 2-4 (1-4). Eva Ferket 0-1, Lianne Pollet 0-2, Froukje Jorritsma 1-3, Laura Hiel 1-4. Zeelandia Middelburg 2-Graauw/SDO 0-14 (0-8). Shari- da van Laere 4, Jeanette van Dries- sche 3, Kelsey Jonckheim 2, Melis- sa Kips ,Harmke de Zwart, Evenline Elemans, Sabrina Boonman, Jolan- da de Vos allen 1. DWO'15-Koewacht 5-2 (3-1). Nikki de Kind 3-1. Samantha de Kevie 4-2. Philippine-Zaamslag 0-10 (0-4). Alicia Huijsman 0-1, 0-2, Maaike den Hartong 0-3, Fleur Radema kers 0-4, Lindy Lucasse 0-5, Car men de Brouwer 0-6, Rademakers 0-7, Huijsman 0-8, Rademakers 0-9, Huijsman 0-10. Zaamslag 2-Walcheren 0-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40