Mart de Kroo schiet Goes naar Zeelandia Middelburg zege met nieuwe speelstijl kan weer niet winnen 11 Onbewuste Vlissingse hoogmoed wordt afgestraft Zeeuwse hoofdklasser laat kans liggen om koploper te worden. De ploeg verliest met 2-0 van de nog puntloze hekkensluiter EHC. Vlissingen verzuimde gis teren de leiding te ne men in de hoofdklasse B. Drie weken na de 3-0-nederlaag tegen Blauw Geel'38 in Veghel incasseerde de Walcherse formatie de tweede ne derlaag van het seizoen. Uitgere kend het tot zondag nog puntloze EHC/Heuts rekende af met onbe wuste Vlissingse hoogmoed: 2-0. De Limburgers, vooraf hekken sluiter zonder ook maar één keer te hebben gescoord, mikten na 510 minuten competitievoetbal zon der treffer ten koste van de Zeeuw en voor het eerst raak. EHC/Heuts KARAKTERISTIEK trok daarna een cordon van verde digers voor het eigen doel op. Met een ijzeren wil om te winnen en op soms onorthodoxe wijze hield de thuisploeg de rijen gesloten, om er bij vlagen met een luizige counter uit te komen. Dat resul teerde vijf minuten voor tijd in een tweede doelpunt. Ontgoocheld dropen de Vlissin- gers met stille trom af, om de won den in de kleedkamer te likken. Afgetroefd door een tegenstander die zich het snot voor de ogen had gewerkt, geveld door een paar spaarzame tegenstoten. „Dit is ze ker zuur", bevestigde Milton Roemeratoe. „We waren er vooraf voor gewaarschuwd om ze niet te onderschatten, maar het heeft mis schien toch meegespeeld dat ze nog niet hadden gewonnen. We waren vooral in de eerste helft heel slap." Hoessein Bouzambou, die zelf verwacht over een paar weken weer fit te zijn, sprak verwijzend naar de resultaten van de concur renten van een gemiste kans en stak de hand in Vlissings boezem. „Het is nu toch ook niet zo dat zij zo bijzonder waren." Ruud Pennings stelde gelaten vast dat zijn ploeg de nederlaag aan zichzelf te wijten had. „Waar ik vooraf een beetje bang voor was, is gebeurd. Als je er mentaal niet goed op ingesteld bent, krijg je het deksel op de neus. Dat moet al beginnen tijdens de trainingen. Als je thuis op zondag je tas in pakt en tijdens de warming-up, dan moet je er al goed op inge steld zijn. In de eerste helft lag het tempo veel te laag en werden af spraken niet nagekomen." Dat had volgens de trainer gevolgen in het positiespel en de omschake ling. Pennings: „Ik heb in de rust gevraagd of we hier naar toe geko men waren om de wedstrijd te Het heeft misschien toch meegespeeld dat ze nog niet hadden gewonnen. willen winnen en de eerste perio de te pakken." EHC/Heuts en Vlissingen hiel den elkaar in een povere eerste helft in veel opzichten in even wicht. Beide ploegen kregen drie hoekschoppen, hadden op het oog ongeveer evenveel balbezit en kre gen nauwelijks mogelijkheden. „Of we Yves Nyemb misten? In de eerste helft denk ik wel", vond de trainer. „Hij is een speler die in de ruimtes aangespeeld kan worden. Maar na de rust, toen de ruimtes veel kleiner waren, is het voor ie dereen moeilijk om te voetbal len." Vlissingen ging na de hervat ting op zoek naar een doelpunt en drong sterk aan. Met de invallers Raymond Wolff en Abdoe Abden bi wonnen de Zeeuwen aan creati viteit, maar de stugge en soms spijkerharde Limburgse verdedi ging gaf uiteindelijk nauwelijks kansen weg. Nadat de thuisploeg op 1-0 was gekomen, beperkte de hekkenslui ter zich tot het verdedigen van de voorsprong. „Ze voetbalden om te overleven en gaven een lange peer