Sanchez valt nu ook op door zijn goals 6 Amsterdammers swingen langs PEC, dankzij Ziyech, Traoré en Dolberg Tien goals in vier dagen. Ook zaterdag tegen PEC Zwolle (5-1) zag het publiek in de Amsterdam Arena weer een vleugje Ajax. e waren er wel hoor, in de Amsterdam Are na. Seizoenkaarthou ders die een paar mi nuten voor tijd, zoals voor hen gebruikelijk, alvast naar hun autosleutels graaiden. Hup, snel weg, de file vermijdend. Zo'n onbegrijpelijk gebruik in het sta dion van Ajax. Niet dat er tellin gen zijn als bewijsmateriaal, maar in de laatste minuten van de wed strijd tegen PEC Zwolle zullen niet veel fans zich druk hebben ge maakt om de thuisreis. Want je zou de zoveelste soepe le dribbel van Bertrand Traoré of de zoveelste gevoelige pass van Ha- kim Ziyech maar missen. Precies dat zijn toch de momenten die je overhalen om volgende keer weer een kaartje te kopen? Na een week met wedstrijden tegen de zwakke tegenstanders Willem II (5-0 in de beker) en PEC Zwolle dus, is het niet gepast dagenlang de polo naise te lopen. Maar feit is wel dat Ajax, overigens met twee com pleet verschillende teams, ver maakt en wint. En precies die combinatie was zo ver weg. Op portunistisch gezegd: Ajax heeft een vleugje Ajax terug. Euforie Zes keer op een rij is er nu gewon nen, al is de staat van het elftal na tuurlijk pas echt te temperaturen voor, tijdens en na de topwedstrij den. In dat verband: kijk eens naar het programma voor half oktober, na de interlandonderbreking. Bin nen zeven dagen: ADO-uit, Cel- ta de Vigo-uit, Feyenoord- uit. Niet dat iemand daar zaterdag al aan dacht, ge vangen in lichte eufo rie. Dankzij voetballers om vrolijk van te wor den, als het loopt en draait. Straalde woensdag de spel vreugde al af van het 1 'tweede elftal' tegen Willem II, zaterdag had ook de eerste keuze de bood schap van hun concurrenten be grepen. Vooral na rust dan, toen de spelers van PEC dienden als slachtoffers van die bewijsdrang. Vergelijk het eens met vorig jaar. Wie had Ajax toen die iets kon forceren met een individuele actie? Amin Younes was eigenlijk de enige. En zie nu: de kleine Duit ser is momenteel niet in vorm, maar dat gegeven gaat vrijwel ge ruisloos voorbij. Want nu zijn daar Ziyech, Traoré en Kasper Dol berg. Eerst Ziyech. Na twee wedstrij den op het middenveld is het dui delijk dat de miljoenenaankoop, donderdag in de Europa League te gen Standard Luik geschorst, daar Ik heb me wel vermaakt en de mensen op de tribune ook OPZIJN GEMAK niet meer weg kan. Zelf was hij nog kritisch op zijn eigen spel, maar ook in het Ajax-shirt straalt de klasse ervanaf. Ook zoiets: cor ners, voorheen kansloze missies, zijn bij Ajax ineens dodelijk ge vaarlijk. Overdosis Wat de wedstrijd ook bewees: Traoré is gevaarlijker als rechtsbui ten dan als diepe spits. Ja, het oogt laconiek, soms. Maar wat heeft Ajax met hem en Ziyech ineens een overdosis creativiteit in huis. De eigenschap die zo schromelijk ontbrak. Steeds weer dat balletje aan de linkervoet, soepel weg draaiend bij zijn tegenstanders. Aanvoerder Davy Klaassen ge noot er van in het veld. „Niet nor maal, toch?" Hoe vaak moest hij als captain zich niet verantwoor den voor het vaak stroperige spel. En nu zegt hij: „Was leuk toch? Ik heb me wel vermaakt hoor. Ik denk de mensen op de tribune ook wel." Oja, Dolberg nog. Dat introverte Deense ventje, bijna 19 jaar. Maar zaterdag met twee doelpunten weer sprekend met zijn voeten, zich driftig profilerend als een ech te spits. Man van de wedstrijd werd hij. Gejuich in de Arena. Het stadion waar een maand geleden na de pijnlijke competitieneder laag tegen Willem II nog zuur werd gezongen over het Feye- noord-verleden van Bosz. Het leek nu maanden geleden. maandag 26 september 2016 RODA JC De spelvreugde is weer helemaal terug bij Ajax Daniël Dwarswaard Amsterdam Plezier bij Ajax: Davy Klaassen (rechts) en Kasper Dolberg (midden) feliciteren Bertrand Traoré met zijn treffer, de 4-1. fotossoenarchamid —Aanvoerder Davy Klaassen I AMSTERDAM Wie bij het Colombi aanse restaurant El Panelazo in de Amsterdamse wijk Buitenveldert gaat eten, heeft goede kans Davin- son Sanchez tegen te komen. Dan zit hij daar met zijn ploeggenoot Ma teo Cassierra te smullen van ver trouwde gerechten. Het helpt hem zich op zijn gemak voelen bij zijn nieuwe club Ajax. En dat lijkt aardig te werken. Viel de 20-jarige verdedi ger de laatste weken al op door zijn sterke spel, tegen PEC Zwolle was de Zuid-Amerikaan van cruciaal be lang: hij maakte de eerste twee doelpunten. Precies op het moment dat Ajax nog niet zo soepel draaide als na rust. Het heeft wel iets komisch: zo'n type slager tussen die technische spelers. Maar opvallender is dat hij zich redelijk snel aanpast. „De eredivisie is een mooi platform voor jonge spelers", zegt hij. „Het Nederlandse voetbal bevalt me wel. Ik de sterkste? Nou, er zijn er wel meer hoor. Nick Viergever, Joël Veltman en Nemanja Gudelj laten zich op dat vlak ook gelden. Ik train hard en daarom heeft de trainer het vertrouwen in mij uit gesproken. Ik voel me hier goed. Ook als straks de winter komt? Dat hoort nu eenmaal bij Neder land hè. Ik ben er klaar voor." Sanchez noemt Gudelj. De Ser viër was zaterdag het slachtoffer van Ziyechs verhuizing naar het middenveld. Waar opvallend ge noeg ook geen plek was voor Jai- ro Riedewald. Lasse Schone was de controleur, terwijl Peter Bosz kort geleden nog vertelde dat hij in Riedewald de enige controle rende middenvelder zag. Ook Mitchell Dijks zat op de bank en zag dat Daley Sinkgraven weer prima speelde als linksback.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34