El Ahmadi: 'Ik denk minder na' voor teleurstelling bij Van den Boomen H 3 Het belangrijkste is nu dat wij zelf niet de polonaise gaan lopen veel beter." Ondertussen is de Deense spits Nicolai Jorgensen, die zelfs tweemaal scoorde, uit gegroeid tot de speler uit de ere divisie die bij de meeste goals be trokken is (vijf goals en twee as sists). Alleen Ajax-middenvel- der Davy Klaassen kan aan die fijne cijfers tippen. En leek de rol in de Kuip van Bilal Basaci- koglu nog niet zo lang geleden volledig uitgespeeld? De buiten speler mag vrijwel vast als inval ler opdraven en liep ook giste ren weer met opgeheven hoofd het veld af. Het lijkt alsof er maar geen einde komt aan die goednieuws- show in Rotterdam-Zuid. Feye noord weet zich dankzij de fraaie voorsprong en de inter landonderbreking nu al verze kerd van de koppositie tot diep in oktober. Wat een luxe voor de ploeg van Van Bronckhorst. Hoe voorkomt de oefenmees- ter dat niet iedereen in de stad al de polonaise begint te lopen? „Het belangrijkste is dat wij zelf niet de polonaise gaan lopen en dat merk ik ook totaal niet bij de ploeg. Die focus, die merk ik wel. Zoals we nu alweer door schakelen naar de wedstrijd te gen Fenerbahge." Het is best opmerkelijk: met drie goals heeft Feyenoord-middenvelder Karim El Ahmadi nu al meer compe titietreffers gemaakt dan in elk eer der seizoen in zijn carrière. „Ik denk nu minder na als ik in scoringsposi- tie kom", zei de 3t-jarige Feyenoor- der kort na de gewonnen wedstrijd tegen Roda JC (5-0) met een brede lach op zijn gezicht. Met een fraaie uithaal die hard in de kruising zeilde, zorgde hij voor het hoogtepunt van de wedstrijd. „Na de training blijven de aanvallers op het veld om op het doel af te wer ken en dan sluit ik ook aan. En met Roy Makaay hebben we iemand in de staf zitten die als geen ander weet hoe je een bal moet afmaken." Ge waardeerd werd Karim El Ahmadi al tijd al in de Kuip als de immer voor uitdenkende, fijnbesnaarde contro leur. Maar al zijn hele carrière staat de international van Marokko ook be kend als een kansenverprutser. El Ahmadi was een garantie voor wei nig doelpunten. „Ik hoorde vaak dat ik een goede speler was, maar dat ik te weinig doelpunten maakte. Maar als mid denvelder met de punt naar achteren moet ik me ook vooral bezighouden met verdedigen en het spel verdelen. Toch kom ik door mijn diepgang vaak in scoringspositie. Dan was het over, naast of tegen de keeper. Het is natuurlijk goed dat het nu wel steeds meteen raak is." Met Roy Makaay hebben we iemand in de staf die weet hoe je een bal af moet maken te bedienen. „Kwamen die ballen er wel, dan leverde het ook niet zo veel op", aldus Van den Boomen. „Jordy Croux doet het goed en heeft zich razendsnel aangepast. Maar ook hij had het vandaag moeilijk tegen NEC. Ook Bruno Andrade was ongelukkig met zijn acties. Op trainingen werken we Als Croux het beter had gedaan, stond er eindelijk een assist achter mijn naam keihard aan de juiste afstemming tussen de verschillende linies. Dat komt nog wel, maar dat heeft nou eenmaal tijd nodig." Door de as De twee beste mogelijkheden kreeg Willem II tegen NEC na aan vallen door de as van het veld. Jor- dens Peters zette Erik Falkenburg aan het werk. Die kreeg de bal te rug van Fran Sol, maar trof daarna het lichaam van de Spanjaard. De bal hobbelde naast. Van den Boomen stuurde zelf Croux de diepte in. Die nam de bal zo matig aan dat hij niet meer richting de keeper kon lopen. De Belg kon het leer vanaf de achter lijn alleen nog terugleggen op Bru no Andrade, die daarna zwak in schoot. „Jammer", zei Van den Boomen. „Want als Croux het be ter gedaan had, dan had ik een eer ste assist achter mijn naam gekre gen. Dat had toch wel een lekker gevoel gegeven." De huurling van sc Heerenveen vindt dat hij zich snel aan zijn nieuwe omgeving heeft aange past. „Ik ben ervan overtuigd dat ik nog volop wedstrijden ga spe len", zegt Van den Boomen, die ziet dat de Friezen er goed voor staan. „Maar ik hou me er verder niet mee bezig. Mede omdat ik er mijn jeugd heb doorgebracht gaat Willem II me meer aan het hart. Daarom doet het pijn dat vandaag niet winnen." maandag 26 september 2016 scoren bij Feyenoord Middenvelder Karim El Ahmadi (31) heeft nu al meer competitietref fers gemaakt dan in elk eerder seizoen in zijn voetballoopbaan, fotoanp Terence Kongolo maakte tot gisteren nog nooit een doel punt in de Kuip. Met een kop goal was hij nu eens het stra lende middelpunt, fotoanp —Giovanni van Bronckhorst Zie sport 7 voor een repor tage over Fenerbahpe. Pim Bijl Rotterdam Karim El Ahmadi Branco van den Boomen Branco van den Boomen concludeerde dat het in de laatste fase naar de goal toe wel erg mager was bij Willem II tegen NEC. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31