naar voor, of er nou iemand stond of niet", zei Pennings. „Ik hoop dat dit een goede les is voor ieder een. Als we een rol van betekenis willen spelen, dan wordt er meer gevraagd dan alleen maar leuk voetballen." Goes Goes hikte in de twee eerder ge speelde wedstrijden al tegen een zege aan, meende Karelse. „De eer ste twee duels creëerden we vol doende kansen, maar deze verzil verden we niet. Om die reden ko zen we ervoor om vandaag anders te spelen. Voorheen zetten we hoog druk. Nu zakten we bewust ver in, zodat we konden gokken op de snelheid aan de flanken." De openingstreffer in de 29ste minuut was daar een uitstekend voorbeeld van. Miquel ten Brink leek RKTW op voorsprong te zet ten. Goes-doelman Dennis Uyl was de sterkste in het één-te- gen-éénduel. Een paar tellen later werd Steve Schalkwijk aan de zijlijn de diepte ingestuurd. Mart de Kroo hoefde de voorzet van de spits alleen maar in te tikken: 1-0. In de 72ste minuut verdubbelde De Kroo de score. Na vermeend hands ging de bal op de stip, waar na de middenvelder zijn tweede van de middag maakte. Kort voor tijd kwam RKTW terug in de wedstrijd door eveneens een be nutte strafschop, van de voet van Youness Douadi. „Aan het eind van de tweede helft daalde het niveau, net zoals in de eerdere wedstrijden", zag Ka relse. „Een wedstrijd doodmaken zit er nu nog niet in. Dat heeft wel licht met inhoud te maken." Heel verrassend was dat niet, omdat het duel met Uno Animo lange tijd gelijk opging en het aan tal doelkansen aan weerszijden op de vingers van één hand te tellen waren. „Behalve uit een aantal cor ners hebben we nauwelijks voor gevaar kunnen zorgen", moest Zeelandia-trainer Mart van Bree na afloop toegeven. Het bleef lang 0-0 in Middel burg. Pas na ruim een uur spelen, vield het eerste doelpunt. Uit een hoekschop van Dennis Tukker kopte Daniël Wissel fraai raak. Nog geen tien minuten later leidde een foute inschatting van doelman Freek van de Maas tot de gelijkmaker van Ruben van Loon, die bij de tweede paal raak kon schieten. In het vervolg kon de wedstrijd nog alle kanten op. Er waren nog een aantal kansen, maar gescoord werd er niet meer. maandag 26 september 2016 Vlissingen-invaller Raymond Wolff (rechts) zoekt een gat in de hechte defensie van EHC, wat Dennis Dengering probeert te voorkomen, foto frank kerbusch/orange pictures Peter van Kouteren Hoensbroek EHC/Heuts-Vlissingen 2-0 (0-0). 61. Lars Gulpen 1-0,85. Emil Miljkovic 2-O.Scheidsrechter: M. Kampman (Emmer Compas- cuum). Gele kaart: Dennis Dengering (EHC/Heuts). Aantal toeschouwers: 85. Vlissingen: Joan van Bel- zen; Renzo Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Milton Roemeratoe, Dangelo Mar- tien; Etienne Mallie (74. Re- gilio Pinas), Quincy Gooding, Khalid el Hattach, Salim Ben Sellam (46. Ray mond Wolff); Eren Yildiztu- ran (46. Abdoe Abdenbi), Geraldi Geerman. Milton Roemeratoe De voetballers van Goes hebben zich gisteren verzekerd van de eerste competitiezege dit sei zoen in de eerste klasse. Op ei gen veld werd RKTVV met 2-1 verslagen. „Dit hadden we no dig", erkende trainer John Karei- se na afloop. „Het behaalde re sultaat geeft zelfvertrouwen." Len Wolters Voor de tweede keer op rij moest Zeelandia Middelburg gis teren genoegen nemen met een gelijkspel. Tegen lino Animo werd het 1-1. Eddy van der Hooft Middelburg M NEN-WAND Alleen leuk voetballen is niet genoeg bij Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39