1 s NU WAARD £30.500,- (BELASTINGVRU) lil SPEEL NU MEE 6. 9 V Mopperende Sagan bereikt wel zijn doel lily Wk meert het hart van het Europese cyclisme met nog 50 kilometer te gaan in een roetsjbaan. Op dat signaal van boven heeft het lepe klassiekercollectief Ettix gewacht. Meteen verhogen flandriens als Tony Martin en Zdenek Stybar het tempo bij de voorlaatste bestijging van de Muur van Geraardsbergen en een groepje met daarin Terpstra én teamgenoot Bob Jungels rijdt weg. Klap Wat ook helpt: leider Dennis ligt in de chaos tussen de Muur en de Bosberg met nog 47 kilometer te gaan opeens met zijn kin op de stoep. Zijn witte trui besmeurd en erger nog: in één klap kans loos. Mooiweerrenners lijden nu plotsklaps de herfst is gekomen, maar de weeromslag deert Terp stra allerminst. De wind streelt zijn vers geschoren kaaklijn en de regen begroet hij met een glim lach. Zijn groepje sluipt weg. Met wat hulp van Moeder Natuur gaat hij hier winnen. Als hij in de Gou den Kilometer ook nog eens ne gen bonustellen sprokkelt, daalt dat besef bij iedereen in. Vluchtmakker Edvald Boasson Hagen mag de slotrit hebben. Een tweede plaats op de Vesten, het voorportaal van de Muur, vol staat voor de eindzege voor Terps tra, die zich met een grijns in de armen van zijn verzorger laat val len. „Ik heb vanmorgen nog even een regendansje gedaan", grapt de 32-jarige Nederlander in Bel gische dienst later, als hij gewa pend met zijn gouden trofee met twinkelende ogen spreekt over zijn zege, die hij onder zijn mooi- sten schaart. „Een rittenkoers winnen met zo'n sterk deelne mersveld, dat vind ik wel bijzon der, ja. Iets om heel trots op te zijn. Ook omdat het uiteindelijk allemaal zo loopt zoals je voor ogen hebt. Dat is geweldig." Alles of niets Hij heeft vaker groots gewonnen. Parijs-Roubaix, Dwars door Vlaanderen, NK's. Deze jaargang zat het echter nog niet erg mee. „In het voorjaar speelde ik heel vaak alles of niets en dan werd het niets. En dan kwam er in de zomer ook nog een vervelende knieblessure bij. Deze Eneco Tour bood me met dit parkoers een mogelijkheid om alles goed te maken en die heb ik gegrepen. Al het afzien is nu niet voor niets geweest." Zijn eindzege in de op oorlogs- sterkte bezette 'warming-up' voor het WK, het belooft wat. Kan hij in 'zijn' Qatar, waar hij al twee keer de plaatselijke ronde won, straks ook de regenboogtrui pakken? „Dat is wel mogelijk, na tuurlijk", meent Terpstra, die - denkend aan dat droomscena- rio - meteen zijn meest ondeu gende lachje tevoorschijn tovert. „Als je de vorm hebt en het par koers ligt je... Tja, dan moet alles alleen nog even kloppen op zo'n dag." Een beetje zoals op deze zon dag in Vlaanderen. Dus wordt het ook bidden geblazen in Doha. „Hopelijk waait het die ene dag", besluit Terpstra. „Dan moeten wij Nederlanders die opgegroeid zijn met waaierrijden in de win derige polders maar eens in Qatar laten zien hoe goed we dat kun nen." Bekele benadert wereldrecord op marathon Van Aert heerst weer in Amerika maandag 26 september 2016 GERAARDSBERGEN Hij was dé smaakmaker van de Eneco Tour. Peter Sagan, tweevoudig rit winnaar, was op de slotdag ook nog de grote topfavoriet voor de eindzege. Maar hij moest het uit eindelijk doen met een derde plaats. En dat deed de Slowaakse slokop toch een beetje pijn. „Wiel rennen is oneerlijk", mopperde de wereldkampioen, die in de achter volging op Terpstra en co. veel zelf moest opknappen. Niet zo gek in een finale die verdacht veel leek op een man-tegen- mange vecht, maar Sagan miste de juiste instelling bij zijn mede- achtervol gers. „Ik reed als enige om te win nen." Het doel waarmee hij naar de Eneco Tour trok, was echter wel geslaagd. Sagan heeft de leidin- gin het WorldTour-klassement weer overgenomen van Nairo Quintana. Op de natte Muur van Ge raardsbergen zet Niki Terpstra koers naar de overwinning in de Eneco Tour. foto cor vos ATLETIEK Hardlooplegende Kenenisa Be kele heeft gisteren zijn groot ste succes op de marathon ge boekt. De 34-jarige Ethiopiër, meervoudig wereld- en olym pisch kampioen op de baan, won de marathon van Berlijn in 2.03.04, de tweede tijd ooit. Hij bleef slechts zeven secon den boven het wereldrecord van de Keniaan Dennis Kimet- to van 2.02.57. „Deze tijd is fan tastisch, want het is een dik persoonlijk record. Maar ik ben toch ook licht teleurge steld, omdat ik het wereld record op enkele seconden miste", zei Bekele, die zijn oude toptijd van 2.05.03 met twee minuten aanscherpte. VELDRIJDEN De Belgische veldrijder Wout van Aert (foto) heeft ook de tweede wedstrijd om de we reldbeker op Amerikaanse bo dem gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen was na zijn zege in Las Vegas ook opper machtig in Iowa. Lars van der Haar en Mathieu van der Poel ontbraken in de Verenigde Sta ten (beiden niet fit). Beste Ne derlander was Corné van Kes- sel op de zesde plaats. Bij de vrouwen finishte Sophie de Boer, winnares van de ope ningskoers, als zevende. De ze ge ging naar de Amerikaanse veterane Katherine Compton. HET GELUID

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37